TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Светски рекорд возење во рикверц

USB - 30.09.2022

Гинисовата книга на рекорди официјално го призна Скот Бурнер како носител на рекордот за најбрз рикверц на една милја (1,6 км). Брнер го постави рекордот на 15 јуни 2022 година во Боулинг Грин, патеката на Националниот музеј на корвета, и тоа го ...

Најбрз е на светот, но во возење рикверц (ВИДЕО)

Канал5 - 29.09.2022

Во моментов држи еден рекорд во Гинисовата книга. Според Гинисовата книга на рекорди, Скот Бурнер е сопственик на рекордот за најбрзо возење од една милја или 1,6 километри, но наназад. Бурнер го постигнал рекордот на 15 јуни оваа година во Боулинг ...

(Видео) Најбрз е на светот, но во возење наназад

Точка - 29.09.2022

Скот Брнер, според Гинисовата книга на рекорди, е сопственик на рекорд за најбрзо возење од една милја или 1,6 километри, но наназад. Брнер го постигна ваквиот рекорд на 15-ти јуни оваа година во Боулинг Грин, Кентаки.