TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Убедлива победа на Лукашенко, полицијата се судри со демонстранти во Минск

24Инфо - 09.08.2020

Белоруската полиција употреби солзавец против демонстрантите и започна апсења со цел да ги задуши протестите што избувнаа вечерва во Минск. WATCH LIVE – A rare livestream from the center of the #protests in #Minsk , #Belarus .

Белорусија: Судири меѓу полицијата и демонстрантите во центарот на Минск

Локално - 09.08.2020

Белоруската полиција употреби солзавец против демонстрантите и започна апсења со цел да ги задуши протестите што избувнаа вечерва во Минск. WATCH LIVE – A rare livestream from the center of the #protests in #Minsk , #Belarus .

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напуштил земјата и покрај победата на изборите, војска на улиците на Минск

Локално - 09.08.2020

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата на претседателските избори. Според британски „Експрес“, кој се повикува на локалните медиуми, Лукашенко полетал во Турција од страв дека освојувањето на шестиот ...