TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАН: СДСМ ја нападна државата Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

Република - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес-конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на партијата, Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес-конференцијата ...

Терор на фашистичката СДСМ врз критичките медиуми

Нетпрес - 21.02.2020

Со приближувањето на датумот на предвремените парламентарни избори и кога анкетите покажуваат предност на опозицијата, владејачката СДСМ се чини се решава за очајнички потег да го засили ударот врз медиумите кои критички ја следат работата на ...

Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

iPortal - 21.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани, Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски , Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да ...

СДСМ влезе во војна со медиумите кои не ги контролира

Нетпрес - 21.02.2020

Владејчката СДСМ денеска го потврди рангирањето на британскиот неделник „Економист“ на Македонија како земја на „хибриден режим“ со влегувањето во војна и клеветењето медиуми кои критички го опсервираат владеењето на партијата на Зоран Заев, а што е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија

Макфакс - 20.02.2020

Медиумите под контрола на Зоран Заев изминативе неколку денови во повеќе наврати се фатени „живи“ како шират лажни вести по нарачка од СДСМ кои се во паника од претстојниот изборен пораз, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на обвинувањата на портпаролката на ...

Кузеска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Centar - 20.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ – интегрален текст: Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет ...

(ВИДЕО) Кузеска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

А1 On - 20.02.2020

„Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер и Нетпрес, сите познати по ширењето лажни вести и ...

Кузевска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

24Инфо - 20.02.2020

Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер и Нетпрес, сите познати по ширењето лажни вести и ...

(Видео) Кузеска: Обвинителството да провери дали 2,5 милиона евра од Унгарија завршиле во домашни медиуми

Макфакс - 20.02.2020

Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер и Нетпрес, сите познати по ширењето лажни вести и ...

Кузеска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

iPortal - 20.02.2020

Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер и Нетпрес, сите познати по ширењето лажни вести и ...

СДСМ: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Локално - 20.02.2020

Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер и Нетпрес, сите познати по ширењето лажни вести и ...

(ВИДЕО) Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Бриф - 20.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: “Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер ...

Кузеска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Канал5 - 20.02.2020

Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир,Лидер и Нетпрес,сите познати по ширењето лажни вести и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија

А1 On - 20.02.2020

Медиумите под контрола на Зоран Заев изминативе неколку денови во повеќе наврати се фатени „живи“ како шират лажни вести по нарачка од СДСМ кои се во паника од претстојниот изборен пораз, реагираат од ВМРО’ДПМНЕ.

Кузеска: Обвинителите да истражат за унгарските пари во телевизија Алфа и порталите Курир, Лидер и Нетпрес

Либертас - 20.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа и во три интернет портали Курир, Лидер и ...

Кузеска: Црни пари од Унгарија за уривање на Преспанскиот договор преку ТВ Алфа, Курир, Лидер, Нетпрес...

МКД - 21.02.2020

Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања - кампања против членството на ...

(ВИДЕО) Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и ...

А1 On - 21.02.2020

„Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања – кампања против членството на ...

Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми да шират кампања против ЕУ и НАТО

24Инфо - 21.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират ...

Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Centar - 21.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ – интегрален текст Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со ...

Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Скопје1 - 21.02.2020

Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања – кампања против членството на ...

Терор на фашистичката СДСМ врз критичките медиуми

Република - 21.02.2020

Со приближувањето на датумот на предвремените парламентарни избори и кога анкетите покажуваат предност на опозицијата, владејачката СДСМ се чини се решава за очајнички потег да го засили ударот врз медиумите кои критички ја следат работата на ...

Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Сител - 21.02.2020

Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања – кампања против членството на ...

Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Канал5 - 21.02.2020

Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања.

Кузеска: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

CivilMedia - 21.02.2020

„Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања – кампања против членството на ...

(ВИДЕО) Сериозни сомневања – ВМРО-ДПМНЕ финансира медиуми со црни пари

Frontline - 21.02.2020

„Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми, дека извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски со црни пари финансира партиски мегафони со цел да шират антидржавна медиумска кампања – кампања против членството на ...

Како почнаа така завршуваат, СДСМ не запира со заканите кон медиумите

Курир - 21.02.2020

Со приближувањето на датумот на предвремените парламентарни избори и кога анкетите покажуваат предност на опозицијата, владејачката СДСМ се чини се решава за очајнички потег да го засили ударот врз медиумите кои критички ја следат работата на ...

МАН: СДСМ ја нападна државата Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

+инфо - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: СДСМ ја нападна државата Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

Курир - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: СДСМ ја нападна Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

Нетпрес - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: СДСМ ја нападна државата Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

Press24 - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: СДСМ на прес-конференцијата ја нaпaднa државата Унгарија – членка на НАТО и ЕУ

365 - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја ocyдува последната прес-конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на партијата, Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија – која е спомната на ...

МАН: СДСМ ја нападна државата Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

Алфа - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: Ги повикуваме САД и ЕУ да се произнесат за нападите врз медиумите од страна на СДСМ

Денешен - 21.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: СДСМ да го праша Заев кои се тајните фондови од Грција за финансирање на медиуми во Македонија

MakPress - 22.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...

МАН: СДСМ ја нападна државата Унгарија, која е членка на ЕУ и НАТО

Опсервер - 22.02.2020

Македонската асоцијација на новинари МАН најостро ја осудува последната прес конференција на СДСМ и изјавите на портпаролката на таа партија Богданка Кузеска. МАН повикува амбасадите на САД, Германија, Унгарија која е спомната на прес конференцијата ...