TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Круната“ освои седум „Еми“ – „Нетфликс“ најуспешен меѓу наградените

Радио МОФ - 20.09.2021

„Круната“ (The Crown) на „Нетфликс“ беше големиот победник на синоќешното 73-то издание на наградите „Еми“, чија церемонија се одржа во Лос Анџелес. Драма серијата освои седум награди, најмногу од сите фаворити, а успехот на шоуто му помогна на ...

ФОТО | „Еми“ за Кејт Винслет, Оливија Колман и Џош О’Конор: Повеќето награди отидоа во рацете на брилијантни актерки

Слободен Печат - 20.09.2021

Драмата „ Круна “ и комедијата „Тед Ласо“ освоија главни награди на доделувањето на големите телевизиски награди „Еми“ во неделата, додека „Дамски гамбит“ беше прогласена за најдобра ограничена серија! Очекувано, наградата за најдобра драмска серија ...

Оливија Колман ја посвети Еми наградата на татко ѝ, кој почина од ковид-19

Сакам да кажам - 20.09.2021

Оливија Колман призна дека не очекувала да се закити со Еми награда ноќеска и потоа се расплака, посветувајќи ја победата на својот неодамна починат татко. Колман беше прогласена за најдобра драмска актерка за улогата на Елизабета Втора во „Круна“, ...

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Курир - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Круна“ за кралски успех на Netflix на Еми

Нетпрес - 20.09.2021

„Круната“ (The Crown) и „Дамин гамбит (The Queen’s Gambit) на Netflix, комбинирани со „Тед Ласо“ (Ted Lasso) на Apple TV+, ги освоија главните награди Еми (Emmy Awards) во неделата и станаа првите стриминг платфроми кои го зацврстуваат своето ...

Три серии ги „собраа“ овогодишните Еми награди, еден наслов му ја донесе на „Netflix“ најголемата награда досега

Точка - 20.09.2021

Драмата „The Crown“ и комедијата „Ted Lasso“ во неделата ги освоија главните телевизиски награди Еми, додека „The Queen's Gambit“ е прогласена за најдобра минисерија. Победата во најдобра драмска серија со остварувањето „The Crown“, на „Netflix“ му ...

„Круна“ и „Тед Ласо“ имаа триумфална вечер на 73. Еми награди

Сакам да кажам - 20.09.2021

„Круна“ е прогласена за најдобра драма, а „Тед Ласо“ за најдобра комедија на 73. доделување на телевизиските награди Еми. Двете серии се меѓу големите победници на вечерта во Лос Анџелес, откако освоија 11, односно седум статуетки.

Еми-награди 2021: „Круната“ и „Тед Ласо“ триумфираа во главните категории

MTM - 20.09.2021

Кралската драма на Нетфликс, „Круната“, и комедијата на Епл ТВ, „Тед Ласо“, беа големите победници на Еми-наградите во неделата. Трофеите за „Круната“ вклучуваат најдобра драмска серија, плус четири актерски победи за Џилијан Андерсон, Оливија ...

Награди „Еми“: „Круната“ и „Тед Ласо“ триумфираа во главните категории

Н.Македонија - 20.09.2021

Кралската драма на Нетфликс, „Круната“, и комедијата на Епл ТВ, „Тед Ласо“, беа големите победници на наградите „Еми“ во неделата. Трофеите за „Круната“ вклучуваат најдобра драмска серија, плус четири актерски победи за Џилијан Андерсон, Оливија ...

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Опсервер - 20.09.2021

– „Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Република - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Frontline - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Независен - 20.09.2021

Англија – „Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра ...

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Либертас - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

Бриф - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

ТРИУМФ НА „НЕТФЛИКС“ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА „ЕМИ“ Седум награди за „Круна“

+инфо - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Нетфликс“ е првата платформа која освои најмногу статуетки на „Еми“ наградите

Денешен - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

„Нетфликс“ освои најмногу „Еми“ награди

MakPress - 20.09.2021

„Нетфликс“ ги освои највредните статуетки на овогодишните „Еми“ награди. Меѓу нив, британската серија за кралското сeмејство „Круна“ (The Crown) е прогласена за најдобра драма, а „Гамбит на кралицата“ (Queen’s Gambit) е најдобра мини-серија.

Филмовите„The Crown“, „Ted Lasso“ и „Queen’s Gambit“почестени со „Еми“ додека Netflix влезе во историјата

Нова ТВ - 20.09.2021

Нетфликс ја заврши историската ноќ, со победата на „Еми“ во две од трите врвни категории за „Круната“ и „Гамбитот на кралицата“, со комедијата на Телевизија Епл+, „Тед Ласо“, со која го заврши стримингот на 73 -та годишна церемонија на „Еми“.

Триумф на „Нетфликс“ на Еми – седум награди за серијата „Круна“

Локално - 20.09.2021

Серијата „Круна“ на „Нетфликс“ триумфираше на овогодинешното доделување на ТВ Оскарите. Приказната за британското кралско семејство донесе седум Еми, додека сериите „Дамин Гамбит“ и „Халстон“ го зголемија бројот на освоени награди на вкупно 10.

Триумф на Нетфликс на Еми наградите – седум награди за серијата „Круна“

Кумановски м. - 20.09.2021

Серијата „Круна“ на Нетфликс триумфираше на овогодинешниот 73-ти „Телевизиски оскар“. Приказната за британското кралско семејство донесе седум Еми, додека сериите „Дамин Гамбит“ и „Халстон“ го зголемија бројот на освоени награди на вкупно десет.