TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фризурата на стариот Роналдо се враќа во мода? Брејтвајт со нов имиџ

TopSport - 08.04.2020

Седењето дома и гледањето на стари фудбалски видеа очигледно има и своја лоша страна – луѓето се инспирирани од стилот на поранешните фудбалски ѕвезди. Неколку дена откако еден татко го „усреќи“ своето дете со фризура во стилот на бразилскиот ...

Дали мажите треба да се стрижат на „КЕЦ“?

Машки магазин - 08.04.2020

Кец фризурата е дефинитивно омилена кај мажите бидејќи е најлесна за одржување, може дома да се изведе стрижењето со машинка и е одлична за топлото време. Како и да е, прашањето е, дали оваа фризура ги истакнува најдобро мажите и дали мажите ...

13 кратки младешки фризури за дамите над 40 години, кои ќе симнат 10 години од вашето лице

Нане - 08.04.2020

Денес за вас подготвивме 13 модерни, актуелни и супер практични фризури, благодарение на кои веднаш ќе симнете 10 години од вашето лице. Покрај тоа, со истите ќе изгледате беспрекорно и елегантно, во секој момент, без многу ...

6-те универзални фризури кои одговараат на сите жени, на секоја возраст и форма на лице

Нане - 07.04.2020

Без разлика колку една модна комбинација е совршена, сепак, еден надворешен изглед ќе биде нарушен доколку сме ја избрале погрешната фризура за нас. Доколку постојано го барате правилниот избор за вас, еве најлесниот начин како да ја изберете ...