TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реми на Работнички и Силекс

Канал5 - 27.02.2021

Работнички и Силекс играа нерешено 1-1 во првиот натпревар од 21-от круг во фудбалскиот шампионат на Македонија. двата гола беа постигнати во второто полувреме, а стрелци беа Прелчец за Работнички и Галевски за гостите од Кратово.

ВИДЕО: Силекс има за што да жали - Јанков им фати три зицери!

Gol.mk - 27.02.2021

Екипите на Работнички и Силекс ги поделија бодовите на средбата од 20. коло во ПМФЛ, откако на националната арена одиграа 1-1. Дуелот иако понуди само два голови, во неговиот тек имаше што да се види.

Влахо: Примивме наивен гол…

SportMedia - 27.02.2021

Работнички се до финишот на мечот со Силекс ја имаше победата во своите раце. Имаше водство од 1:0, но сепак на крајот освои само еден бод. За тоа како го виде дуелот со Силекс свој коментар за СПОРТМЕДИА има стратегот Александар Влахо.

Работнички и Силекс ги поделија бодовите

24Фудбал - 27.02.2021

Работнчки и Силекс одиграа 1-1 на отварањето на 20. коло од Македонската Прва лига, кратовскиот тим во финишот се спаси од пораз. Мечот меѓу Работнички и Силекс имаше шанси и на двете голови, но никој не ги освои трите бода.

Работнички и Силекс го поделија пленот…оштетени ли беа кратовци за пенал? (ВИДЕО)

SportMedia - 27.02.2021

Во првиот меч од 20.коло во ПМФЛ, Работнички и Силекс попладнево на Арената во Скопје одиграа без победник 1:1. Добар, интересен натпревар со многу ритам, шанси но на крајот поделба на пленот.

ВИДЕО: Деби гол на Прелчец, Силекс освои бод кај Работнички

Gol.mk - 27.02.2021

Фудбалерите на Работнички и Силекс одиграа реми од 1-1 (0-0), во средбата од 20. коло на Првата македонска фудбалска лига. Дуелот на пладневното сонце на Арената „Тодор Проески“ понуди доста шанси, неколку добри одбрани, два гола и два можни пенали.

Работнички и Силекс одиграа без победник 1-1

Сител - 27.02.2021

Во воведниот натпревар од 20.коло на ПМФЛ, одигран попладнево на арената „Тодор Проевски“ во Скопје, Работнички и Силекс одиграа без победник 1:1. Во првиот дел гостите од Кратово може имаа повеќе од играта, а пропуштија и неколку изгледни шанси да ...

Трето реми во низа: Силекс се избори за бод против Работнички (ФОТО)

Sport 1 - 27.02.2021

Трет меч во низа во Скопје, бившите македонски прваци Работнички и Силекс ремизираа со идентичен резултат 1-1 на отворањето на 20-то прволигашко коло, по кое дебармаалци ја продолжија децениската низа без пораз со кратовци, но не го искористија ...

Работнички и Силекс ги поделија бодовите во Скопје

Дерби - 27.02.2021

Работнички и Силекс одиграа без победник 1-1 во првиот натпревар од новата 20. рунда во првата македонска фудбалска лигата. Средбата која се одигра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје донесе возбудувања на двете страни со тоа што оние ...

Работнички и по три и пол години не знае за победа против Силекс

Спортманија - 27.02.2021

Романтичарите во последните десетина минути го испуштија минималното водство и мораа да се задоволат со бод Работнички и Силекс со реми од 1-1 го отворија 20-тото коло, односно второто коло од пролетниот дел во Првата фудбалска лига на Македонија.

Галевски е „златна резерва“ на Силекс, спречи пораз од Работнички

Екипа - 27.02.2021

Работнички и Силекс ремизираа 1-1 во првиот натпревар од новата прволигашка рунда, дуел на кој двата погодоци беа постигнати во второто полувреме. „Романтичарите“ имаа повеќе од играта и беа поблиску до победата, но бод за Силекс на оваа средба ...

ВИДЕО: Галевски му донесе бод на Силекс против Работнички на „Тодор Проески“

Дриблинг - 27.02.2021

Работнички и Силекс одиграа 1:1 во воведниот натпревар од 20 коло во ПМФЛ одигран денеска на „Тодор Проески“ во Скопје. Во првото полувреме имаше спорен момент откако Гроздановски играше со рака, но гостинот не доби пенал.

