TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите што ги спроведува Синдикатот, ќе се тестираат сами

Телма - 01.06.2020

Бројот на позитивни лица на Kовид-19 во македонскиот фудбал се зголеми на седум. Двајца се од таборот на Шкендија, а дури петмина од Ренова. Тимот од Џепчиште вчера објави за четири позитивни тестови, но денеска информираше дека има уште едно ...

Ќе се тестираме во државна болница, не им веруваме на тестовите на „Систина“, велат од Фудбалскиот прволигаш Шкупи

Сакам да кажам - 01.06.2020

Фудбалскиот прволигаш Шкупи одби да ги тестира фудбалерите за КОВИД-19 со тестови на болницата „Аџибадем Систина“, кои што ги обезбеди Синдикатот на фудбалерите на Македонија (СФМ), со образложение дека сакаат сами да се тестираат во Државната ...

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен Печат - 01.06.2020

Синдикатот на фудбалери на Македонија го поздравува секој потег кој е во интерес на фудбалот и здравјето на фудбалерите. Пред евентуалното продолжување на сезоната во најквалитетниот македонски шампионат, во овој период прволигашите прават тестирања ...

СФМ: Шкупи и Струга нека бидат пример дека може да се тестираш сам

Gol.mk - 01.06.2020

Синдикатот на фудбалери на Македонија (СФМ) се огласи со објава по повод Шкупи и Струга Трим Љум, екипи кои не сакаа да направат тестови обезбедени од СФМ, туку најавија дека ќе се тестираат во државните институции.

Струга прецизира: Ќе се тестираме само во надлежните институции

Gol.mk - 01.06.2020

Продолжува збрката во мак-фудбалот, предизвиката со тестирањето на ковид-19 на македонските прволигашки клубови. По првите позитивни тестови, завладеа страв и недоверба. Новиот прволигаш Струга Трим Љум ги демантираше информациите дека не сакале да ...

Струга: Ние ќе се тестираме само во надлежни институции!

Sport 1 - 01.06.2020

Македонскиот прволигаш и полуфиналист во Купот, Струга Три Лум објави дека не бега од тестирање на својот фудбалски погон и на вработените во клубот, но дека тоа ќе го направат кај надлежни институции, следејќи ги протоколите на Фудбалската ...

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на Систина, ќе се тестираат на друго место

МКД - 01.06.2020

Шкупи и Струга ги одбија тестовите обезбедени од Синдикатот на фудбалери на Македонија кој во соработка со Систина требаше да ги тестира сите прволигаши. Денеска беа тестирани фудбалерите на Вардар, за утре биле закажани тестирања за Шкупи, но ...

Шкупи демантира: Не одбиваме тестирање, сакаме само друга болница

Gol.mk - 01.06.2020

Откако утрово Синдикатот на фудбалери во Македонија објави информации како Шкупи го откажал тестирањето за коронавирусот бидејќи не верува во тестовите, веднаш стигна демант. <<< - ПОВРЗАНО - Шкупи не верува во тестовите за ковид-19, па го откажа ...

Шкупи: Ќе се тестираме државно, а дел од играчите веќе се проверија и тие се негативни!

Sport 1 - 01.06.2020

Македонскиот првологаш Шкупи објави дека ќе изврши комплетно тестирање на својот погон во државните институции, зашто не верувал во резултатите на тестовите во приватната клиника Аџибадем Систина, кои ги спроведува Синдикатот на фудбалери во ...

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на Систина, ќе се тестираат во Државната болница

TopSport - 01.06.2020

Фудбалските клубови Шкупи и Струга Трим Лум одбиле нивните членови да бидат дел од тестирањата на коронавирусот што ги организира Синдикатот на фудбалери на Македонија (СФМ). Денес во тренинг центарот на Вардар беа тестирани членовите на ...

Шкупи не верува во корона тестовите на „Систина“, но не одбива тестирање на играчите

Дерби - 01.06.2020

Ова претпладне беа направени КОВИД 19 тестови врз сите играчи од првиот тим на Вардар, но иако беше предвидено на истиот протокол да подлегнат и играчите на Шкупи, клубот од Чаир во последен момент ја откажа процедурата.

ФК Шкупи: Не прифативме нерелевантни тестови во Аџибадем Систина, ќе се тестираме во државните институции

Екипа - 01.06.2020

Од ФК Шкупи го одбија тестирањето на Ковид-19 обезбедено преку Синдикатот на фудбалери на Македонија, информирајќи дека не веруваат во тестовите од приватната болница „Аџибадем Систина“. Но, преку соопштение до јавноста, информираат дека, ...

