TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милошоски не сака обвинителите на СЈО да работат за Русковска

Сакам да кажам - 17.01.2020

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ објавија дека од понеделник ќе ги почнат разговорите по последната, четврта верзија на Законот за Јавно обвинителство која е пуштен во собраниска процедура. Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји завчера кажа дека носењето на ...

Власта со нов предлог за Закон за обвинителство, опозицијата реагира, се вдомуваат соработниците на Катица Јанева

Алфа - 17.01.2020

Власта предложи четврта верзија на Законот за јавно обвинителство, а опозицијата и овој пат гледа скриени намери за вдомување на обвинителите на СЈО. ВМРО-ДПМНЕ е против идејата на СДСМ колегите на Катица Јанева да бидат под капата на Вилма ...

Милошоски: И во новиот закон за ЈО има обид тимот на СЈО да биде „удомен“ во тимот на Русковска

Фокус - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Следната недела нови преговори за Законот за ЈО

Сител - 17.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека во текот на вчерашниот ден до нив бил доставен нов предлог закон за ЈО. Пратеникот Антонио Милошоски вели дека правниот тим на партијата деновиве ќе го разгледа овој текст по што ќе биде закажана нова средба на работните ...

Милошоски: Има шанси за договор за Законот за Јавно обвинителство

Локално - 17.01.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Анотнио Милошоски побара владејачкото мнозинство да го повлече предлог законот за Јавно обвинителство кој е во собраниска процедура бидејќи вчера до нив е доставен нов предлог закон, четврти по ред.

Законот за јавно обвинителство - тест за патриотизам

Р.С.Европа - 16.01.2020

Еден месец фора има Собранието, пред да се распушти, да го донесе законот за јавно обвинителство, кој од ЕУ се посочува како приоритетен за добивање датум за преговори. Законот е заглавен во собраниските лавиринти, а за негово носење е потребно ...

Следната недела нови преговори за Законот за ЈО

4NEWS - 17.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека во текот на вчерашниот ден до нив бил доставен нов предлог закон за ЈО. Пратеникот Антонио Милошоски вели дека правниот тим на партијата деновиве ќе го разгледа овој текст по што ќе биде закажана нова средба на работните ...

Милошоски: Вилма Рускоска очигледно е замена за Катица Јанева која ќе го вдоми тимот на СЈО

Слободен Печат - 17.01.2020

Законот за јавнообвинителска служба и законот за плати на ЈО е јасен, не може ниеден обвинител да добие повеќе од 35% надомест од платата, а во СЈО добивале астроносмки суми, вели Милошоски.

Милошоски: Власта сака Вилма да го вдоми кадарот на Катица

Курир - 17.01.2020

“Од она што можев да го забележам и со овој закон власта повторно предложува тимот на СЈО да биде вдомен во тимот на Рускоска. За нас тоа е неприфатливо бидејќи сметаме дека овие обвинители треба да добијат дисциплински постапки за енормните ...

Милошоски: Постојат одредени шанси за договор за законот за јавно обвинителство, ако тоа се постави како приоритет

Сител - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Милошоски: Власта сака Вилма да го вдоми кадарот на Катица

Нетпрес - 17.01.2020

“Од она што можев да го забележам и со овој закон власта повторно предложува тимот на СЈО да биде вдомен во тимот на Рускоска. За нас тоа е неприфатливо бидејќи сметаме дека овие обвинители треба да добијат дисциплински постапки за енормните ...

Милошоски: Постојат одредени шанси за договор за законот за јавно обвинителство, ако тоа се постави како приоритет

А1 On - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Милошоски: Постојат одредени шанси за договор за законот за јавно обвинителство, ако тоа се постави како приоритет

Press24 - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Милошоски: Постојат одредени шанси за договор за законот за ЈО, ако тоа се постави како приоритет

24Инфо - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Милошоски за новиот закон: Повторно има обид тимот на СЈО да биде „вдомен“ кај Русковска

+инфо - 17.01.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека, иако до распуштањето на парламентот има помалку од еден месец , постојат одредени шанси, ако тоа се постави како приоритет, да се постигне согласност за законот за јавното обвинителство Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ ...

Милошоски: Постојат одредени шанси за договор за законот за јавно обвинителство, ако тоа се постави како приоритет

Либертас - 17.01.2020

– Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Милошоски: Постојат шанси за договор за Законот за Јавно обвинителство

Република - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...

Милошоски: Има одредени шанси за договор за законот за ЈО, ако се постави како приоритет

МКД - 17.01.2020

Пратеникот Антонио Милошоски од работната група на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека иако до распуштањето на Парламентот има помалку од еден месец, постојат одредени шанси, ако тоа се постави како приоритет, да се постигне согласност за законот за Јавното ...

МИЛОШОСКИ: СДСМ и ДУИ прават обид тимот на СЈО да го „удомат“ во тимот на Рускоска

Денешен - 17.01.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ во текот на следните денови ќе го анализира новиот предлог закон за јавно обвинителство, а во текот на следната недела се очекува да биде договорен термин за средба со претставниците на владиниот тим односно СДСМ и ДУИ и ...