TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Зекири

Независен - 09.08.2022

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ОЈО-ГОКК ја прошири истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири. Од Обвинителството, за МИА информираат дека станува збор за нова истрага за уште ...

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на владата Мухамед Зекири

Frontline

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Зекири

Либертас

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата, Зекири

Канал5

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата, Зекири

Курир

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Зекири

Опсервер

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Зекири

Бриф

еМагазин Кајгана Lider Н.Македонија Вечер Прес ТВ21 4NEWS МКД

Проширена истрагата против Мухамед Зекири за „приватизација“ на железницата

Фактор - 09.08.2022

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја прошири истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зекири. Станува збор за уште еден кривично-правен случај, каде владата преку тогашниот генерален секретар Мухамед ...

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на владата Мухамед Зекири

24Инфо

Проширена истрагата против Зекири

Локално

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на владата Мухамед Зекири

4NEWS

Се проширува истрагата против Мухамед Зекири

Zoom

Обвинителството за организиран криминал ја прошири истрагата за екс-генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири

Република

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на владата Мухамед Зекири

ТВ21

Нетпрес Алсат-М

ИСТРАГАТА ЗА ЗЕКИРИ СЕ ПРОШИРУВА Незаконски склучил договор за консултантски услуги за реорганизација на Железници

+инфо - 09.08.2022

Имено, Владата на РСМ преку тогашниот генерален секретар склучила договор за консултантски услуги за реорганизација на Желeзници со правно лице без да се испочитуваат законските процедури за склучување на вакви договори, информираат од ОЈО ГОКК.

Обвинителството ја прошири истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зекири

360 степени

Проширена истрагата против поранешниот генерален секретар на Владата Зекири

OhridNews - 09.08.2022

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ОЈО-ГОКК ја прошири истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири. Од Обвинителството, за МИА информираат дека станува збор за нова истрага за уште ...

Проширена истрагата против Мухамед Зекири

Слободен Печат

ОЈО ја прошири истрагата за екс генералниот секретар на Владата

Сител

Проширена истрагата за Зекири за уште еден договор за консултантски услуги

Р.С.Европа - 09.08.2022

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја проширило истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зекири за уште еден договор за консултантски услуги.