TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, бр. 17

360 степени - 11.11.2019

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (11 ноември 2019 г.): -Јоханес Хан не е сигурен дека Северна Македонија и Албанија веќе на 19 ноември се враќаат на дневен ред на Советот на ЕУ, како што најавува Италија – интервју со еврокомесарот; ...

Што ќе се случи со „Софче од УЈП“? (видео)

Алсат-М - 11.11.2019

Управата за јавни приходи и натаму го истражува случајот со својата вработена со скратено име Софче која се обиде да ургира кај свој колега-инспектор да не пишува казна за скопско кафуле, а настанот беше регистриран од „360 ...

(ВИДЕО) Што ќе се случи со „Софче од УЈП“?

360 степени - 11.11.2019

Управата за јавни приходи и натаму го истражува случајот со својата вработена со скратено име Софче која се обиде да ургира кај свој колега-инспектор да не пишува казна за скопско кафуле, а настанот беше регистриран од „360 Степени“.

Лукаревска за „360 степени“: Го чекаме исходот за вработената во УЈП која ургирала да не се казни кафуле за неиздавање ...

Локално - 11.11.2019

УЈП се уште работи на случајот со вработената Софче, која ургираше кај колеги да не казнат скопско кафуле поради неиздавање фискални сметки. Директорката на УЈП Сања Лукаревска вечерва во интервју за 360 степени рече дека работата треба да се истера ...

Лукаревска за „360 степени“: Секој вработен кој помага да се изигра законот ќе биде санкциониран

iPortal - 11.11.2019

УЈП се уште работи на случајот со вработената Софче, која ургираше кај колеги да не казнат скопско кафулe. Директорката на УЈП Сања Лукаревска вечерва во интервју за 360 степени рече дека работата треба да се истера до крај внимателно.

(ВИДЕО) 360 Степени: Интервјуа со Хан и со Старова – Случај Верушевски – Прогресивен данок – Јавни набавки – Софче од ...

Либертас - 11.11.2019

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (11 ноември 2019 г.): -Јоханес Хан не е сигурен дека Северна Македонија и Албанија веќе на 19 ноември се враќаат на дневен ред на Советот на ЕУ, како што најавува Италија – интервју со еврокомесарот; ...