TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јавното обвинителство има сознанија дека во случајот „Рекет“ биле изнудени пари и од други бизнисмени

24 Вести - 19.07.2019

ОЈО има нови сознанија за уцени на лица кои биле мета на осомничените во случајот Рекет вели во интнервју за Дојче веле обвинителката Вилма Русковска. Медиумот пренесувајќи ја изјавата на обвинителката наведува: „Имам сознанија за други случаи, но ...

И бизнисменот Азманов уценуван од осомничен(и) во „Рекет“

Алсат-М - 19.07.2019

Бизнисменот Зоран Азманов пријавил во Обвинителството дека бил уценуван од лице или лица осомничени во случајот „Рекет“. Чекорот го потврди за Алсат и додаде дека знае дека и други бизнисмени го сториле истото, но оти не сака да ги открива нивните ...

(Видео) Заев: Бизнисмените кои имаат информации за вмешаност на Финансиска полиција во „Рекет“ да го пријават тоа

1tv - 19.07.2019

Доколку некој од финансиската полиција е вмешан во случајот „Рекет“, граѓаните веднаш да го пријават тоа. Ова е одговорот на премиерот Зоран Заев по изјавата на бизнисменот Зоран Азманов, кој директно ја посочи финансиската полиција дека има удел во ...

Бугарски портал со тендециозно тврдење дека Јанева зела поткуп

Мета - 19.07.2019

Со прилично тенденциозен и манипулативен наслов: „ Травестит и обвинител земаат милиони од рекет во Скопје“, бугарскиот портал „ bgdnes.bg“ на 17.07.2019 година објави поширок напис за скандалот „Рекет“ придружен со повеќе фотографии од специјалната ...

Обвинителството истражува случаи на рекет и врз други бизнисмени

Алсат-М - 19.07.2019

Во изјава за Дојче Веле обвинителката Вилма Рускоска, без да открива повеќе детали, информираше дека постојат сознанија и за други случаи на уцена извршени од осомничените во случајот „Рекет“.

И бизнисменот Азманов уценуван од осомничен(и) во „Рекет“

Курир - 19.07.2019

Бизнисменот Зоран Азманов пријавил во Обвинителството дека бил уценуван од лице или лица осомничени во случајот „Рекет“. Чекорот го потврди за Алсат и додаде дека знае дека и други бизнисмени го сториле истото, но оти не сака да ги открива нивните ...

Русковска за ДВ: Истражуваме рекет од осомничените и врз други бизнисмени

Deutsche Welle - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

УТРИНСКИ ФОКУС: И други бизнисмени пријавиле рекет - Верушевски со функција во СДСМ

Фактор - 19.07.2019

* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и некои други бизнисмени пријавиле во Јавното бвинителство дека биле уценувани.

РУСКОСКА: „Се уште не е завршено вештачењето на телефонот на Јанева„

Магазин - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови вести, во врска со истрагата за случајот „Рекет“ и дека сѐ уште не е завршено вештачењето на одземениот телефон на обвинителката Катица Јанева.

Рускоска: И други бизнисмени пријавиле рекет од осомничените

Press24 - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени но не може да изнесуваме детали. Ова за Дојче Веле го изјавува јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Рускоска.

И други бизнисмени пријавиле рекет во обвинителството

+инфо - 19.07.2019

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вели дека веќе има и други бизнисмени кои пријавиле рекет. – Имам сознанија за други случаи, но не можам да ви кажам за колку лица се работи.

Русковска за ДВ: Не е завршено вештачењето на телефонот од Јанева, нови бизнисмени пријавија рекет

Скопје1 - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец

Фактор - 19.07.2019

Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и некои други бизнисмени пријавиле во Јавното бвинителство дека биле уценувани. Во случајот Рекет осомничени се Бојан ЈОвановски и Зоран Милески кои изнудувале пари за да имаат ...

Заев: Бизнисмените кои имаат информации за вмешаност на Финансиска полиција во „Рекет“ да го пријават тоа

Либертас - 19.07.2019

Доколку некој од финансиската полиција е вмешан во случајот „Рекет“, граѓаните веднаш да го пријават тоа. Ова е одговорот на премиерот Зоран Заев по изјавата на бизнисменот Зоран Азманов, кој директно ја посочи финансиската полиција дека има удел во ...

И бизнисменот Азманов бил уценуван од осомничени во „Рекет“

Press24 - 19.07.2019

Бизнисменот Зоран Азманов пријавил во Обвинителството дека бил уценуван од лице или лица осомничени во случајот „Рекет“, објави Алсат М . Тој ова го потврдил за телевизијата и додал дека знае дека и други бизнисмени го сториле истото, но оти не сака ...

Русковска за ДВ: Истражуваме рекет од осомничените и врз други бизнисмени

Нова ТВ - 19.07.2019

Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од лицата осомничени во случајот „Рекет“, но засега не се открива за колку случаи се работи. Неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството.

Русковска: И други бизнисмени пријавиле рекет од осомничените

Курир - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени но не може да изнесуваме детали. Ова за Дојче Веле го изјавува јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Русковска.

Рускоска: Сѐ уште не е завршено вештачењето на телефонот на Јанева

Нетпрес - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјавила дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“ и дека сѐ уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Русковска: И други бизнисмени пријавија рекет од осомничените!

Фокус - 19.07.2019

Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од лицата осомничени во случајот „Рекет“, но засега не се открива за колку случаи се работи. Неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството.

Рускоска: Не е завршено вештачењето на телефонот на Јанева

Вечер - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјавила дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“ и дека сѐ уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Русковска за ДВ: Истражуваме рекет од осомничените и врз други бизнисмени

Либертас - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Русковска потврди дека и други бизнисмени пријавиле рекет

Република - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Рускоска: И други бизнисмени пријавиле рекет

Пулс24 - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Јавното обвинителство има сознанија и за други случаи на уцени не може да изнесуваме детали. Ова за “Дојче Веле“ го изјави јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Рускоска.

Истражуваме рекет од осомничените и врз други бизнисмени

Тера - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Сител - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

24Инфо - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет”. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Слободен Печат - 19.07.2019

Тие лица дадоа изјава и сега бараме докази за да ги потврдиме исказите, наведува Рускоска. Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет”. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Канал5 - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет". Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска за ДВ: Истражуваме рекет од осомничените и врз други бизнисмени

iPortal - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Се уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Опсервер - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

MakPress - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Бриф - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Рускоска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Независен - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Телма - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Рускоска: Имаме сознанија за други случаи на рекет на осомничените

Р.С.Европа - 19.07.2019

Oбвинителката Вилма Рускоска изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Според неа, има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, а неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството „Имаме ...

РУСКОВСКА: Се уште го вештачиме телефонот на специјалната обвинителка Катица Јанева и се истражува рекет и врз други ...

Денешен - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

CivilMedia - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Рускоска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

1tv - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Сѐ уште не е завршено вештачењето на телефонот на Јанева

Точка - 19.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска за Дојче веле утрово изјавила дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“ и дека сѐ уште не е завршено вештачењето на запленетиот телефон на обвинителката.

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

ТВ21 - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

ММС - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет”. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Рускоска за случајот „Рекет“: Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените

PressingTV - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените , неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Скопје инфо - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

еМагазин - 19.07.2019

Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе дале изјава во обвинителството, но во моментов детали за тоа не можат да се откријат, вели ...