TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека случајот со охридскиот градоначалник е фабрикуван, се огласи и Пецаков

Фактор - 23.01.2022

Oд ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека случајот со охридскиот градоначалник Кирил Пецаков е фабрикуван, а Пецаков ќе покрене постапки за клевета. Откако од СДСМ изјавија дека однесувањето на Пецаков било скандалозно и крајно неодговорно и побараа одговорност, ...

Градоначалникот Пецаков ќе покрене постапки за клевета, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот е фабрикуван, Пецаков ќе покрене постапки за клевета

OhridNews

Градоначалникот Пецаков ќе покрене постапки за клевета, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако СДСМ го повика на одговорност

ММС

ВМРО-ДПМНЕ:Неспособната власт уби 8 илјади луѓе, а сега Пецаков им е виновен

МКД

СДСМ: Пецаков да одговара за непочитување на здравствените протоколи, ВМРО-ДПМНЕ: Дефокус од неспособноста, порано Наќе, сега Пецак им е крив

CivilMedia

Убија 8 илјади луѓе, порано беше Наќе крив, реагираат од Белата палата за случајот „Пецаков“

Локално

Сител Zoom 24 Вести Канал5 360 степени А1 On

Пецаков: Тезата Наќе е крив, сега е сменета во Пецак е крив!

Zoom - 23.01.2022

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков се огласи на Фејсбук по повод обвинувањата дека наместо да седи во изолација и да го чека резултатот од тестирањето, излегол надвор и бил дел од манифестацијата Водици.

Пецаков: Кога политиканството ќе се стави над професијата за да се дефокусираат реалните теми важни за граѓаните

Опсервер

Се огласи Пецаков: Кога политиканството ќе се стави над професијата за да се дефокусираат реалните теми важни за граѓаните

Курир

Пецаков најави кричина пријава за клевети и несовесно работење за ДСЗИ и Бухова

Сител

Пецаков најави кривична пријава за клевети и несовесно работење за ДСЗИ и Бухова

24 Вести

Пецаков: Тезата Наќе е крив, сега е сменета во Пецак е крив!

Centar

Градоначалникот на Охрид: Веројатно тезата „Наќе е крив” сега е заменето со акцијата „Пецак е крив”

Локално

24Инфо А1 On Press24 Фокус Слободен Печат Нетпрес Макфакс еМагазин

Кузеска: Пецаков треба да одговара за непочитување на здравствените протоколи и свесно ширење зараза

Сител - 23.01.2022

Почитувани, Скандалозно и крајно неодговорно е однесувањето на градоначалникот од ВМРО-ДПМНЕ Кирил Пецаков. Наместо во изолација како што му било одредено, додека го очекувал резултатот од тестот за Ковид 19, градоначалникот на Охрид се појави ...

Кузеска: Пецаков треба да одговара за непочитување на здравствените протоколи и свесно ширење зараза

OhridNews

Пецаков да одговара за непочитување на протоколите и свесно ширење зараза, велат од СДСМ

ММС

Кузеска: Пецаков треба да одговара за непочитување на здравствените протоколи

Канал5

Зошто Мицкоски молчи за скандалозното однесување на Пецакоски, прашуваат од СДСМ (ВИДЕО)

Локално

Пецаков треба да одговара за непочитување на здравствените протоколи и свесно ширење зараза

24Инфо

Кузеска: Градоначалникот Пецаков треба да одговара за свесно ширење на коронавирусот

МКД

Zoom А1 On Нетпрес Слободен Печат Бриф

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото ...

Centar - 23.01.2022

Реакција од СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ: Без ниту малку срам, градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков наместо да се извини, се заканува со тужби. Факт е дека Пецаков додека чекал резултати од тест за Ковид 19, наместо во изолација, беше ...

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби

Локално

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби

ТВ21

СДСМ: Пецаков треба да одговара наместо да се заканува со тужби

Макфакс

Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување

24Инфо

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување

24 Вести

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби

Канал5

А1 On MTM

Пецаков ќе ја тужи Бухова и ДСЗИ

Телма - 23.01.2022

Охридскиот градоначалник Кирил Пецаков најави кривична пријава за клевети и несовесно работење за директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат Ирина Бухова, и целиот менаџмент на Инспекторатот заради изнесување на заштитени ...

