TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со „бентли“ влета на скопскиот плоштад, па заработи казна од 45 евра

Фокус - 23.12.2020

Министерството за внатрешни работи го пронашла Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило „бентли“ се движел по плоштадот во Скопје и ја загрозил сигурноста на присутните граѓани. „Министерството за внатрешни работи и во наредниот период најостро ќе ...

Возачот на „Бентли“ кој влета на плоштад казнет со 45 евра

А1 On

Арачиновецот со „Бентли“-то казнет со 45 евра, „во Скопје никој не е над законот“ – вели Шилегов

365

МВР:Пронајден и казнет арачиновец кој со ,,Бентли" се движел по плоштадот во Скопје (ВИДЕО)

Канал5

Полицијата го пронајде возачот на „бентли-то“ кој влета на скопскиот плоштад

Press24

Арачиновец го возел „бентлито“ кое „влета“ на скопскиот плоштад

Макфакс

(ВИДЕО) Арачиновец со автомобил влета на скопскиот плоштад

Фактор

А1 On 365 Република Вечер Frontline Скопје1 Слободен Печат Опсервер

Арачиновецот кој влета со „бентли“ на плоштадот ќе плати казна од 2.800 денари

Press24 - 23.12.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов го објави записнискот кој му бил врачен на арачиновецот Б.А. кој влета со „бентли“ на скопскиот плоштад. -Во Скопје никој не е и никогаш нема да биде над законот.

Возачот на „бентлито“ што „влета“ на плоштад казнет со 45 евра, објавена фотографија од записникот

Макфакс

Шилегов: На сопственикот на Бентлито кое се движеше на градскиот плоштад му е врачен записник

Сител

Шилегов: На Бентлито му е врачен записник за сторениот сообраќаен прекршок (ФОТО)

Локално

Шилегов се заблагодари на МВР за брзата реакција: Во Скопје никој не е и никогаш нема да биде над законот

24Инфо

Казнет возачот на бентлито кој плашеше луѓе на плоштадот, Шилегов го објави записникот (ФОТО)

+инфо

Возачот на „бентлито“ што влета на плоштад казнет со 45 евра, објавена фотографија од записникот

Опсервер

Вечер Курир Точка Поглед Вечер Прес Н.Македонија

Автомобил со голема брзина помина под украсите на плоштадот „Македонија“

Сител - 23.12.2020

На фејсбук објавена видео снимка на која се гледа како еден автомобил од марката „Бентли“, поминува на среде поставените украси на плоштадот „Македонија“ каде што граѓани се движат. Некои од лицата кои се затекнаа под украсот на снимката се гледа ...

ВИДЕО I Некој со „Бентли“ буквално „шиба“ низ скопски плоштад, луѓето збунети се тргнаа од декорациите

Слободен Печат

ВИДЕО: Со „Бентли“ влета низ украсите на скопскиот плоштад, луѓе бегаа…

Либертас

ВИДЕО I Со „Бентли“ низ декорот на плоштад

Слободен Печат

ВИДЕО: Среде плоштад „Македонија“ поминува автомобил со голема брзина - луѓето бегаат

Press24

„Бентли“ си „шиба“ низ плоштад, се бара реакција од Спасовски и Шилегов (ВИДЕО)

Локално

ВИДЕО: На сред плоштад „Македонија“ автомобил Бентли поминува со голема брзина, властите молчат

Курир

+инфо Независен Нетпрес

Со патничко возило се движел по скопскиот плоштад: Полицијата казни арачиновец

ММС - 23.12.2020

Вечерва околу 19 часот е пронајден и санкциониран Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило се движел по плоштадот во Скопје и ја загрозил сигурноста на присутните граѓани – соопшти Министерството за внатрешни работи.

Пронајден и казнет арачиновец кој со возило се движеже по плоштадот во Скопје

24Инфо

Пронајден и казнет арачиновец кој со возило се движел по плоштадот во Скопје

Frontline

Пронајдено и казнето лицето кое со голема брзина возеше на плоштадот во Скопје

Сител

Пронајден и казнет арачиновец кој со возило се движел по плоштадот во Скопје

Бриф

НАЈДЕН арачиновецот кој со бентли ВЛЕТА НА ПЛОШТАД

Вечер

МВР со “воспитна” за чаламџијата кој со возило се движел по плоштадот во Скопје

Centar

Република Опсервер ТВ21 iPortal Кајгана Независен МКД 360 степени