TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биткоинот во слободен пад: Криптовалутата за неколку часа падна за 400 долари

Денар - 13.06.2018

Цената на биткоинот денес падна на 6,370 долари, што е најниско ниво во последните четири месеци, само неколку дена откако хакерите украдоа биткоини од јужнокорејската берза за виртуелни валути “Coinrail”, во вредност од 37 милиони долари.

Вредноста на Биткоинот се спушти под 6.500 долари

А1 On - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Нов голем пад на Биткоинот: Само во последните неколку часа паднал за 400 долари, а еве колку вреди сега

Точка - 13.06.2018

Вредноста на Биткоинот е на седумесечниот минимум, а само во последните неколку часа паднала за 400 долари и сега е под 6.500 долари. Падот уследил по хакерскиот напад кој го претрпела јужнокорејската менувачница на криптовалути "Коинрејл", што ...

Apple забрани „рударење“ криптовалути на iPhone и iPad

Иновативност - 13.06.2018

Во неодамнешните насоки за девелоперите Apple вклучи и порака која има за цел да ги одврати идните „рудари“ на криптовалути. Новите правила на компанијата ставаат ограничување на апликациите кои генерираат вишок топлина, користат непотребни ...

Apple ги забрани апликациите што копаат криптовалути

Телефони.мк - 13.06.2018

Apple воведе забрана во App Store со која ги отстрани сите апликации кои овозможуваат копање на криптовалути преку блокчејн технологијата користејќи ги iPhone смартфоните. Така девелоперите повеќе нема да може да лансираат апликации за iOs со кои се ...

Биткоинот падна по кражбата на криптовалути во вредност од 40 милиони долари

Денар - 13.06.2018

Не е ретка појава менувачниците на криптовалути да бидат хакирани, а загубите често се мерат во десетици милиони долари. Секогаш кога ќе се случи нешто слично, цената на Биткоин остварува вртоглав пад.

Apple забрани „копање“ на криптовалути на своите уреди

Денар - 12.06.2018

Програмерите на апликации, кои би сакале да заработат од трендот со криповалутите ќе мораат да ги прескокнат уредите на „Apple“. Компанијата во најновата полиса за приватност имплементираше правило со кое се забранува „копање“ на криптовалути на ...

Сакате да ослабнете и да заработите? Нема проблем, оваа апликација е за вас

Smartportal - 12.06.2018

Фитнес апликациите не се новина на пазарот. Сигурно сте виделе најразноразни објави на апликации по друштвените мрежи каде се испишува колку километри извозел некој ваш пријател во текот на дента.

Биткоинот достигна минимална вредност

Независен - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Три луксузни апартмани во Црна Гора продадени за биткоини

Иновативност - 12.06.2018

Компанијата AMIA на бизнисменот Нил Емилфарб продаде три луксузни апартмани во својот резиденцијален комплекс Dukley gardens и во деловно-станбениот комплекс Dukley residence за 430 биткоини, што во противвредност изнесува 2,5 милиони евра.

Биткоинот падна за 13 отсто, колку вреди сега?

Фактор - 11.06.2018

Вредноста на биткоинот се намали под 7.000 долари и во моментов се тргува за околу 6.720 долари. Ова е пад од околу 13%, a пазарната капитализација на главнaтa крипто-валута падна на 42 милијарди долари.

Голем пад на цената на Биткоинот по кражбата на криптовалути

USB - 13.06.2018

Не е ретка појава менувачниците на криптовалути да бидат хакирани, а загубите често се мерат во десетици милиони долари. Секогаш кога ќе се случи нешто слично, цената на Биткоин остварува вртоглав пад.

Apple забрани „рударење“ на криптовалути на своите уреди

USB - 13.06.2018

Програмерите на апликации, кои би сакале да заработат од трендот со криповалутите ќе мораат да ги прескокнат уредите на Apple. Компанијата во најновата полиса за приватност имплементираше правило со кое се забранува „рударење“ на криптовалути на ...

Биткоинот достигна минимална вредност

Слободен Печат - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Најголем пад на биткоин досега

Кајгана - 13.06.2018

Њујорк, 13 јуни 2018 (МИА) - Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари.

Биткоинот достигна минимална вредност

Стандард - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...

Биткоинот достигна минимална вредност, вреди помалку од 6.500 долари

Бриф - 13.06.2018

Цената на биткоинот го достигна минимумот, бидејќи оваа криптовалута падна за 400 долари во последните неколку часа. Биткоинот моментално вреди помалку од 6.500 долари. Ценовниот колапс на биткоинот доаѓа како последица на хакерски напад во текот на ...