TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ МЕНУВА ДЕЦЕНИСКАТА ПРАКСА ЗА 2 АВГУСТ, ИЛИНДЕН: Пендаровски без говор, Мицкоски верен на традицијата

Курир - 01.08.2021

Се воведува нов концепт за одбележување на 2-ри Август, со кој се менува децениска традиција- претседателот Стево Пендаровски годинава нема да одржи говор на чествувањето на празникот Илинден на Мечкин Камен, а за прв пат ќе биде сменето и времето ...

Пендаровски не стапнал на Мечкин Камен: Ќе го заштити ли Водно од сопствениот народ?

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски ја менува 30 – годишната традиција за Илинден

Нова ТВ

Пендаровски ја менува 30 – годишната традиција за Илинден

Lider

Мицкоски верен на традицијата за Илинден во Ташмаруништа, потегот на Пендаровски оценет како недржавнички

Курир

Пендаровски со срамен чин за Илинден, Мицкоски традиционално ќе биде во Ташмаруништа

Lider

Мицкоски за Илинден ќе се обрати во Ташмаруништа

Нетпрес

Zoom