Шкупи: Ќе се тестираме во државна институција

SportMedia - 01.06.2020

Од фудбалскиот клуб Шкупи се јавија со реакција откако од Синдикатот на фудбалери беше соопштено дека одбиле да се тестираат со оглед дека не верувале во тестовите. Тие со соопштение објаснија дека ќе направат тестирања, но во државна институција.

ФК Шкупи: Ќе извршиме тестови за Ковид-19, но во државни институции

Дриблинг - 01.06.2020

ФК Шкупи го одби тестирањето на Ковид-19 со помош на Синдикатот на фудбалери, не верувале во тестовите на Аџибадем Систина, ќе се тестираат но во државна болница. Клубот од Чаир на својот сајт потврди дека веќе некои играчи извршиле тестирања и нема ...

ФОТО: Вардар не е Шкупи, верува во тестирањата на КОВИД-19

Дриблинг - 01.06.2020

Фудбалерите на Вардар денеска беа тестирани на Коронавирусот од медицинска екипа на Аџибадем Систина како дел од протоколот за продолжение на сезоната. За разлика од Шкупи кои не се за овој вид на тестирања, „црвено-црните“ без проблеми се согласија ...

Вардарци ги извршија тестирањата за Covid-19 (ФОТО)

Екипа - 01.06.2020

Фудбалскиот клуб Вардар ги изврши тестирањата за Covid-19. Мобилната екипа на Аџибадем Систина денеска беше во тренинг кампот на ФК Вардар и беа тестирани сите фудбалери, членовите на стручниот штаб и луѓето кои се вработени во клубот.

Има ли причина: Зошто Фк Шкупи и Фк Струга Трим Лум одбиле тестирање против Ковид19?

Спортклуб - 01.06.2020

Синдикатот на професионални фудбалери во Македонија денеска ја извести јавноста за мобилната екипа од Аџибадем Систина која е задолжена за тестирање против Ковид19 во фудбалските клубови, а дел од нив го одбиле тестирањето.

Шкупи и Струга одбија корона тестови - не верувале на резултатите!

Sport 1 - 01.06.2020

Фудбалските прволигаши Шкупи и Струга добиваат да се тестираат за Ковид-19 преку Синдикатот на фудбалери на Македонија, бидејќи не веруваат во нивните резултати. Денеска тестови се спроведуваат во редовите на Вардар, а од Синдикатот на фудбалери ...

Фудбалскиот клуб Шкупи го откажа тестирањето за Ковид-19 поради тоа што не веруваат во тестовите

ТВ21 - 01.06.2020

Синдикатот на фудбалери на Македонија, информираше дека фудбалскиот клуб Шкупи го откажал тестирањето за вирусот Ковид-19 поради тоа што тие не верувале во тестовите, откако во текот на вчерашниот ден шест лица од фудбалските клубови Шкендија и ...

Шкупи не верува во тестовите за ковид-19, па го откажа тестирањето на СФМ!

Gol.mk - 01.06.2020

Екипата на Шкупи одби да се тестира како и сите други македонски прволигаши. Тоа денес го соопштија од Синдикатот на фудбалери на Македонија, кои во изминатите дена организираа групно тестирање на поголемиот дел од клубови на нашата територија.

ФОТО: ФК Шкупи не сака да се тестира за Ковид-19, не верува во тестовите

Дриблинг - 01.06.2020

Синдикатот на фудбалери од Македонија кој организира тестирања на Ковид 19 на клубовите од ПМФЛ, објави дека Шкупи во последен момент го откажал тестирањето. Шкупи не верува во овие тестови, потврди Синдикатот на фудбалери преку соопштение.

Денеска на корона – тест Вардар, Струга ТЛ и Шкупи!

SportMedia - 01.06.2020

По вчерашните шокатни вести од Тетово, дека шест лица на ФК Ренова и ФК Шкендија се позитвни на Ковид-19, денеска продолжува тестирањето на клубовите од Првата лига. Па така во текот на денешниот ден ќе се изврши корона – тест на играчите, стручните ...

Шкендија потврди за двајца позитивни, изолирани се и ќе се тестираат уште еднаш

Денешен - 31.05.2020

Актуелниот македонски шампион Шкендија потврди денеска дека има двајца заболени од коронавирус, откако Синдикатот на фудбалери во Македонија (СФМ) попладнево информираше за вкупно шест случаи на Ковид-19 во двата тетовски прволигаши, двајца кај ...

