TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски на Водици во Охрид: Оваа година да имаме повеќе успеси

OhridNews - 19.01.2019

Претседателот на опозциската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за празникот Водици беше во Охрид, каде даде изјава за медиумите. Тој на сите православни верници им го честита овој голем христијански празник и посака граѓаните на Македонија да имаат ...

ФОТО: Мицкоски заедно со стружани за Водици

Курир - 19.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, веднаш по фрлањето на крстото во Охрид, се упати на средба со граѓаните на ...

СДСМ: Мицкоски ги дели граѓаните и на верски празник

МКД - 19.01.2019

Антинародниот Христијан Мицкоски не ги почитува ниту граѓаните, ниту верниците. Додека сите упатуваат честитки до граѓаните, додека сите ги промовираат вредностите на заедништво и меѓусебно почитување, Мицкоски на верски празник продолжува да лаже и ...

Интервју со Филип Петровски: Груевски ги нема тргнато рацете од ВМРО

Независен - 19.01.2019

Движењето „Македонија блокира“ како лесно да се помири со промената на уставното име. Дали е тоа поради немоќ, малиот број граѓани што се одѕиваа на протестите, притисоците од власта или поради тоа што опозицијата активно не се вклучи во протестите? ...

Мицкоски од Охрид: Годинава сите оние порази, понижувања и омаловажувања што ни се случуваа да исчезнат

24 Вести - 19.01.2019

„Дозволете ми да од мое лично име но и од името на ВМРО-ДПМНЕ на Синодот, на пресветото свештенство, монаштво, на сите православни верници да им го честитам овој голем христијански празник.

Мицкоски: СДСМ е прва политичка партија меѓу албанските гласачи, ДУИ е втора (ВИДЕО)

ТВ21 - 19.01.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ денеска од Охрид истакна дека СДСМ е прва политичка партија меѓу албанските гласачи, а ДУИ ја смести на второто место. Изјавата на Мицкоски низ ...

Мицкоски: Со многу дивјаштво и насилство во процедурата го донесоа законот за двојазичност ВИДЕО

+инфо - 19.01.2019

Во целокупната процедура на Законот за јазиците има многу недостатоци, има многу дивјаштво, многу насилство, и сето она кое што се случуваше навистина не прилега на една демократска земја која што се стреми, планира да биде утре дел од европското ...

Мицкоски: Не сме против примената на јазиците на етничките заедници, но мора да биде согласно Уставот

ТВ21 - 19.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на празникот Богојавление-Водици, истакна дека неговата партија не е против примената на јазиците на етничките заедници, но тоа според него мора да биде направено согласно Уставот и законите.

Мицкоски за Водици меѓу православните верници во Охрид, со икона го даруваше момчето кое го фати Крстот

Press24 - 19.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод денешниот празник беше во Охрид. Тој од Охрид испрати честитки до сите верници, и пораче дека оваа година треба да престанат сите омаловажувања, порази и понужувања и посака сите да се ...

Мицкоски: Не сме против примена на јазиците на етничките заедници, но треба да се почитуваат Уставот и законите

Локално - 19.01.2019

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Охрид изјави дека усвојувањето на Законот за јазиците има многу недостатоци и што како што рече, не доликува на демократска земја што се стреми да биде дел од европското ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да успее преку неосновани пријави да го поткопа градењето на едно општество

А1 On - 18.01.2019

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. „Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски по секоја цена се обидува да шири поделби и омраза, да го поткопува ...

Мицкоски заедно со стружани за Водици

Република - 19.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, веднаш по фрлањето на крстото во Охрид, се упати на средба со граѓаните на Струга. ...

СДСМ: Мицкоски лаже и на денешниот празник нема почит ниту кон граѓаните, ниту кон верниците

ТВ21 - 19.01.2019

После изјавата на Христијан Мицкоски од Охрид каде го коментираше Законот за јазиците, стигна реакција од СДСМ кои го нападнаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакнувајќи дека нема почит ниту кон граѓаните, и на празник дава лажни изјави.

Мицкоски: По атентатот врз Македонија, со коалицијата ќе поднесеме пријави и претставки

Мета - 18.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа, по средбата со претседателите на партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ порача дека добил поддршка за поднесување кривични пријави и уставни претставки донесувањето на уставните измени ...

Филип Петровски: Груевски ги нема тргнато рацете од ВМРО

Слободен Печат - 19.01.2019

Изворно знам дека токму Никола и Сашо го поставија Мицкоски за претседател. Ниту делегатите, ниту членството. Па, тој за членството беше сосема непознат сè до наседнувањето. Е, сега дали подоцна се скараа „божемски“ или реална е кавгата, времето ќе ...

Мицкоски од Охрид: Годинава сите оние порази, понижувања и омаловажувања што ни се случуваа да исчезнат

Нетпрес - 19.01.2019

Дозволете ми да од мое лично име но и од името на ВМРО-ДПМНЕ на Синодот, на пресветото свештенство, монаштво, на сите православни верници да им го честитам овој голем христијански празник.

