TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maкрон ја разобличи Владата?! Милошоски му се заблагодари (ВИДЕО)

Маркукуле - 23.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им порача на македонските граѓани дека тие ќе одлучат дали се за промена на Уставот на државата согласно Договорот со Грција и дали ќе гласаат за Северна Република Македонија.

Во право е Заев: Вакви случаеви ретко има во светот, затоа целиот свет е озарен кон Македонија (ВИДЕО)

Република - 23.09.2018

Премиерот на Република Македонија го изгубил осетот – кога го тапкаат по рамо, а кога самиот посакува да е така. Точно е дека меѓународната заедница со сајли ја влече работата за да успее референдумот, но дека Макрон нија гарантра иднината во ЕУ и ...

Антонио Милошоски: му благодарам на Макрон што ги разобличи Заев и Димитров

Алфа - 22.09.2018

Антонио Милошоски со фејсбук коментар по повод видео обраќањето на францускиот претседател Емануел Макрон до македонските граѓани во пресрет на референдумот. „Му благодарам на искрениот француски Претседател Макрон, што во видео порака се обрати за ...

(ВИДЕО) Макрон силно го поддржува договорот. Како згасна скептицизмот на Франција за проширување на Унијата?

ТВ21 - 22.09.2018

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на Македонија. Договорот е храбар исчекор по 27 години чекање вели Макрон: „Верувам во ...

Шах-мат од Макрон за Владата и Заев: На референдумот гласате за Северна, а не за европска (ВИДЕО)

Република - 22.09.2018

Остана ли ронка разум на Илинденска 2? Го слушна ли некој во Владата Макрон што ѝ порачува на македонската јавност? Пораките на францускиот претседател Емануел Макрон ги содржат сите панични стравови на власта која грчевито се обидува, макар и низ ...

Лавров: Русија не се меша во референдумот, Макрон со видео порака ги повикува Македонците да гласаат „за”

24 Вести - 22.09.2018

Исчекор беше направен со храброста на вашите лидери, меѓу Вашата земја и Грција, со кој се стави крај на 27-годишниот спор. Спогодбата од Преспа овозможува напредок и подготовка на иднината, верувам во мудроста на граѓаните.

Тони Михајловски: Ама, јас повеќе му верувам на Макрон отколку на сите спотчиња и луѓето во нив (ВИДЕО)

Република - 22.09.2018

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој отворено кажа дека на референдумот се гласа за Преспанскиот договор, односно за промена на ...

Макрон: Потполно и силно го поддржувам договорот со Грција

Мета - 22.09.2018

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, испрати видео порака во која им се обрати на граѓаните во Македонија околу референдумот. Во пораката Макрон Преспанскиот договор го оценува како „срце“ на нашата иднина, нагласувајќи дека на него се чекало ...

Макрон: Го подржувам договорот! Потполно! Силно!

Телма - 22.09.2018

Осум дена пред референдумското изјаснување, францускиот претседател Емануел Макрон упати силна, јасна, и како што самиот вели, скромна поддршка на Преспанскиот договор. Во видео пораката до македонските граѓани, вели дека на 17 јуни годинава бил ...

Макрон со порака: Верувам во мудроста на граѓаните, јас сум за договорот

Сител - 22.09.2018

Францускиот престедател, во пресрет на референдумот, им порача на македонските грагани дека тој силно го поддржува договорот со Грција кој, како што вели, ќе овозможи напредок и иднина за земјата.

Ален Ле Руа: Можноста за нов разумен договор е практично непостоечка

Нова ТВ - 22.09.2018

Ален Ле Руа добро го познава Балканот. Во 1995 година беше Специјален координатор на Обединетите Нации (ОН) во Сараево. Нешто подоцна, од 1999 година до 2000 година, ОН го испратија на Косово во екот на тамошната воена криза.

(Видео) Макрон се обрати до македонската јавност, дава целосна поддршка за успешен референдум

1tv - 22.09.2018

И денеска продолжува поддршката од високи – сегашни и поранешни европски и американски државници за референдумот за името. По австрискиот канцелар Себастијан Курц со видео порака на македонските граѓани им се обрати и франускиот претседател Емануел ...

Макрон е „за“ Договорот и смета на граѓаните на Македонија

Р.С.Европа - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака до македонскиот народ, вели дека Договорот со Грција овозможува иднина за земјата и оти верува во мудроста на граѓаните. „Јас не можам да се ставам на Вашето место, зашто вие гласате ...

Макрон со видео порака до македонските граѓани: Верувам во иднината на земјата

Нова ТВ - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на граѓаните.

ВИДЕО порака на Макрон: Верувам во мудроста на граѓаните на Македонија

AKO - 22.09.2018

Во пресрет на референдумот, Претседателот на Франција, Емануел Макрон вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на граѓаните. Порача да се гласа ЗА Договорот, ЗА Северна Македонија и ЗА заедничка ...

Видео порака од претседателот на Франција, Макрон

Нетпрес - 22.09.2018

Видео порака од претседателот Емануел Макрон Претседателот на Франција, Емануел Макрон, утрово испрати видео порака со која им се обрати на граѓаните во Македонија околу референдумот. Пораката беше објавена на сајтот на француската амбасада во ...