Шкупи го откажа тестирањето за Ковид-19!?

SportMedia - 01.06.2020

Иако закажано за утре, сепак нема да има тестирање на членовите на ФК Шкупи на Ковид-19. Оваа вест дојде од страна на Синдикатот на фудбалери, кои ја организираше целата акција во соработка со приватната клиника Аџибадем Систина.

Синдикат на фудбалери: Шкупи и Струга ТЛ одбија да се тестираат

Екипа - 01.06.2020

Македонските прволигаши Шкупи и Струга Трим Лум одбија да се тестираат во акцијата на Синдикатот на фудбалери на Македонија. По „позитивните случаи“ што се појавија во Шкендија и во Ренова, овие два клуба порачале дека не веруваат на тестовите за ...

ФОТО: Вардар не е Шкупи, верува во тестирањата на КОВИД-19

Курир - 01.06.2020

Фудбалерите на Вардар денеска беа тестирани на Коронавирусот од медицинска екипа на Аџибадем Систина како дел од протоколот за продолжение на сезоната. За разлика од Шкупи кои не се за овој вид на тестирања, „црвено-црните“ без проблеми се согласија ...

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Кајгана - 01.06.2020

Прволигашите од Скопје и Струга одбиле на нивните играчи да им бидат направени тестови за коронавирусот бидејќи не веруваат во веродостојноста на истите. Синдикатот на фудбалери на Македонија извести дека прволигашот од Чаир одбил да дозволи на ...

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен Печат - 01.06.2020

Екипите на Шкупи и Струга Трим Лум одбија да извршат тестови на своите фудбалери пред да започчат тренинзите за евентуалното доигрување на сезоната. Од Синдикатот на фудбалери на Македонија информираат дека двата клуба не веруваат во тестовите за ...

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен Печат - 01.06.2020

Екипата на Шкупи потврди дека одбила нивните фудбалери и членови на стручниот штав да се тестираат во приватната клиника Аџибадем Систина бидејќи не веруваат во релевантноста на резултатите и најавија дека своите тестови ќе ги извршат во Институтот ...

Oд Шкупи демантираат: Сакаат да се тестираат ама во друга болница!

Спортски - 01.06.2020

Денес од страна на Синдикатот на фудбалери во Македонија беше објавено дека тимот на Шкупи одбил да се тестира на коронавирус. Во Шкупи наводно не сакале да се тестираат затоа што не веруваат во тестовите, меѓутоа од управата на клубот од Чаир ...

Шкупи и Струга ТЛ не сакаат да се тестираат со тестовите на Систина

24Фудбал - 01.06.2020

Шкупи и Струга ги одбија тестовите обезбедени од Синдикатот на фудбалери на Македонија кој во соработка со Систина требаше да ги тестира сите прволигаши. Денеска беа тестирани фудбалерите на Вардар, за утре биле закажани тестирања за Шкупи, но ...

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на Систина, ќе се тестираат во Државната болница

Макфакс - 01.06.2020

Фудбалските клубови Шкупи и Струга Трим Лум одбиле нивните членови да бидат дел од тестирањата на коронавирусот што ги организира Синдикатот на фудбалери на Македонија (СФМ). Денес во тренинг центарот на Вардар беа тестирани членовите на ...

Фудбалерите на Шкупи и Струга ТЛ ќе се тестирале во државните болници

Сител - 01.06.2020

Како што информираа од Синдикатот на фудбалери на Македонија, со чија помош се спроведува првиот скрининг во мак-фудбалот на Ковид-19, екипите на Шкупи и Струга одбиле да бидат тестираа, а дополнително тоа ќе го направеле во државните институции.

Струга со исто објаснување како Шкупи: Ќе се тестираме само во признаени институции

Спортски - 01.06.2020

Денес во македонската фудбалска јавност многу се зборуваше за наводното одбивање на Струга Трим Лум и Шкупи да се тестираат. Прво Шкупи демантираше и порача дека тие сакаат да се тестираат, но тоа да биде во клиничкиот центар „Мајка Тереза“, не во ...

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на Систина, ќе се тестираат во Државната болница

Точка - 01.06.2020

Фудбалските клубови Шкупи и Струга Трим Лум одбиле нивните членови да бидат дел од тестирањата на коронавирусот што ги организира Синдикатот на фудбалери на Македонија (СФМ). Денес во тренинг центарот на Вардар беа тестирани членовите на ...