TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од силниот ветер откорнати и искинати фолии и оштетени градинарски култури

Вечер - 27.02.2020

Силниот ветер, кој го зафати Скопскиот регион, направи многу штети. Поради штетите на оранжериите и пластениците кој се искинати и откорнати, оштетени се голем дел од раноградинарските култури кои биле засадени во нив.

Шилегов заглавен во „Скопје 2014“, а ветерот му го однесе покривот од Хемиско

Нетпрес - 27.02.2020

Невремето во Скопје и силниот ветер вчеравечер буквално денеска ги парализираше делови од градот. Паднати бандери, одлетани покриви среде улица како и откорнати дрвја се само дел од штетите кои Градот Скопје „експресно“ утринава објави дека се ...

Што остави зад себе синоќешното невреме во Скопје?

Кајгана - 27.02.2020

Ветерот што синоќа дуваше во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

Педесетина паднати дрвја, откорнати покриви по синоќешниот силен ветер во Скопје

Сакам да кажам - 27.02.2020

Педесетина паднати дрвја и откорнати покриви на неколку локации, се првичните бројки од вчерашното невреме кое го зафати Скопје. Ветерот кој дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска, а ...

Ветрот во Скопје со над 100 километри на час

Макфакс - 27.02.2020

Силниот ветер во Скопје на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. „Во текот на изминатата ноќ поради продор на значително постудена воздушна маса на повеќе места, особено околу полноќ во ...

ФОТО: Најлони, даски и лимови откорнати и искршени на „Партизанска“

Press24 - 27.02.2020

Силниот ветер во Скопје на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринава регистрирани беа паднати покриви, откорнати дрва, а сликата и на „Партизнаска“ не е подобра.

Цела ноќ екипи на градот ги расчистуваа откорнатите кровови и дрвја

Фокус - 27.02.2020

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците. -Голема благодарност до службите на градот коишто неуморно работеа до раните утрински часови со цел да ...

(Видео) Силниот ветер откорна дрвја и уриваше покриви во Скопје

Макфакс - 27.02.2020

Силниот ветер синоќа корнеше дрвја и уриваше покриви во главниот град. Десетици дрвја се паднати дрвја на локации од невремето . Ветерот кој дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска.

(ФОТО) Паднати покриви, оштетени фасади и возила синоќа во Скопје

Бриф - 27.02.2020

Откорнати кровни конструкции, оштетени фасади на објекти, паднати дрвја, оштетени билборди и возила е билансот од силниот ветер што доцна синоќа дуваше во Скопје со брзина од над 100 километри на час.

Силниот ветер го оддува покривот на средното хемиско училиште (фото)

Локално - 27.02.2020

Силниот ветер во Скопје вчера на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. „Во текот на изминатата ноќ поради продор на значително постудена воздушна маса на повеќе места, особено околу полноќ ...

Силниот ветар во Скопје „однесе“ покриви и фасади

OhridNews - 27.02.2020

Силниот ветер што синоќа дуваше во скопскиот регион со јачина од 70 километри на час, предизвика материјална штета на повеќе локации. Откорнати дрва, уништени фасади, однесени покриви. Во делови од главниот град се работеше до раните утрински часови ...

Синоќа силниот ветер во Скопје корнеше дрвја, покриви, искрши возила... (ФОТО)

МКД - 27.02.2020

Силен ветер дуваше околу половиначас вчера пред полноќ во Скопје. Ветерот дуваше со брзина од околу 70 километри и предизвика големи штети - откорна покриви, дрвја, оштетени се бројни автомобили...

Во синоќешното невреме во Скопје ветерот со над 100 километри на час

ТВ21 - 27.02.2020

Во Скопје ветерот што синоќа дуваше бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

ФОТО: Дрво падна врз автомобил од синоќешниот ветер

Локално - 27.02.2020

Покрај паднатите покриви, откорнатите дрва и турнати контејнери, утрово граѓаните продолжуваат да ги бележат штетите од синоќешниот силен ветер. На фотографијата која стигна до редакцијата на „Локално“, се гледа дека паднато дрво оштетило автомобил ...

ВИДЕО: Силниот ветер однесе и церада на кафуле во Сити мол

Либертас - 27.02.2020

На видео објавено на Фејсбук се гледа како силниот ветер однесе и церада од тераса на кафуле во трговскиот центар Сити мол во ...

ГАЛЕРИЈА: Утрото по силниот ветер – паднати кровови низ Скопје

Либертас - 27.02.2020

Од галеријата на МИА погледнете како изгледа Скопје утрото по силниот ветер од кој паднаа повеќе кровови, па дури и барокната фасада на ...