Видео порака од претседателот Емануел Макрон

Независен - 22.09.2018

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, утрово испрати видео порака со која им се обрати на граѓаните во Македонија околу референдумот. Пораката беше објавена на сајтот на француската амбасада во Скопје, додека Ален Ле Роа, преставник на ...

Макрон со видео порака до македонските граѓани: Верувам во иднината на земјата

Вечер - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...

Милошоски: Макрон го кажа она што Зaев и Димитров не се осмелуваат да го кажат

МКД - 23.09.2018

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на Макрон што ги разобличи Заев и Димитров, ја прокоментира видео пораката на Макрон , ...

Ален Ле Руа: Можноста за нов разумен договор е практично непостоечка

Либертас - 22.09.2018

Деновиве Ален Ле Руа престојуваше во Македонија како висок француски дипломат а со него стаса и денешната силна порака на францускиот претседател Емануел Макрон до граѓаните на Македонија пред референдумот.

(ВИДЕО) Макрон се обрати до Македонците пред референдумот

Фактор - 22.09.2018

Како што беше најавено, претседателот на Франција, Емануел Макрон, утрово испрати видео порака со која им се обрати на граѓаните во Македонија да излезат на референдумот на 30 септември и да го поддржат отворањето на портите кон НАТО и ЕУ.

(ВИДЕО) Макрон со порака до македонските граѓани: Верувам во иднината на земјата

Бриф - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...

Милошоски: Му благодарам на Макрон што беше директен

Фактор - 23.09.2018

Откако францускиот претседател Емануел Макрон преку видео-обраќање директно и порача на македонската јавност да го промени државното име во Северна Македонија и на 30 септември да излезе да гласа, пратеникот Антонио Милошоски побра од премиерот ...

Макрон со видео порака до македонските граѓани: Верувам во иднината на земјата

Н.Македонија - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...

Милошоски: Макрон имаше доблест да каже, за она што лажат Заев и Димитров

Радар - 23.09.2018

Откако францускиот претседател Емануел Макрон преку видео-обраќање директно и порача на македонската јавност да го промени државното име во Северна Македонија и на 30 септември да излезе да гласа, пратеникот Антонио Милошоски побра од премиерот ...

Макрон со видео порака до македонските граѓани за референдумот: Верувам во иднината на земјата

Фокус - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...

Милошоски: Ви благодарам претседателе Макрон што ни ги отворивте очите затоа што не лажат Заев и Димитров

Фокус - 23.09.2018

Откако францускиот претседател Емануел Макрон преку видео-обраќање директно и порача на македонската јавност да го промени државното име во Северна Македонија и на 30 септември да излезе да гласа, пратеникот Антонио Милошоски побра од премиерот ...

Францускиот претседател Макрон со видео порака до македонските граѓани: Верувам во мудроста на граѓаните

еМагазин - 22.09.2018

И францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Тој упати поддршка до граѓаните на Република Македонија за референдумот на 30.

И Франција и Макрон застанаа зад европска Македонија

Локално - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон со директно обраќање до граѓаните за претстојното референдумско изјаснување за европска Македонија Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...

Милошоски му се заблагодари на Макрон: Тој го кажа она што го лажат Заев и Димитров

Press24 - 23.09.2018

Откако вчера францускиот претседател Емануел Макрон апелираше да се гласа на референдумот на 30. септември, се оглаис и пратенико на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на Фејсбук. “Му благодарам на искрениот француски Претседател Макрон, што во видео ...

(ВИДЕО) Емануел Макрон со поддршка за Македонците за претстојниот референдум

iPortal - 22.09.2018

Претседателот на Франција, Емануел Макрон упати поддршка до граѓаните на Република Македонија за референдумот на 30 септември, потенцирајќи дека верува дека договорот од Преспа е добар за нашата земја, за регионот и за ...

Макрон со видео порака до македонските граѓани: Верувам во иднината на земјата

Канал5 - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...

Милошоски: Му благодарам на Макрон што кажа дека Заев лаже, значи референдумот е за северна не за европска Македонија

Курир - 23.09.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ му се заблагодари на како што вели искрениот француски Претседател Макрон, што во видео порака се обрати за референдумот. Милошоски вели дека тој имал доблест да го каже она што го лажат Заев и Димитров.

Макрон: Верувам во мудроста на македонските граѓани

Алсат-М - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на граѓаните.Макрон во пораката ...

(ВИДЕО) Макрон до македонските граѓани: Договорот клучен за иднина за земјата, јас сум ЗА и сметам на вас

А1 On - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со Грција овозможува иднина за земјата и оти верува во мудроста на ...

Макрон до македонските граѓани: Договорот клучен за иднина за земјата, јас сум ЗА и сметам на вас

Телма - 22.09.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со Грција овозможува иднина за земјата и оти верува во мудроста на ...

И Макрон со видео порака: Гласајте за да станете Северна Македонија (ВИДЕО)

Курир - 22.09.2018

– Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на ...