TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

24Инфо - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите и да помогне на Иран во екот на пандемијата

Независен - 03.04.2020

Џо Бајден ја повика администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да ги ублажи санкциите за Иран во пресрет на пандемијата КОВИД-19. Поранешниот потпретседател на САД Бајден изјави дека има потреба да се помогне Иран и другите земји кои ...

На Бајден коронавирусот не му оди во прилог, Трамп поради кризата е постојано во медиумите

МКД - 02.04.2020

Џо Бајден беше фаворит на демократските предизбори и добро стоеше наспроти актуелниот претседател кога кампањата поради коронавирусот се сврте наопаку и Бајден стана речиси безгласен во медиумската битка со сѐ поприсутниот Доналд Трамп, пишува Франс ...

Зариф: Иран дејствува во самоодбрана

Р.С.Европа - 02.04.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф изјави денеска дека неговата земја „дејствува во самоодбрана“. Американскиот претседател Домалд претходно на Твитер го предупреди Иран дека ќе плати висока цена за нападите врз силите на ...

Медиумска изолација на Џо Бајден поради коронавирусот

Слободен Печат - 02.04.2020

Секогаш кога има криза или елементарна непогода, актуелните претседатели и функционери се во во фокусот на јавноста, шанса, која тие секогаш ја користат да се прикажат во најдобро светло и да ги привлечат симпатиите на идните гласачи Во периодот ...

Зариф до Трамп: Иран не почнува војни, но им одржува лекции на оние што почнуваат

Макфакс - 02.04.2020

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп дека Иран никогаш не почнува војна, но им одржува лекција на оние што почнуваат, пренесува „Техран тајмс“.

Трамп повторно му се закани на Иран

Р.С.Европа - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп го предупреди Иран дека ќе плати „висока цена“ доколку Техеран или нејзините сојузници во Ирак ги нападнат американските трупи распоредени во таа земја.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

Опсервер - 02.04.2020

– Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп го предупреди Иран да не ја напаѓа американската војска во Ирак

А1 On - 01.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја можноста за изненаден напад врз Иран, но без да даде други детали.

Трамп го предупреди Иран да не ја напаѓа американската војска во Ирак

24Инфо - 01.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја можноста за изненаден напад врз Иран, но без да даде други детали.

Трамп: Доколку Иран ја нападне америкaнската војска ќе плати многу висока цена

Слободен Печат - 01.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја можноста за изненаден напад врз Иран, но без да даде други детали.

Трамп го предупреди Иран да не ја напаѓа американската војска во Ирак

Либертас - 01.04.2020

– Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја можноста за изненаден напад врз Иран, но без да даде други детали.

Трамп го предупреди Иран да не ја напаѓа американската војска во Ирак

Опсервер - 01.04.2020

– Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја можноста за изненаден напад врз Иран, но без да даде други детали.

Трамп го предупреди Иран да не ја напаѓа американската војска во Ирак

MakPress - 01.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја можноста за изненаден напад врз Иран, но без да даде други детали.

Трамп: Мислам дека многу брзо можеме да постигнеме договор со Иран

Слободен Печат - 02.04.2020

Според американскиот претседател, Вашингтон не сака непријателства во односите со Иран. Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, ...

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

Сител - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

Курир - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

4NEWS - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

24Инфо - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

А1 On - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

Нетпрес - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Трамп повторно го повика Иран на дијалог

MakPress - 02.04.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика иранските лидери на дијалог, заканувајќи се дека во спротивно тие ќе се соочат со непријателски активности, јавија агенциите. -Ние треба да разговараме со нив.

Зариф до Трамп: Иран не почнува војни, но им одржува лекции на оние што почнуваат

24Инфо - 02.04.2020

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп дека Иран никогаш не почнува војна, но им одржува лекција на оние што почнуваат, пренесува „Техран тајмс“.

Зариф до Трамп: Иран не почнува војни, но им одржува лекции на оние што почнуваат

Точка - 02.04.2020

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп дека Иран никогаш не почнува војна, но им одржува лекција на оние што почнуваат, пренесува „Техран тајмс“.

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата

Вечер - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

А1 On - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден побара од Трамп да ги ублажи санкциите против Иран

Слободен Печат - 03.04.2020

Тој побара од администрацијата на Трамп да им дозволи на фирмите да увезуваат лекови и медицинска опрема во Иран и на Техеран да му се овозможи пристап до меѓународните банки и транспортни компании.

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

Алсат-М - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

Опсервер - 03.04.2020

– Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран

Макфакс - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран.Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите земји кои се најтешко погодени од ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

Либертас - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран

Денешен - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

Локално - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

Нетпрес - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран

Точка - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран.Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите земји кои се најтешко погодени од ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран за време на пандемијата на Ковид-19

MakPress - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран во екот на пандемијата на Ковид-19. Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите ...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран

Н.Македонија - 03.04.2020

Поранешниот американски потпретседател, Џо Бајден, ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран.Тој порача дека е потребно да му се помогне на Иран и другите земји кои се најтешко погодени од ...

Бајден бара олеснување на американските санкции над Иран поради коронавирусот

МКД - 03.04.2020

Џо Бајден ја повика администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да ги ублажи санкциите над Иран во екот на пандемијата ковид-19. Поранешниот потпретседател на САД Бајден изјави дека е потребно да му се помогне на Иран и на другите ...