Фактор - 23.05.2022

Фудбалската сезона 2021/22 официјално е затворена со бараж мечевите меѓу Тиквеш и Воска, односно Скопје и Беласица, по одиграните средби прволигашкиот статус го задржаа Тиквеш и Скопје. Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини со честитка за сите ...

Започна финалната пресметка, последни минути за ПМФЛ, Воска-Тиквеш и Скопје -Беласица

Фактор

Битка за елитата: Ќе го одбранат ли Тиквеш и Скопје прволигашкиот статус?

Sport 1

Тиквеш – Воска и Скопје – Беласица, баражи за пополнување на Првата лига

TopSport

ПМФЛ: Тиквеш и Скопје останаа прволигаши

Опсервер

Пеколни баражи во Штип и во Струмица: Тиквеш и Скопје преку Воска и Беласица за прволигашки опстанок!

Екипа

Последните битки за ПМФЛ, кои две екипи ќе играат во елитата следната сезона?

Gol.mk

SportSport МакФудбал OhridNews Макфакс +инфо Sport M PressingTV OhridNews

Тиквеш и Скопје останаа прволигаши: Воска доби фудбалска лекција од кавадарчани!

Sport 1 - 22.05.2022

Тиквеш ја здроби Воска Спорт со 4-1, па ѝ покажа дека е незрела за прволигашкото друштво, а Скопје три минути пред крајот успеа да ја победи Беласица со 2-1 и двата овосезонски прволигаши да останат во домашната елита и за идната сезона.

Скопје и Тиквеш остануваат прволигаши

Слободен Печат

Тиквеш и Скопје остануваат во Првата лига

Спортски

Нема повеќе нови екипи во најсилната конкуренција: Тиквеш и Скопје останаа прволигаши

Дерби

Gol.mk

Тиквеш и Скопје остануваат прволигаши: Кавадарчани убедливи со Воска, Јаневски е херојот на Скопје (ВИДЕО)

Екипа

Gol.mk

Екипа СуперСпорт 24Фудбал Екипа SportSport Gol.mk МакФудбал TopSport

Цицмиловиќ не ја внесе Воска во Прва лига, па остана без работа!

Раде Цицмиловиќ не е повеќе тренер на охридскиот второлигаш Воска Спорт, откако денеска не успеа да го внесе овој клуб во прволигашкото друштво после убедливиот пораз со 1-4 од Тиквеш во бараж мечот за пополнување на домашната елита.

Раде Цицмиловиќ по баражот си поднесе оставка во Воска Спорт!

Gol.mk

Цицмиловиќ си поднесе оставка од клупата на Воска по убедливиот пораз од Тиквеш

Екипа

Воска Спорт остана без тренер…Цицмиловиќ си поднесе оставка!

SportSport

Цицмиловиќ поднесе оставка во Воска

МакФудбал

Фактор - 22.05.2022

Скопје победи против Беласица во Штип со 2-1, триумфот стигна во 87 минута со голот на Филип Јаневски за задржување на статусот прволигаш. Клубот од Скопје го слави триумфот, и секако Филип Јаневски кој со два гола е херој, објавија и победничка ...