TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп е државник со најмногу следачи на Твитер

Точка - 12.07.2018

Претседателот на САД Доналд трамп е државник со најмногу следачи на Твитер, пред папата Фрање и индискиот премиер Нарендер Модиј, наведено е во годишното истражување на „Tweeplomacy“. Се наведува дека Трамп во октомври, минатата година го преминал ...

Кој политичар има најмногу следбеници на Твитер?

Локално - 12.07.2018

Во Европа, на Твитер најдобро стои британската премиерка Тереза ​​Меј со пет милиони следбеници, па следи францускиот претседател Емануел Макрон со три милиони следбеници Во октомври минатата година, Трамп го надмина Папата и сега ја предводи ...

Трамп е најследениот светски лидер на „Tвитер“

Макфакс - 12.07.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, е лидер кој има најмногу следбеници на социјалната мрежа Твитер, пред папата Френциско и индискиот премиер Нарендра Моди, се наведува во годишниот извештај Twiplomacy објавен од организацијата „Берсон Кон енд ...

Твитер ќе избрише десетици милиони профили во интерес на градење доверба

Сакам да кажам - 12.07.2018

Твитер објави дека оваа недела ќе избрише милиони неактивни профили, во интерес на „градење доверба“. Тоа значи дека сите корисници на Твитер во наредните денови ќе почувствуваат одредено намалување на бројката на нивни следбеници, што особено ќе ...

Трамп е политичар со најголем број следбеници на Твитер

Канал5 - 11.07.2018

Претседателот на САД , Доналд Трамп е политичарот со најголем број следбеници на Твитер. Поголем е бројот на луѓето од целиот свет што го следат Трамп , отколку папата Франциск. Дури и индискиот премиер Нарендра Моди не може со Трамп , иако Индија ...

Трамп е политичар со најголем број следбеници на Twitter

USB - 13.07.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп, е лидер што има најмногу следбеници на социјалната мрежа „Твитер“ пред папата Фрaнциско и индискиот премиер Нарендра Моди, се наведува во годишниот извештај Twiplomacy, објавен од организацијата „Берсон Кон енд ...