TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Пренос во живо од Марс, историски прв од Европската вселенска агенција

Слободен Печат - 02.06.2023

Слика од планетата Марс беше емитувана во живо во петокот, за прв пат, од Европската вселенска агенција (ESA) благодарение на сателитот Марс Експрес. Настанот се одржа по повод 20-годишнината од вселенскиот уред кој ја мапира површината на „Црвената ...

ЕСА го емитуваше првиот пренос во живо од Марс(ВИДЕО)

Денар - 02.06.2023

Гледачите ширум планетата за прв пат ќе можат да го гледаат Марс во речиси реално време, бидејќи Европската вселенска агенција (ESA) ќе емитува слика во живо од Црвената планета на YouTube.

Историски ден за науката: ЕСА го емитуваше првиот пренос во живо од Марс (ВИДЕО)

Канал5 - 02.06.2023

Денеска Европската вселенска агенција (ESA) ќе одржи едночасовен пренос во живо од Марс, што е прв ваков обид до сега. Имено, до сега добивавме фотографии и снимки од Црвената планета „од минатото“, односно можевме да видиме како изгледала пред ...

Прв пренос во живо од „црвената планета“ (ВИДЕО)

Frontline - 02.06.2023

Европската вселенска агенција почна да го емитува првиот пренос во живо од Марс. За време на преносот, ќе бидат прикажани никогаш претходно видени детали од „црвената планета”, а преносот во живо ќе биде достапен преку Јутјуб каналот на Европската ...

(Во живо) Европската вселенска агенција презентира досега невидени слики од Марс

Независен - 02.06.2023

Европската вселенска агенција (ЕСА) ќе го објави првиот пренос во живо од Марс. Овој пренос во живо треба да прикажува досега невидени детали за Црвената планета. Преносот во живо ќе биде достапен на YouTube каналот на ЕСА.

МАРС ВО ЗНАК ЛАВ ве поттикнува да уживате: Фокусот е на овие датуми, а нè очекува огромна количина КОСМИЧКА ЕНЕРГИЈА

Екран - 02.06.2023

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Од 20 мај до 10 јули планетата Марс е во огнениот Лав Со оглед на тоа што планетата Марс и хороскопскиот знак Лав не ...

Утре ќе биде направен првиот пренос во живо од Марс

Факултети - 01.06.2023

Утре, 2 јуни, Европската вселенска агенција (ЕСА) ќе врши пренос во живо од орбитата на Марс. Преносот ќе биде направен за да се прослави 20-годишнина од орбитерот „Марс експрес“. Со помош на модерната технологија орбитерот ќе пренесува неверојатни ...

ВИДЕО: Првиот пренос во живо од Марс

Иновативност - 01.06.2023

Утре, 2 јуни, придружете и се на Европската вселенска агенција на првиот пренос во живо на YouTube директно од Марс. Од агенцијата велат дека за прославата на 20-тиот роденден од постоењето на Mars Express ќе имаат прилика да му се прибилижат на ...

Првиот пренос во живо од Марс (видео)

Независен - 02.06.2023

Денес 2 јуни, придружете и се на Европската вселенска агенција на првиот пренос во живо на YouTube директно од Марс. Од агенцијата велат дека за прославата на 20-тиот роденден од постоењето на Mars Express ќе имаат прилика да му се прибилижат на ...

Прв пренос во живо од „црвената планета“ (ВИДЕО)

Нова ТВ - 02.06.2023

Европската вселенска агенција почна да го емитува првиот пренос во живо од Марс. За време на преносот, ќе бидат прикажани никогаш претходно видени детали од „црвената планета”, а преносот во живо ќе биде достапен преку Јутјуб каналот на Европската ...

(Видео) Прв пренос во живо од Марс!

ММС - 02.06.2023

Денес Европската вселенска агенција (ЕСА) одржа едночасовен пренос во живо од Марс, што е прв ваков обид досега, пренесува индекс.хр. До сега добивме фотографии и снимки од Црвената планета „од минатото“, односно можевме да видиме како изгледала ...