Мицкоски: СДСМ е прва политичка партија меѓу албанските гласачи, ДУИ е втора (ВИДЕО)

4NEWS - 19.01.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ денеска од Охрид истакна дека СДСМ е прва политичка партија меѓу албанските гласачи, а ДУИ ја смести на второто место. Изјавата на Мицкоски низ видео: Извор: ...

Мицкоски: Не сме против примената на јазиците на етничките заедници, но мора да биде согласно Уставот

4NEWS - 19.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на празникот Богојавление-Водици, истакна дека неговата партија не е против примената на јазиците на етничките заедници, но тоа според него мора да биде направено согласно Уставот и законите.

Мицкоски: Не сме против примена на јазиците на етничките заедници, но треба да се почитуваат Уставот и законите

Алфа - 19.01.2019

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично има и во име на партијата на Синодот на пресветото монаштво на МПЦ, на сите православни ...

Мицкоски:Ќе поднесеме кривични за Заев и Џафери

Канал5 - 17.01.2019

Извршен е атентат, Македонија веќе не е правна држава, ќе поднесеме кривични пријави за Заев и Џафери за Законот за двојазичност и претставка до Уставниот ,изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски не го бива ниту за портпарол, не поминува омразата што ја сее

А1 On - 17.01.2019

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „Антизападниот Мицкоски не го бива ниту за портпарол. Граѓаните вечерва слушнаа уште една потврда од неспособниот Мицкоски дека ВМРО-ДПМНЕ нема програма, нема ниту план, но ...

Мицкоски: Распуштање на парламентот и нови избори

24 Вести - 17.01.2019

Итно распушатање на парламентот и организиарње предвремени избори побарта вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во опозиционата ...

СДСМ: Мицкоски ќе биде поразен на какви било избори

Макфакс - 17.01.2019

Мицкоски го чека пораз на следните претседателските избори, го чека пораз на какви било избори, реагира СДСМ по прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој по состанокот со коалициските партнери повторно побара предвремени ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична против Џафери и Заев

Press24 - 17.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека Македонија веќе не е правна држава. - Коалицијата за Подобра Македонија го осуди сето ова и зсе згрозени од се што се случуваше изминатиот период, поради законските измени на Законот за ...

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, Законот за јазици е во согласност со амандманите на ...

Бриф - 17.01.2019

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски продолжува да сее омраза и поделби меѓу граѓаните со што дејствува против концептот едно општество за сите. Лажна е веста на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе се вработуваат дополнителни лица ...

ВО ЖИВО: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Курир - 17.01.2019

Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), во 18:45 часот ќе биде дадена изјава за медиуми. Ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски (во живо)

Република - 17.01.2019

Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев во 18:45 часот изјава за медиуми ќе даде претседателот на партијата, Христијан Мицкоски. Проследете ја целата изјава во живо. ...

Мицковски најави кривични пријави за Заев и Џафери

Скопје1 - 17.01.2019

Извршен е атентат, Македонија веќе не е правна држава, ќе поднесеме кривични пријави за Заев и Џафери за Законот за двојазичност и претставка до Уставниот ,изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: Македонскиот јазик е заштитен и обезбеден засекогаш, тој е прв официјален јазик во Македонија

ТВ21 - 18.01.2019

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски по секоја цена се обидува да шири поделби и омраза, да го поткопува градењето на едно општество за сите.

СДСМ: Мицкоски лаже и ги дели граѓаните дури и на верски празник

А1 On - 19.01.2019

„Антинародниот Христијан Мицкоски не ги почитува ниту граѓаните, ниту верниците. Додека сите упатуваат честитки до граѓаните, додека сите ги промовираат вредностите на заедништво и меѓусебно почитување, Мицкоски на верски празник продолжува да лаже ...

Мицкоски од Охрид: Поразите и понижувањата да исчезнат оваа година

ТВ21 - 19.01.2019

За време на празникот Богојавление-Водици, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во Охрид на традиционалното фрлање на Светиот крст во водите на охридското езеро. Тој од таму даде изјава за медиумите каде што посака сите омаложувања и понижувања да ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Доколку се суди согласно правото, Законот за јазиците треба да биде отстранет

А1 On - 19.01.2019

„Би сакал да му го честитам успешното фаќање на крстот на најсреќниот помеѓу православните верници кои што денеска во водите на Охридското езеро се разбира се дадоа во потрага по крстот. Да му посакам нему здравје, среќа, успех и на неговото ...

Мицкоски: Поднесовме кривични пријави против луѓето кои се соучесници во ова злодело и насилство врз Уставот, законите ...