Невремето предизвика големи штети во Скопје

Сител - 27.02.2020

Силниот ветер што дуваше со 100 километри на час откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на ...

Силниот ветер ја одвеа и церадата на кафуле во Сити мол (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Синоќешното невреме кое го зафати Скопје, предизвика штети низ целиот град, а според сведочењата на граѓаните во опасност биле гостите и вработените во Скопје Сити мол. Имено, според видеото објавено на Фејсбук, силниот ветер ја однесе гумената ...

Во Скопје силниот ветер корнеше дрвја и уриваше покриви (ГАЛЕРИЈА)

Локално - 27.02.2020

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците. Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски ...

Ноќеска во Скопје силен ветер корнеше дрвја и уриваше покриви

ММС - 27.02.2020

Силен ветер со брзина од околу 70 килоемтри на час ноќеска пред полноќ дуваше во Скопје. Ветерот дуваше и предизвика штети на повеќе локации – има откорната дрвја, паднати покриви, оштетени бројни автомобили… Булеварот Партизански одреди во „Карпош ...

Расчистување на последиците од силниот ветер во Скопје

Скопје инфо - 27.02.2020

Силен ветер дуваше околу половина час вчера пред полноќ во Скопје. Ветерот дуваше со брзина од околу 70 километри и предизвика големи штети - откорна покриви, дрвја, оштетени се бројни автомобили...

Оштетена фасадата на МЕПСО од силното невреме синоќа

Република - 27.02.2020

Откорнати кровни конструкции, оштетени фасади на објекти, паднати дрвја, оштетени билборди и возила е билансот од силниот ветер што доцна синоќа дуваше во Скопје со брзина од над 100 километри на час.

Силен ветер синоќа носеше покриви, лимени огради, откорна дрвја (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Expres - 27.02.2020

Покриви од две згради на булеварот Партизански одреди беа однесени од силниот ветер кој синоќа го зафати Скопје. Граѓани на социјалните мрежи споделуваат снимки, меѓу другото, и од извлекување на две лица кои се најдоа под однесените покривни ...

Откорнати покриви и дрвја низ Скопје од силниот ветер, екипи на општините и Град Скопје се на терен

Сакам да кажам - 27.02.2020

Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации. Булеварот Партизански одреди во Карпош 4 е блокиран од покриви кои се откорнати од околните ...

Откорнатиот покрив во Карпош удрил врз луѓе (Видео)

MakPress - 27.02.2020

Радио и тв водителот Виктор Петров познат во јавноста како Викса на својот фејсбук профил објави видео на кое може да се види како им се помага на две лица врз кои најверојатно удрил покривот од зградата во Карпош по силниот ветер во Скопје.

(ГАЛЕРИЈА) Силниот ветер во Скопје откорна дрвја и покриви

360 степени - 27.02.2020

Поради силниот ветер кој ноќва го зафати Скопје, дел од крововите на зградите и лимени огради се најдоа на булеварот Партизански одреди. Голема штета има низ општина Карпош, од каде граѓаните и локалните власти на социјалните мрежи објавуваат ...

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Паднати кровови, оштетени автомобили, откорнати дрва низ Скопје

Либертас - 27.02.2020

Силниот ветер вечерва во Скопје направи штети низ градот. Големи дрвја се извадени со корени, а оштетени се повеќе ...

Кров одлета на Партизанска од силниот ветар (фото)

Пулс24 - 27.02.2020

Кров одлета на Партизанска од силниот ветар (фото). Силниот ветар причини штета во Скопје вечерва. Партизанска за кратко беше блокирана. Има и откорнати ...

ФОТО: Ветерот откорна дрво во Кисела Вода, турнал и покрив од зграда на Партизанска

Локално - 27.02.2020

Фото: Локално.мк Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски одреди“, помеѓу Порта Влае и Карпош 4. Во Кисела Вода пак, ветерoт откронал дрво.

Ветерот во Скопје направи хаос, откорна и кровови (Фото)

MakPress - 27.02.2020

Силен ветер го зафати главниот град доцна вечерва. Според првичните информации, ветерот на одредени моменти достигнувал брзина и до 70км на час, а на социјалните мрежи веќе се споделуваат слики од настанати штети.

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте!

Бриф - 27.02.2020

Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните покриви и паднатите дрвја.

Фото: Силниот ветер откорна кровна конструкција од зграда, Партизанска блокирана

Скопје инфо - 27.02.2020

Булеварот „Партизански одреди“ во населбата Карпош 4 вечерва е блокиран. Силниот ветер откорна кровна конструкција која падна на коловозот. Граѓаните на социјалните мрежи ја споделија фотографијата и апелираат до возачите да бидат максимално ...

