TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партијата ХДЗ освои најмногу мандати на хрватските парламентарни избори

360 степени - 18.04.2024

Владејачката Хрватска демократска заедница (ХДЗ) освои најмногу гласови на парламентарните избори, но, според излезните анкети, ќе има помалку пратенички места отколку во досегашниот состав на парламентот поради што ќе биде приморана на напорни ...

Хрватска влегува во период на политичка нестабилност

МКД

ДИК на Хрватска почна да објавува привремени резултати од изборите: Скок на ХДЗ

Либертас

Избори во Хрватска – објавени првите излезни анкети: ХДЗ и натаму во предност

Вечер Прес

Избори во Хрватска: Јандроковиќ: ХДЗ по трет е убедлив победник на изборите

Либертас

Објавени првите излезни анкети од изборите во Хрватска

Либертас

Излезни анкети од изборите во Хрватска – ХДЗ во предност пред СДП

Независен

А1 On МКД Либертас Сакам да кажам Телма Канал5 Локално Макфакс

Оценување на раните резултати: ХДЗ води на хрватските парламентарни избори, СДП остануваат оптимисти

Lider - 17.04.2024

Според најновите ажурирања, со преброени 25 отсто од гласовите, Хрватската демократска заедница (ХДЗ) има обезбедено 67 мандати, објави Индекс.хр. Според најновите ажурирања, со преброени 25 отсто од гласовите, Хрватската демократска заедница (ХДЗ) ...

Пристигаат резултатите од изборите во Хрватска: ХДЗ има најмногу мандати

Локално

ХДЗ слави победа на изборите во Хрватска по првите официјални резултати

Канал5

ХДЗ слави победа на изборите во Хрватска по првите официјални резултати

Макфакс

Богата софра и алкохол, ХДЗ во Хрватска слави победа по парламентарните избори

ТВ21

ХДЗ во Хрватска слави, овации за резултатите, толпата извикува „победа!“

4NEWS

ХДЗ слави победа на изборите во Хрватска по првите официјални резултати

Опсервер

+инфо Денешен Точка

Парламентарни избори во Хрватска: Милановиќ го доведува во прашање речиси сигурниот трет мандат на Пленковиќ

МКД - 17.04.2024

Во Хрватска утринава се отворени гласачките места за парламентарните избори на кои право на глас имаат околу 3,7 милиони гласачи. Фото: ЕПА Гласачките места ќе бидат отворени до 19 часот кога завршува и изборниот молк.

Хрватска гласа за нов состав на парламентот на најнеизвесните избори од независноста на земјата

360 степени

ХДЗ со убедливо водство на парламентарните избори во Хрватска

Р.С.Европа

Хрватска се подготвува за изборна пресметка меѓу претседателот и премиерот

Призма

Во Хрватска се одржуваат парламентарни избори

Макфакс

Во Хрватска се одржуваат парламентарни избори

Телма

Парламентарни избори во Хрватска

Фокус

Deutsche Welle ТВ21 Бизнис Вести Независен Бриф Слободен Печат 24 Вести Либертас