ВИДЕО: Бадијала протестите, играта со рака на Грозданоски недоволна за пенал за Силекс

Gol.mk - 27.02.2021

Благодарение на одличниот голман Јанков, екипата на Работнички сè уште е без негатива на денешното дерби со Силекс, кое се игра во Скопје. Кратовчани одиграа фантастични први 45 минути и пропуштија неколку големи прилики да стигнат до посакуваното ...

Полувреме: Зицери за кратовци, Јанков брани, Работнички – Силекс 0:0…

SportMedia - 27.02.2021

Без голови на Арената во Скопје по првото полувреме на средбата меѓу Работнички и Силекс. Интересно, содржајно прво полувреме во кое Силекс имаше три супер шанси за гол, двапати Ивановски и еднаш Тантуровски, но домашниот голман Јанков на маестрален ...

Илиевски: Целта ни е победа и три бода за да се одлепиме од Ренова

Тера - 27.02.2021

Откако се извлече од пораз на дербито против Вардар и одигра 2-2, Пелистер се осврнува на првиот домашен натпревар сезонава. Дефанзивецот Бојан Илиевски вели дека тој меч е веќе заборавен, а се планира триумф против Ренова.

Илиевски: Ни треба победа против Ренова за мир во продолжението на сезоната (ВИДЕО)

Gol.mk - 27.02.2021

Битката за опстанок во ПМФЛ се разгорува и веќе по првото пролетно коло има уште позбркана битка да се избегнат двете последни места кои водат во понизок ранг. Пелистер е под императив на победа против Ренова, а тимот на Ќатип Османи е на уште ...

Работнички и Силекс го отвараат 20-коло во ПМФЛ

Сител - 27.02.2021

Со натпреварот Работнички – Силекс што ќе се игра пладнево во Скопје ќе беде отворена 20.тата рунда во ПМФЛ. Дуелот започнува од 14 часот, термин во кој утре на програмата се преостанатите пет средби.

Кратовци против црната традиција: Работнички дома си го мачка Силекс веќе 10 години!

Sport 1 - 27.02.2021

Пресметката на двата бивши македонски шампиони Работнички и Силекс ќе го отвори 20-то прволигашко коло, во кое дебармаалци ќе атакуваат на втор триумф во низа пролетва, а кратовци ќе бараат први бодови во пресметката која има неверојатна децениска ...

Работнички за нова победа, Силекс за „компензација“ на изгубеното од мечот со Шкендија

Екипа - 27.02.2021

Работнички и Силекс денеска на Националната арена „Тодор Проески“ го отвораат 20. коло во Првата македонска фудбалска лига. „Дуелот со Силекс е екстремно важен за Работнички. По успешниот старт и триумфот над Академија Пандев, сакаме да продолжиме ...

ПМФЛ: Работнички сака “два од два“, Силекс ќе оди по први пролетни бодови…

SportMedia - 27.02.2021

Попладнево на Арената “Тодор Проески“ во Скопје, со почеток од 14 часот екипите на Работнички и Силекс ќе го “отворат“ 20.коло во ПМФЛ. Од сите шест средби, само оваа се игра денеска, останатите утре.

Работнички сака да ја продолжи „романтиката“ и против Силекс

Gol.mk - 27.02.2021

Работнички тргна со победа над Академија Пандев (1-0) во пролетниот дел од сезоната. „Романтичарите“ беа на принуден одмор една недела поради одложеното коло, а сега за нив следи вториот предизвик против Силекс.

ПМФЛ: Работнички го пречекува Силекс, дербито се игра утре во Тетово

Дриблинг - 27.02.2021

Со натпреварот меѓу Работнички и Силекс на арената „Тодор Проески“ во Скопје, стартуваат натпреварите од 20 коло во ПМФЛ. Работнички по победата против Академија Пандев на гости, сега сака втора во низа против Силекс, екипата од Кратово загуби од ...

Галевски во финишот му донесе бод на Силекс кај Работнички

МКД - 27.02.2021

Работнчки и Силекс одиграа 1-1 на отварањето на 20. коло од Македонската Прва лига, кратовскиот тим во финишот се спаси од пораз. Мечот меѓу Работнички и Силекс имаше шанси и на двете голови, но никој не ги освои трите бода.

Силјановски, капитенот на Работнички: Мечот со Силекс е многу важен за нас!

SportMedia - 26.02.2021

Работнички по триумфот во Струмица, во првото пролетно коло и тоа против Академија Пандев, имаше двонеделна пауза. А утре на Арената во Скопје, во меч од 20.коло во ПМФЛ, се среќава со Силекс. Бодовите и за двете екипи се од екстремно значење.