Пецаков најави кричина пријава за клевети и несовесно работење за ДСЗИ и Бухова

ТВ21

Пецаков ќе ги тужи Бухова и ДСЗИ за клевета, несовесно работење и изнесување заштитени податоци во јавност

Република

„Нема“ партиски раваншизам: Само Максим Димитриевски и Пецаков од сите функционери добиле кривични пријави од власта за самоизолација

MakPress

Градоначалникот на Охрид, Пецаков, во изолација

Алсат-М

Охридскиот градоначалник е во изолација додека за ДСЗИ е спорно зошто не се изолирал кога се тестирал

ММС

Охридскиот градоначалник во изолација

Република

+инфо

СЕ ТЕСТИРАВ БИДЕЈЌИ САКАВ ДА ПАТУВАМ, НЕМАВ СИМПТОМИ НА КОВИД Градоначалникот на Охрид објасни зошто не се изолирал

+инфо - 23.01.2022

После 36 часа од тестирањето, со оглед на тоа што немав никакви симптоми, ниту некој од моето опкружување се тестирав уште еднаш, при што се покажа дека тестот е негативен и немам присуство на корона ...

Oхридскиот градоначалник се гушкаше на Водици, а ковид - тестот бил позитивен

МКД

Пецаков во изолација - Се проверува дали ќе следува и кривична пријава

Сител

На литургија со Мицкоски, на гушкање со граѓаните, Пецаков заразен кршеше закон

Centar

Пецаков: Немав симптоми, не се тестирав поради сомневање за болест туку поради потребен документ за патување

Алсат-М

Пецаков вели дека не се изолирал и на Водици излегол оти побарал тест заради патување

Макфакс

Пецаков вели дека не се изолирал и на Водици излегол оти побарал тест заради патување

Точка

MTM Локално Бриф 24Инфо Zoom ТВ21 CivilMedia Lider

Пецаков по стапките на Мицкоски, не почитува закони и протоколи и го загрозува здравјето на граѓаните во време на ...

24Инфо - 23.01.2022

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков додека чекал резултати од тестот за коронавирусот наместо да се изолира, свесно присуствувал на јавен настан, на одбележувањето на православниот празник Водици.

СДСМ: Пецаков по стапките на Мицкоски, не почитува закони и протоколи и го загрозува здравјето на граѓаните во време на пандемија

А1 On

„Наместо да понесе морална и лична одговорност, Пецаков бара изговори и се служи со манипулации“

Локално

Пецаков да одговара што не се изолирал додека чекал резултати од тестот за ковид, порача владејачката партија

Макфакс

Пецаков да одговара што не се изолирал додека чекал резултати од тестот за ковид, порача владејачката партија

Точка

Пецаков по стапките на Мицкоски, не почитува закони и протоколи и го загрозува здравјето на граѓаните во време на пандемија, велат од СДСМ

Frontline

СДСМ: Пецаков да одговара што не се изолирал додека чекал резултати од тестот за ковид

Press24

Centar MTM 24 Вести

СВР Охрид го испитува случајот со ковид-тестот на градоначалникот Пецаков

360 степени - 22.01.2022

Присуството на традиционалната прослава на Водици може да го чини кривична пријава новиот охридски градоначалник, кој за време на манифестацијата беше во контакт и со лидерот на неговата партија, Христијан Мицкоски СВР Охрид, во координација со ...

Градоначалникот на Охрид се соочува со кривична пријава: Наместо во самоизолација до резултати од ковид тест, бил на Водици

Нова ТВ

Пецаков ќе заработи кривична пријава

Фокус

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес има висока бројка на заразени, Пецаков може да добие кривична оти не седел во самоизолација

Фактор

Пецаков ќе добие кривична пријава оти наместо во самоизолација беше на Водици

360 степени

Телма дознава: Пецаков ќе добие кривична пријава – додека чекал резултати од Ковид-тест требало да е во самоизолација

Телма

Пецаков ќе добие кривична пријава, требал да биде во самоизолација додека го чекал резултатот од тестот

Слободен Печат

Фокус Сакам да кажам Centar Бриф Zoom

Пецаков наместо во изолација, на прослава за Водици - ќе заработи кривична пријава

24 Вести - 22.01.2022

Иако бил без симптоми до добивањето на резултатот од ковид тестот охридскиот градоначалник требало да остане во изолација, според утврдените протоколи уште од стартот на пандемијата ова го велат од државниот здравствен и санитарен инспекторат.

Пецаков ќе добие кривична- наместо во изолација бил на прослава за Водици

24Инфо

Ненамерна или грешка од политички побуди – како Пецаков доби позитивен, па негативен корона тест од истата лабораторија?!

Република

Ако Пецаков добие кривична ќе биде првиот функционер кој е гонет, иако ја почитувал изолацијата

Скопје1

Пецаков не може да одговара кривично, бидејќи се изолирал веднаш откако го добил позитивниот резултат на коронавирус

Lider

Ако Пецаков добие кривична ќе биде првиот функционер кој е гонет, иако ја почитувал изолацијата

Курир

Власта се свети за поразот во Охрид, па си игра позитивен-негативен градоначалник со Пецаков, иако тој ја почитувал изолацијата

Нетпрес

Frontline Frontline