TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради компликации со вирусот 33 пациенти се хоспитализирани во Скопје за 24 часа

Република - 26.02.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. На инфективните оддели во главниот град се лекуваат вкупно 253 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19.

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 33 пациенти

Точка

33 пациенти хоспитализирани во ковид центрите во Скопје, се лекуваат вкупно 253 лица

24Инфо

Проблемите со ковид-19 не завршуваат кога ќе ве отпуштат од болница, траат со месеци по негативниот тест

ММС

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 33 пациенти – вкупно се лекуваaт 253

ТВ21

MЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти

Сител

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 24 пациенти, вкупно се лекуваaт 248

24Инфо

Независен iPortal 24 Вести Опсервер Либертас MTM еМагазин

Крушевскиот градоначалник инфициран со корона вирус, префрлен во Инфективна клиника

Либертас - 25.02.2021

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски е позитивен на корона вирус, а од вчера тој е префрлен во Инфективната клиника во Скопје, пренесе Фокус . Според информациите, првите симптоми ги почувствувал во неделата вечерта, а веќе во понеделникот ...

Крушевскиот градоначалник позитивен на ковид-19

Нетпрес

Градоначалникот на Крушево заразен со коронавирус - хоспитализиран на инфективна

Press24

Градоначалникот на Крушево заразен со коронавирус – хоспитализиран на инфективна

PressingTV

Градоначалникот на Крушево позитивен на коронавирус, префрлен во Инфективна клиника

24Инфо

Трет градоначалник позитивен на коронавирус

Независен

Градоначалникот на Крушево позитивен на ковид и префрлен на Инфективна

Курир

Република еМагазин 360 степени ТВ21 Слободен Печат +инфо Фокус Фактор