TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР ќе преземе мерки по навредите на Бугарин, кој нудеше 200 евра за идентитет на полицаец

Канал5 - 05.02.2023

Македонската полиција во координација со јавен обвинител ќе ги преземе сите мерки во врска со заканите и омаловажувањата на претседателот на бугарската фондација „Македонија“ Виктор Стојанов.

Стојанов за А1он: Фејсбук ме блокираше, но уште го барам името на полицаецот кој се закануваше на бугарски државјани

А1 On

Пиши-бриши понуда: Стојанов веќе не нуди 200 евра за името на полицаецот од „Деве Баир“

Press24

200 евра од Стојанов за да го дознаел името на полицаецот што постапи херојски на Деве Баир

Пулс24

Стојанов се заканува на полицаецот кој вчера беше на Деве Баир

Фактор

200 ЕВРА ЗА ИМЕТО И ПРЕЗИМЕТО Претседателот на бугарската „Фондација Македонија“ го бара полицаецот

+инфо

(Фото) Бугарин нуди 200 евра за име и презиме на македонски полицаец од Деве Баир

еМагазин

Скопје1 А1 On 4NEWS ТВ21 360 степени Либертас Точка

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на полицаецот кој вчера уапси Бугари на Деве Баир

Вечер Прес - 05.02.2023

Во врска со вчерашниот инцидент кога на граничниот премин Деве Баир беа уапсени тројца бугарски државјани, се огласи и Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“. Имено, Стојанов понуди награда од 200 евра на оној кој ќе го ...

Ќе земе ли 200 евра? Љупчо Николовски го откри идентитетот на полицаецот од Деве Баир за кој Бугарите даваат пари

Република

Парични казни од 300 евра, протерување од земјата и три години забрана за влез, за тројцата приведени на Деве Баир

Телма

Приведени тројца бугарски државјани на Деве Баир: Вербално и физички нападнале полицајци

Алфа

По околу два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возилата во двата правци

Канал5

(видео) По падот на системот за контрола Деве Баир отворен за сообраќај

Телма

Тројца бугарски државјани приведени на Деве Баир, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

Слободен Печат

Телма ТВ21 24 Вести Н.Македонија Точка Точка 4NEWS Скопје24

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Љупче им го даде за без пари!

Lider - 05.02.2023

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски на својот Фејсбук профил напиша дека ние Македонците сме гостопримлив народ за сите со добра мисла кои сакаат да ја посетат нашата земја „Секој кој со добра мисла сака да ја ...

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Николовски им го даде за без пари!

Курир

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Николовски им го даде бесплатно

Press24

ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ ВИКА ДАРКО Николовски на Бугарите им го „предаде“ својот другар

+инфо

Бугарите даваа 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше – Николовски им го даде бесплатно

Либертас

Бугарите даваат 200 евра за идентитетот на полицаецот кој ги апсеше, a Николовски им го даде за без пари

Нетпрес

МИНИСТЕРОТ СВРШИ РАБОТА ЗА ЏАБЕ: Бугарите нудеа по 200 евра, а Николовски им го откри името на полицаецот за без пари

Денешен

ТРИ ГОДИНИ НЕ СМЕАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО МАКЕДОНИЈА: Бугарите кои навредуваа полицајци ќе платат казни од 300 евра

Фактор - 05.02.2023

Протерани се тројцата Бугари, меѓу кои и пратеник. Тие добија времена забрана за влез во Македонија и казна. Судот во Крива Паланка им изрече забрана за влез во Македонија во наредните три години.

Протерани тројцата Бугари, меѓу кои пратеник: Добија времена забрана за влез во Македонија и казна

Макфакс

По 300 евра казна и 3 години забрана за влез им е пресудено на тројцата Бугари уапсени на Деве Баир

Слободен Печат

Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

А1 On

По 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез во земјава 3 години за бугарските државјани кои направија инциденти на граница

Бриф

300 евра глоба и 3 години забрана за влез во Македонија за тројцата агресивни бугари на граница

Либертас

Тројцата Бугари заработија по 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез 3 години

Centar

Вести плус Канал5 Press24 MTM 24 Вести Скопје1

Видео од инцидентот на Бугарите со полицајците на Деве Баир

еМагазин - 05.02.2023

Тројца бугарски граѓани вчера беа приведени на граничниот премин Деве Баир по обид за физички напад на македонските полицајци, а истите заработија парична казна од 300 евра и тригодишна забрана за влез во Македонија.

Приведени тројца Бугари на Деве Баир – се обиделе физички да се пресметаат со полицајците

Телма

Инциденти на Деве Баир, приведени три лица

24 Вести

И бугарски пратеник се обиде да испровоцира инцидент на Деве Баир

Фокус

(Видео) Бугарски пратеник се обиде да исценира инцидент на Деве Баир

еМагазин

И бугарскиот пратеник Георгиев се обиде да испровоцира инцидент на Деве Баир (ВИДЕО)

МКД

Бугарскиот пратеник Ангел Георгиев провоцираше нов инцидент на Деве Баир

Телма

Канал5 Слободен Печат МКД 360 степени А1 On Канал5 +инфо Независен

Демерџиев: Ќе донираме генератори за струја за пак да не им „падне системот “ на граничните премини

Р.С.Европа - 04.02.2023

Бугарскиот технички министер за внатрешни работи Иван Демерџиев по положувањето цвеќе во Скопје на гробот на македонскиот револуционер Гоце Делчев изјави дека биле „драконски“ мерките на македонската полиција.

