TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓачот е тинејџер, се смеел кога го апселе: Познат мотивот за нападот врз бискупот – нови детали од Сиднеј

Вечер Прес - 15.04.2024

Најмалку четири лица се повредени, меѓу кои и свештеник, во напад со нож за време на богослужба во црква во предградие на Сиднеј во понеделникот, соопшти полицијата. Како што пренесуваат медиумите, нападот предизвикал судири меѓу гневните жители и ...

🎥 ВЕРНИЦИТЕ ГО ДРЖАТ, А ТОЈ ИМ СЕ СМЕЕ Следува одмазда кон напаѓачот кој го избоде бискупот во Сиднеј?

+инфо

„НЕ НАПАЃААТ СО ГАС!“: Тотален хаос по нападот со нож врз бискупот во Сиднеј

Вечер Прес

(ВИДЕО) Хорор во црква во Сиднеј: напад со нож за време на црковна служба – четворица повредени, вклучително и бискупот Мари Емануел

Lider

ВИДЕО| Напаѓачот кој избоде свештеник во Сиднеј, се смее додека го апсат

Нетпрес

Четворица ранети во напад со нож во црква близу Сиднеј, меѓу повредените и бискуп

360 степени

НОВ ХОРОР ВО СИДНЕЈ: Бискуп избоден со нож, нападот се пренесувал во живо!/ВИДЕО

Вечер Прес

Макфакс Фокус А1 On Алсат-М Фактор Опсервер 365 Во Центар

Во напад со нож во црква се повредени четири лица во Австралија

Во Центар - 15.04.2024

– Најмалку четири лица се повредени во напад со нож во црква во Сиднеј, Австралија. Инцидентот се случил во црквата Христос Добриот Пастир во Вејкли, во западен Сиднеј, околу 19 часот и 15 минути по локално време, пренесува „9 Вести“.

ВИДЕО Свештеник во Сиднеј избоден за време на служба

4NEWS

Нов напад во Сиднеј: Свештеник избоден со нож во текот на служба, повредени најмалку четири лица

Бизнис Вести

Нов напад во Сиднеј: Свештеник избоден со нож во текот на служба, повредени најмалку четири лица

MakPress

Во Сиднеј свештеник избоден со нож во текот на служба, повредени најмалку четири лица

24Инфо

Нов напад во Сиднеј: Свештеник избоден со нож во текот на служба, повредени најмалку четири лица

Бриф

Нов напад во Сиднеј: Свештеник избоден со нож во текот на служба, повредени најмалку четири лица

Нова ТВ

365 CivilMedia Канал5 Сител Zoom ММС Frontline Пулс24