TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Казни до 500 евра за неовластено пукање од огнено оружје и петарди, политиката подалеку од армијата, урбаната мафија ...

CivilMedia - 02.12.2021

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека и годинава спроведува превентивна кампања, со цел на граѓаните да им се укаже за можните последици од употребата на петарди и други пиротехнички средства, посебно актуелна пред и за време ...

МВР: Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива, апел до граѓаните да не користат петарди

Нова ТВ - 02.12.2021

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека и годинава спроведува превентивна кампања, со цел на граѓаните да им се укаже за можните последици од употребата на петарди и други пиротехнички средства, посебно актуелна пред и за време ...

Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и  казнива, апелираме до граѓаните да не  користат петарди

24Инфо

МВР: Апелираме до граѓаните да не користат петарди

Кумановски м.

МВР: Граѓаните да не користат петарди

Курир

Граѓаните да не користат петарди, апелира МВР

Фокус

МВР ќе казнува за продажба и за употреба на пиротехнички средства

МКД

МВР: Апелираме до граѓаните да не користат петарди

Слободен Печат

Нетпрес Press24 4NEWS Либертас Сител Lider Centar MakPress

МВР: Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива, апелираме до граѓаните да не користат петарди

ТВ21 - 02.12.2021

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека и годинава спроведува превентивна кампања, со цел на граѓаните да им се укаже за можните последици од употребата на петарди и други пиротехнички средства, посебно актуелна пред и за време ...

МВР: Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива, апелираме до граѓаните да не користат петарди

Опсервер

МВР со aпел да не се користат петарди за време на новогодишните празници

Кајгана

МВР АПЕЛИРА: Граѓаните да не користат петарди, опасни се

Вечер Прес

МВР со апел до граѓаните да не користат петарди

Порта

МВР: Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива, апелираме до граѓаните да не користат петарди

Во Центар

Засилени контроли и апел да не се користат петарди и друга пиротехника

Gostivarpress.mk - 02.12.2021

Секторот за внатрешни работи Тетово ги засили планираните контролни и други активности, поврзани со навремено откривање и спречување продажба и употреба на петарди и други пиротехнички средства во пресрет и за време на серијата претстојни празници.

До 500 евра казна за употреба и до 10 години затвор за продажба на петарди

Мета

КАЗНА ДО 500 ЕВРА ЗА УПОТРЕБА НА ПЕТАРДИ И ДРУГА ПИРОТЕХНИКА Полицијата ќе ги казнува и трговците со пиротехнички материјали

+инфо