TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најреволуционерната гласина за Xbox Series X е дека ќе подржува Steam и EGS

IT.mk - 17.01.2020

За најновата конзола на Microsoft, Xbox Series X, се знаат еден куп работи, но доколку една гласина произлезе дека е точна, тогаш конзолата на Sony би можела да ја изгуби претстојната војна.

Concept UFO: Преносна играчка конзола за PC игри

Телефони.мк - 17.01.2020

Смартфоните на многумина им станаа омилена играчка конзола, што имаше високо влијание врз гејмерскиот пазар. Така Sony го дигна белото знаме со преносниот PlayStation и пред неколку години го пензионираше овој уред.

Како и колку се дружевте со вашиот PS4 во 2019 година?

IT.mk - 16.01.2020

2019 година беше феноменална година за PS4, со бројни игри кои се бореа да го окупираат вниманието на гејмерите. PlayStation 2019 Wrap-Up е интересна веб страна преку која точно можете да се запознаете со вашите гејминг навики во 2019 година.