TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продале 112.000 билети за имагинарен натпревар

TopSport - 08.04.2020

Клуб од германската четврта лига, Локомотива Лајпциг, има генијална идеја како да собере пари кои му се неопходни на клубот за да ја преживее финансиската криза што настана со пандемијата на коронавирусот.

Четвртолигаш продал 112.000 билети за - имагинарен натпревар!

Sport 1 - 08.04.2020

Застојот на светскиот спорт поради коронавирусот за некои клубови може да биде кобен, како на пример словачка Жилина која прогласи банкрот, но некој успева преку креативност да си го олесни животот.

Само во Германија: Продадени 100.000 билети за „меч сo невидлив противник“

Екипа - 08.04.2020

Германскиот четвртолигаш Локомотив Лајпциг почна неверојатна кампања, канејќи ги фановите да купат билети за нивниот „дуел со невидлив противник“ закажан за 8 мај. Во период на беспарица во фудбалските колективи поради коронавирусот, управата на ...

Германски клуб продава 100.000 влезници за меч против „невидлив ривал“

Sport 1 - 07.04.2020

Германскиот нискологаш Локомотив Лајпциг во просек има само 3.000 гледачи по натпревар, но одлучи да продаде дури 100.000 билети за меч против, како што самите го нарекоа, невидлив ривал. Локомотив Лајпциг билетите ги продава за само едно евро за ...

Германски нисколигаш продава 120.000 билети за меч против невидлив противник

Спортманија - 07.04.2020

Целта е да се спаси клубот од банкрот Германскиот нисколигаш Локомотив Лајпциг се наоѓа пред финансиски колапс поради пандемијата со Коронавирусот. Затоа управата на креативен начин се обидува да го спаси клубот од банкрот, па од 19 март наваму во ...

Германски клуб продава 100.000 влезници за натпревар против невидлив ривал

Спортклуб - 07.04.2020

Германскиот нисколигаш Локомотив Лајпциг во просек има само 3.000 гледачи на своите натпревари, но одлучи да пушти во продажба дури 100.000 влезници за мечот против, како што го нарекоа, невидливиот непријател.