TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грчкиот Парламент одржа седница и избра претседател, а попладнево ќе се распушти

Бизнис Вести - 29.05.2023

– Со широко мнозинство, односно со 270 гласа „за“ и 26 воздржани, пратеникот од Нова демократија Константинос Тасулас одново доби доверба од пратениците и беше реизбран за претседател на грчкиот Парламентот, меѓутоа во текот на денот се очекува ...

Грција оди на нови избори на 25 јуни, но според нов изборен закон

Сакам да кажам

Пратениците во Грција денес положија заклетва, а утре ќе биде распуштен Парламентот за нови избори

Фокус

Новите пратеници во грчкиот Парламент положија свечена заклетва

Опсервер

Новите пратеници во грчкиот Парламент положија свечена заклетва

Слободен Печат

Новите пратеници во грчкиот Парламент положија свечена заклетва

24 Вести

Новите пратеници во грчкиот Парламент положија свечена заклетва

Курир

24Инфо Опсервер MakPress Телма Курир Канал5 Н.Македонија Frontline

Распуштен грчкиот Парламент и официјално распишани новите избори во Грција

Бизнис Вести - 29.05.2023

– Грчкиот Парламент помалку од 24 часа откако беше отворен, попладнево се распушти согласно издадениот претседателски декрет потпишан од претседателката Катерина Сакеларопулу и премиерот Јоанис Сармас, со што и официјално се распишани изборите во ...

Распуштен грчкиот Парламент и официјално распишани новите избори во Грција

Опсервер

Распуштен грчкиот Парламент и официјално распишани новите избори во Грција

ММС

Распуштен грчкиот Парламент и официјално распишани новите избори во Грција

Канал5

Распуштен грчкиот Парламент и официјално распишани новите избори во Грција

Република

Грчкиот Парламент за помалку од 24 часа се распушти, на 25 јуни нови избори во Грција

Слободен Печат

Распуштен грчкиот Парламент и официјално распишани новите избори во Грција

Либертас

CivilMedia Frontline Нова ТВ MakPress

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

Канал5 - 28.05.2023

Новиот парламентарен состав во Грција што произлезе од изборите во неделата, попладнево ќе положи свечена заклетва, меѓутоа пратениците ќе имаат еднодневен пратенички мандат со оглед на тоа дека утре ќе се распушти.

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

Вечер Прес

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

Н.Македонија

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

ТВ21

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

Во Центар

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

Курир

Новиот парламентарен состав во Грција денеска ќе положи заклетва, а утре ќе се распушти

Frontline

Нова ТВ CivilMedia MakPress Денешен