TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Халанд ги постигна рекордните ДЕВЕТ ГОЛА на СП за фудбалери до 20 години

Gol.mk - 30.05.2020

Еден од најозборуваните фудбалери на денешницата Ерлинг Халанд постигна неверојатни девет погодоци во високата победа на Норвешка против Хондурас на Светското првенство за фудбалери до 20 години точно пред една година.

Соиграч на Халанд од Борусија: Веќе почна да ме нервира…

Екипа - 30.05.2020

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд веќе сериозно го привлекува вниманието на фудбалска Европа и со своите игри во Борусија Дортмунд. Откако пристигна на „Сигнал Идуна парк“ постигна 13 гола во 14 меча, а сето тоа има дополнителна тежина ако се знае ...

Играчот на Борусија: Халанд понекогаш ме нервира

Спортски - 30.05.2020

Ерлинг Халанд пред прекинот со фудбалот поради пандемијата со коронавирусот беше главна тема во фудбалската јавност, а тоа продолжи и од кога играчите се вратија на терен. Норвежанецот игра одлично во Дортмунд по трансферот од Салзбург.

Фудбалерот на Борусија призна: Халанд понекогаш ме нервира

Sport M - 30.05.2020

Целиот фудбалски свет зуеше во последните месеци околу неверојатниот норвешки стрелец на головите, Ерлинг Халанд. Норвежанецот привлече многу внимание кон себеси со нереалните игри во дресот на Борусија Дортмунд.

Соиграч на Халанд ја откри тајната за неговиот успех: Мене тоа малку ме нервира, но тој…

Дерби - 30.05.2020

Младиот норвешки фудбалер од редовите на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е топ тема во Германија, но и во европскиот фудбал оваа сезона. 19 годишниот напаѓач прикажува одлични настапи и редовно ги полни противничките мрежи и токму затоа е страв и ...

Фудбалер на Дортмунд се изнервира: Не можам да го поднесам Халанд!

Sport 1 - 30.05.2020

Ерлинг Халанд во последните неколку месеци е главна сензациија во светот поради неговите настапи. Откако пристигна во Борусија Дортмунд одигра 14 меча, а постигна 13 погодоци. Халанд има професиионален пристап кон фудбалот, но тоа го нервра неговиот ...

Дортмунд остана без уште еден важен играч до крајот на сезоната

Дерби - 29.05.2020

Германскиот прволигаш, Борусија Дортмунд нема да може да смета на услугите на уште еден важен играч до крјаот на оваа сезона. Пред некое време беше соопштено дека капитенот Марко Ројс ќе биде во „аут“ до крајот на кампањата, а тоа сега важи и Махмуд ...

Лоша вест за „милионерите“: Халанд паузира еден меч, Даху во аут до крајот на сезоната

TopSport - 29.05.2020

Норвешката гол-машина Ерлинг Халанд нема да може да настапи на следниот меч на Борусија Дортмунд кај Падерборн, додека Мо Даху е во аут до крајот на сезоната поради повреда, потврди тренерот на тимот, Лусиен Фавр.

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Кајгана - 29.05.2020

Исто така, фудбалскиот стручњак рече дека играчот од средниот ред Махмуд Дауд поради повреда ќе го пропушти остатокот од сезоната. -За жал, по натпреварот со Баерн, откривме дека Дауд повеќе нема да игра оваа сезона.

Проблем за Борусија: Останаа без Халанд!

Спортски - 29.05.2020

Борусија Дортмунд во недела ќе игра против Падерборн, а во овој натпревар „милионерите“ ќе бидат без Ерлинг Халанд. Тренерот Лусијан Фавре потврди дека Норвежанецот нема да биде во конкуренција за настап поради повредата која ја заработи во ...