TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Голден Стејт не можеше против разиграниот Феникс, Лејкерси со нов успех без Леброн

Gol.mk - 01.12.2021

Екипата на Феникс Санс ја одбележа изминатата вечер, забележувајќи ја 17-та победа во низа и тоа на дербито за врвот на западната конференција против Голден Стејт (104-96). Домашните кошаркари останаа без Девин Букер, кој се повреди во раната фаза ...

Феникс го запре Кари ги доби „Вориорси“, Харден донесен победа за Бруклин 🎥

Спортски - 01.12.2021

Најголемо внимание во НБА лигата во изминатата вечер привлекуваше натпреварот од Западната конференција помеѓу Феникс и Голден Стејт. Дуелот на крајот го доби Феникс со резултат 104:96 со што стигнаа до 17. победа во низа. За Санси ова беше 17.

И Голден Стејт падна пред Феникс, конечно моќен Лејкерс (ВИДЕО)

Екипа - 01.12.2021

Феникс Санс стигна до 17 победа во низа откако во дербито на вечерта славеше против Голден Стејт Вориорс со 104-96. Најзаслужен за триумфот на „сонцата“ беше Диандре Ејтон кој натпреварот го заврши со 24 поени и 11 скока.

Феникс го доби дербито со Голден Стејт, го заврши месецот без пораз и со рекорд (ВИДЕО)

SportMedia - 01.12.2021

Синоќа во НБА-лигата во центарот на вниманието беше дерби дуелот во Западната конференција меѓу Феникс и Голден Стејт. Победници од оваа средба излегоа кошаркарите на Санси, славеа со 104-96 и ја запишаа 17. победа во низа.

Продолжува неверојатната серија на Феникс, Бруклин е победник во дербито против Њујорк (ВИДЕО)

Спортманија - 01.12.2021

Феникс санс продолжуваат со својата фантастична серија од 17 победи по ред едноподруго, откако го совладаа Голден Стејт Ворирорс со 104:96. Деандре Ејтон и Крис Пол забележаа дабл-дабл кај домаќините со по 24 поени и 11 скокови, односно 15 поени и ...