TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Над 700.000 Французи протестираа против пензиската реформа на Макрон

Фокус - 07.02.2023

Вкупно 757.000 луѓе демонстрираа денеска во Франција против пензиската реформа, според проценките на полицијата, додека синдикатот ЦГТ проценува дека речиси два милиони луѓе излегле на улиците.

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

Сител

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

Либертас

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

Опсервер

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

24Инфо

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

Курир

На демонстрациите против пензиските реформи во Франција учествуваа 757.000 луѓе

Lider

Нетпрес Независен Вечер Прес Во Центар MakPress Радио МОФ

Во Франција трет бран штрајкови поради пензиските реформи

Р.С.Европа - 07.02.2023

Синдикатите во Франција денеска започнаа трет бран национални штрајкови против плановите на претседателот Емануел Макрон да ги натера Французите да работат подолго пред пензионирањето. Железничките услуги се откажани, училиштата не работат, ...

Франција: Трет бран штрајкови поради пензиските реформи, Макрон под притисок

Локално

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

Бизнис Вести - 07.02.2023

Франција денеска се подготвува за нови штрајкови и масовни протести против длабоко непопуларната пензиска реформа, еден ден откако пратениците почнаа да расправаат за контроверзниот закон.

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

Опсервер

Нови штрајкови против пензиските реформи низ Франција

Слободен Печат

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

Сител

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

MakPress

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

Нетпрес

НОВИ ПОТРЕСИ ВО ФРАНЦИЈА: Масовни протести против пензиската реформа на Макрон откако почна расправа во Сенатот

Денешен

Независен Република Во Центар Frontline Канал5 Вечер Прес

Демонстрации и штрајкови против пензиските реформи денеска во Франција

Кумановски м. - 07.02.2023

Франција денеска се подготвува за трет ден од граѓанската мобилизација, штрајкови и демонстрации против пензиската реформа што ја побара претседателот Емануел Макрон, а пратениците почнаа да расправаат за тоа во парламентот.

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

Алсат-М

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

Zoom