ВИДЕО: Бугарите влегоа во Македонија – смеат да се движат само во колона со придружба

А1 On

По два часа поправен системот на граничните премини

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Тензии и расправии на „Деве Баир“ – Полицијата не пропушта бугарски државјани, тие враќаат со навреди и закани

360 степени

Лидерот на бугарската фондација „Македонија“ не ја преминал границата

Р.С.Европа

МВР: Падна системот за контрола на граничните премини, се пропуштаат само итни случаи

360 степени

БУГАРИТЕ ВЛЕГОА ВО МАКЕДОНИЈА Се крена границата

+инфо

Макфакс Скопје инфо Фактор 4NEWS А1 On Press24 +инфо Либертас

ВИДЕО: Името си го продадовте за пет чрвени – Нервоза и пцовки од Бугарите кон полицајците на Деве Баир

А1 On - 04.02.2023

Нервоза, пцовки и кавга со македонските полицајци – ова е сликата на граничниот премин Деве Баир повеќе од два часа. Бугарите кои чекаат на Деве Баир за влез во Македонија за А1он велат дека од МВР им соопштиле дека паднал компјутерскиот систем, но ...

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата Деве Баир

Макфакс

ВИДЕО: Жестоки расправии на Деве Баир – полицијата вели има проблем со системот, бугарски државјани со викање бараат да влезат во земјата

ТВ21

СКАНДАЛ: Бугари ги пцујат македонските полицајци на Деве Баир (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Бугарски возачи со недолични зборови кон македонските полицајци на Деве Баир

Либертас

(Видео) Пцуење на македонските полицајци и навреди за Македонија и Македонците: Бугарите стигнаа на Деве Баир

еМагазин

Тензии на „Деве Баир“: Бугарите се караа со македонските полицајци (Видео)

Скопје инфо

Press24 Lider Курир Пулс24 Нетпрес Сител MTM Скопје1

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

А1 On - 04.02.2023

Инцидентот на граничниот премин Деве Баир кој резултираше со апсење на тројца бугарски државјани бугарски политичар во живо го пренесуваше на социјалните мрежи. Според снимката, која се гледа дека е направена со мобилен телефон, се гледа дека тој ...

ВИДЕО: Бугарски пратеник физички се пресметува со македонската полиција

Курир

ВИДЕО| Бугарски пратеник физички се пресметува со македонската полиција

Нетпрес

Викање кон македонските полицајци, снимање – бугарски пратеник го објави инцидентот на граница, правејќи ги Бугарите жртви

Република

(ВИДЕО) Фатена на камера турканицата меѓу полицијата и Бугарите

Press24 - 04.02.2023

Како што претходно објавивме, тројца бугарски државјани се уапсени , откако пцуеја а и пробале физички да нападнат полициски службеници на граничниот премин Деве Баир. Порталот „А1он“ го снини инцидентот кој настанал, откако полицијата почна детално ...

ВИДЕО: Фатена на камера турканицата меѓу полицијата и Бугарите

4NEWS

Приведени бугарски државјани откако со погрдни зборoви ја навредувале полицијата на Деве Баир, а потоа се обиделе и ...

Centar - 04.02.2023

Околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Г.З (35),А.Х(50)и Р.Х(54) бугарски државјани кои најпрво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале.

Бугарски државјани приведени, откако со погрдни зборови ги навредувале македонските полицајци, а потоа и физички се обиделе да се пресметаат

Вести плус

Приведени тројца Бугари на Деве Баир

Сител

Детали за апсењето на Бугарите кои нападнале полицајци на Деве Баир

Република

На ГП Деве Баир приведени тројца бугарски државјани, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

24 Вести

Приведени бугарски државјани откако се обиделе физички да нападнат полициски службеници

Локално

На ГП Деве Баир приведени тројца бугарски државјани, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

4NEWS

ТВ21 Gostivarpress.mk Порта MTM Скопје инфо Фокус Курир Независен

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

MakPress - 04.02.2023

На граничниот премин кон Бугарија, „Деве Баир“, од утрово има засилена полициска и гранична контрола, но протокот на патници за влез во државата е речиси минимален. Од Министерството за внатрешни работи - Регионален центар за гранични работи ...

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Бриф

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

еМагазин

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Опсервер

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир

Сител

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Република

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

ТВ21

4NEWS

Возила непречено минуваат на Деве Баир по застојот од преку два часа

Н.Македонија - 04.02.2023

Минувањето на граничниот премин помеѓу Македонија и Бугарија, Деве Баир, се одвива непречено, откако повеќе од два часа беше во застој, поради пад на системот за гранична контрола. МВР информира дека е отстранет дефектот на системот на сите гранични ...

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

Канал5

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

MakPress

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

еМагазин

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

ММС

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

ТВ21

По повеќе од два часа застој на Деве Баир: Непречено минуваат возила во двата правци

4NEWS