Курир - 19.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично има и во име на партијата на Синодот на пресветото монаштво на МПЦ, на сите православни верници им го ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривични за Заев и Џафери

Нетпрес - 17.01.2019

Извршен е атентат, Македонија веќе не е правна држава, ќе поднесеме кривични пријави за Заев и Џафери за Законот за двојазичност и претставка до Уставниот ,изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: Антизападниот Мицкоски не го бива ниту за портпарол, не поминува омразата што ја сее

24Инфо - 17.01.2019

Антизападниот Мицкоски не го бива ниту за портпарол. Граѓаните вечерва слушнаа уште една потврда од неспособниот Мицкоски дека ВМРО-ДПМНЕ нема програма, нема ниту план, но мислеле на методолијата, како што вели тој.

СДСМ: Мицкоски ќе биде поразен на било какви избори

Точка - 17.01.2019

Мицкоски го чека пораз на следните претседателските избори, го чека пораз на било какви избори, реагира СДСМ, по прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој по состанокот со коалиционите партнери повторно побара предвремени ...

СДСМ: Законот за јазици е во согласност со амандманите на Уставот од 2002 година

Вечер - 17.01.2019

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски продолжува да сее омраза и поделби меѓу граѓаните со што дејствува против концептот едно општество за сите. Лажна е веста на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе се вработуваат дополнителни лица ...

ВО ЖИВО: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Нетпрес - 17.01.2019

Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), во 18:45 часот ќе биде дадена изјава за медиуми. Ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да успее преку неосновани пријави да го поткопа градењето на едно општество, граѓаните ќе ги ...

Канал5 - 18.01.2019

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски по секоја цена се обидува да шири поделби и омраза, да го поткопува градењето на едно општество за сите.

СДСМ: Мицкоски не ги почитува ниту граѓаните, ниту верниците

Скопје1 - 19.01.2019

Антинародниот Христијан Мицкоски не ги почитува ниту граѓаните, ниту верниците. Додека сите упатуваат честитки до граѓаните, додека сите ги промовираат вредностите на заедништво и меѓусебно почитување, Мицкоски на верски празник продолжува да лаже и ...

Мицкоски од Охрид: Поразите и понижувањата да исчезнат оваа година

4NEWS - 19.01.2019

За време на празникот Богојавление-Водици, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во Охрид на традиционалното фрлање на Светиот крст во водите на охридското езеро. Тој од таму даде изјава за медиумите каде што посака сите омаложувања и понижувања да ...

Мицкоски: Со Законот за јазиците СДСМ и ДУИ тргуваат со гласовите на Албанците

МКД - 19.01.2019

Во целокупната процедура при донесувањето на Законот за употреба на јазиците има многу недостатоци. Има многу дивјаштво, многу насилство, и сето она кое што се случуваше навистина не прилега на една демократска земја која се стреми, планира да биде ...

Мицкоски за Водици меѓу православните верници во Охрид, со икона го даруваше момчето кое го фати Крстот

Курир - 19.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод денешниот празник беше во Охрид. Тој од Охрид испрати честитки до сите верници, и пораче дека оваа година треба да престанат сите омаловажувања, порази и понужувања и посака сите да се ...

Мицкоски: Не сме против примена на јазиците на етничките заедници, но треба да се почитуваат Уставот и законите

Сител - 19.01.2019

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично има и во име на партијата на Синодот на пресветото монаштво на МПЦ, на сите православни ...

СДСМ: Антизападниот Мицкоски не го бива ниту за портпарол, не поминува омразата што ја сее, го чека пораз на следните ...

Канал5 - 17.01.2019

Антизападниот Мицкоски не го бива ниту за портпарол, реагираат од СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски. Граѓаните вечерва слушнаа уште една потврда од неспособниот Мицкоски дека ВМРО-ДПМНЕ нема програма, нема ниту ...

СДСМ: Мицкоски ќе биде поразен на какви било избори

Centar - 18.01.2019

Мицкоски го чека пораз на следните претседателските избори, го чека пораз на какви било избори, реагира СДСМ по прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој по состанокот со коалициските партнери повторно побара предвремени ...

СДСМ: Законот за јазици е во согласност со амандманите на Уставот од 2002 година

Независен - 17.01.2019

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски продолжува да сее омраза и поделби меѓу граѓаните со што дејствува против концептот едно општество за сите. Лажна е веста на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе се вработуваат дополнителни лица ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема да успее преку неосновани пријави да го поткопа концептот едно општество

iPortal - 18.01.2019

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски по секоја цена се обидува да шири поделби и омраза, да го поткопува градењето на едно општество за сите.

СДСМ: Мицкоски лаже и на денешниот празник нема почит ниту кон граѓаните, ниту кон верниците

4NEWS - 19.01.2019

После изјавата на Христијан Мицкоски од Охрид каде го коментираше Законот за јазиците, стигна реакција од СДСМ кои го нападнаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакнувајќи дека нема почит ниту кон граѓаните, и на празник дава лажни изјави.

Мицкоски: Поднесовме кривични пријави против луѓето кои се соучесници во ова злодело и насилство врз Уставот, законите ...

Република - 19.01.2019

Дозволете ми да од мое лично име но и од името на ВМРО-ДПМНЕ на Синодот, на пресветото свештенство, монаштво, на сите православни верници да им го честитам овој голем христијански празник.