TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што доколку граѓаните имаат итна потреба од лекар во полициски час?

OhridNews - 09.04.2020

Измина првиот продолжен полициски час во земјава, кој од вчера во работните денови е подолг за пет часа и трае од 16 до 05 часот. Во викендите, пак, целосно е забрането движење, освен во случаите пропишани со Уредбата на Владата, за службените лица ...

Стартуваше полицискиот час од 16 до 05 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Канал5 - 08.04.2020

Скопје и Македонија од денеска под продолжен полициски час.. Веќе четири и пол часа од стапување на сила на мерката која во работните денови ќе почнува од 16 часот.. Канал 5 и попладнето направи обиколка низ главниот град, а и вечерва дежурната ...

Почна полицискиот час од 16 часот – ангажирана цела полиција, извадени 27 илјади дозволи

ТВ21 - 08.04.2020

„Во споредба со другите денови, денеска полицискиот час во целата земја започна во 16 часот. Улиците се празни, а поминуваат само полициски возила за да проверат каква е состојбата“, вели репортерката на ТВ21.

Стартуваше полицискиот час од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Канал5 - 08.04.2020

Веќе два часа продолжен полициски час во Македонија.. Стапи на сила најстрогата мерка досега, полицискиот час, кој почна во 16 часот и така ќе биде во сите работни денови.. Како и дел од државните институции, и новинарите се изземени од мерката..

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

Фактор - 08.04.2020

По 16 часот почна полицискиот час во земјава. Скопје е пусто, а по улиците можат да се движат само луѓето кои имаат извадено дозволи. Полицискиот час ќе трае до 5 часот утре. Целта е да се спречи ширењето на коронавирусот, кој денес однесе три жртви.

Полициски час во Србија од петок до понеделник

Слободен Печат - 08.04.2020

Од српската влада за Танјуг потврдиле дека следниот викенд полициски час ќе биде од петок во 17 часот до понеделник во пет наутро. Како што пренесуваат српските медиуми, тоа ќе важи за целата Србија.

Во Србија полициски час од петок во 17 часот до 5 часот во понеделник

Локално - 08.04.2020

Во Србија ќе се воведе полициски час кој ќе започне во петок од 17 часот и ќе трае до 5 часот во понеделник. Иако се вели дека полицискиот час може да се воведе за Белград и Ниш како најголеми жаришта, тој ќе важи за целата земја.

КАКО ДА ГИ СЛЕДАТ НАШИТЕ СТАПКИ - Во Белград и Ниш полициски час цел викенд, ќе почне уште во петок во 15 часот

Фактор - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, гостувајќи на вчерашната емисија „Прашалник“ на РТС, рече дека е веројатно дека полицискиот час во Србија за викенд ќе започне во петок наместо во сабота.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

Макфакс - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ најавува полициски час од петок до понеделник

Независен - 07.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави за РТС дека не мисли оти се далеку или близу да се донесе одлука 24-часовна забрана за движење и дека тоа се оценува врз дневна основа. Тој најави дека во иднина најверојатно полицискиот час ќе биде од ...

Полицискиот час денеска од 21, а утре од 16 часот

Канал5 - 07.04.2020

Коронавирусот во Македонија денеска зема шест жртви, во земјава има и нови 29 заболени... Во центарот на градот е Михаела Димовска, полицискиот час уште денеска е од 21 часот, а од утре стапуваат на сила најновите рестриктивни ...

Вучиќ откри до кога ќе трае вонредната состојба

Локално - 07.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва на првиот канал на јавниот сервис зборуваше за коронавирусот и борбата против епидемијата. Тој најави дека се надева дека ќе ја укине вонредната состојба во рок од еден месец и напомена дека по ...

Полициски час - 06.04.2020

24 Вести - 07.04.2020

Полицискиот час во Скопје ги испразни улиците, локалите и парковите кои се вообичаено полни со луѓе. Додека граѓаните се затворени во своите домови, здравствените работници се надвор од своите, на работна задача.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

24Инфо - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

MTM - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Србија разгледува можности за засилување на мерките за најголемите жаришта

Н.Македонија - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

Точка - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

Centar - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.