Откорнати кровови на згради во Скопје од силниот ветер

Фокус - 27.02.2020

Како последица на силниот ветер кој вечерва дува во Скопје беа откорнати неколку покриви на згради во Карпош, а дел од нив завршија на булеварите. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека екипи се на терен и работат на расчистување.

Шилегов: Се очекува дека силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Состојбата се прати и се ...

iPortal - 27.02.2020

Доцна вечерва, по силниот ветер во Скопје, со своја реакција и апел се јави градоначалникот Петре Шилегов. “Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час.

Ветрот откорна покриви на згради во Карпош

Република - 27.02.2020

Силниот ветеркој беснее низ Скопје ноќва откорна неколку кровови на згради во Карпош. Како резултат на силниот ветер, отстранети се кровни површини на неколку згради низ Карпош. Сите наши комунални служби излегуваат на терен, со цел справување со ...

ГАЛЕРИЈА: Започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва

Либертас - 27.02.2020

-Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва.

Екипи на Град Скопје ги отстрануваат последиците од силниот ветер

AKO - 27.02.2020

,,Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните покриви и паднатите дрва.

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте!

24Инфо - 27.02.2020

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте! Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување ...

Силниот ветер откорна кровна конструкција од зграда, Карпошани загрижени

Точка - 27.02.2020

Булеварот „Партизански одреди“ во населбата Карпош 4 вечерва е блокиран, пренесува Скопје Инфо. Силниот ветер откорна кровна конструкција која падна на коловозот. Граѓаните на социјалните мрежи ја споделија фотографијата и апелираат до возачите да ...

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Силен ветер вечерва го зафати Скопје, а според дел од фотографиите на социјалните мрежи, откорнати се покриви од згради и дрва. „Блокирана Партизанска во Карпош 4 кај Палма, внимавајте“, коментираа граѓани на Фејсбук.

Фото: Вечерва силниот ветер корнеше покриви од згради во Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Вечерва силниот ветер корнеше покриви од згради во Скопје Силниот ветер во Скопје направи хаос низ улиците и булеварите, а го блокираше и сообраќајот. На главниот скопски булевар, каде има најмногу сообраќај, Партизански одреди, паднати се кровови ...

Откорнат кров на зграда на Партизанска, уништени автомобили – Страшно невреме го зафати Скопје (ФОТО)

Скопје24 - 27.02.2020

Како последица на силниот ветер кој вечерва дува во Скопје беа откорнати неколку покриви на згради во Карпош, а дел од нив завршија на булеварите. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека екипи се на терен и работат на расчистување.

Улиците се проодни, но откорнатите крвови останаа да сведочат за синоќешното невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Екипите на Град Скопје имаа бурна ноќ, екипно го рачистуваа нередот од силниот ветер, излекуваа и лица кои се најдоа под откорнатите лимови во населбата Карпош.. По синоќешното невреме кое го зафати главниот град Скопје, по улиците останаа да ...

Ветрот корнеше дрвја и покриви во Скопје (ВИДЕО)

+инфо - 27.02.2020

Откорнати дрвја, скршени гранки, однесен покрив од зграда се дел од штетите што ги направи во Скопје синоќешниот силен ветер кој на моменти дуваше со 70 км на час. Екипите на Град Скопје интервенираа на терен.

Улиците се проодни, но откорнатите покриви, дрвја и искршени автомобили останаа да сведочат за синоќешното невреме

Скопје24 - 27.02.2020

Екипите на Град Скопје имаа работна ноќ. Екипите го рачистуваа нередот кој го направи силниот ветер. По синоќешното невреме кое го зафати главниот град Скопје, улиците се проодни, но откорнатите покриви, дрвја и искршени автомобили останаа да ...

Силниот ветер откорна дрвја и уриваше покриви во Скопје

Н.Македонија - 27.02.2020

Силниот ветер синоќа корнеше дрвја и уриваше покриви во главниот град. Од невремето, десетици дрвја се паднати на неколку локации во градот. Ветерот кој дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште „Марија Кири ...

Во синоќешното невреме во Скопје ветерот со над 100 километри на час

Алсат-М - 27.02.2020

Во Скопје ветерот што синоќа дуваше бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

Во синоќешното невреме во Скопје ветерот со над 100 километри на час

А1 On - 27.02.2020

Во Скопје ветерот што синоќа дуваше бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

УХМР: Во синоќешното невреме дуваше ветер со над 100 километри на час

Сител - 27.02.2020

Во Скопје ветерот што синоќа дуваше бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

ВО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ: Ветерот во Скопје бил со брзина од над 100 км/ч

Курир - 27.02.2020

Во Скопје ветерот што синоќа дуваше бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.