TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биткоин достигна нова рекордна цена

Кајгана - 21.10.2021

Биткоин денес достигна рекордна цена, во моментов над 65.000 долари. Криптовалутата се искачи над претходниот максимум од 64,889 долари во април оваа година. Се зголеми за 4,2% за 24 часа и сега се продава за околу 65.607 долари, пренесува Coindesk.

Биткоин достигна нова рекордна цена

Курир

Биткоинот достигна нова рекордна цена

iPortal

БИТКОИНОТ ГИ УРНА СИТЕ РЕКОРДИ – достигна историски највисоко ниво од над 66.000 долари!

Банкарство.мк

ИНВЕСТИТОРИТЕ ЗАДОВОЛНИ: Биткоин води во играта пред златото и штити од инфлација

Пари - 21.10.2021

Вредностите на биткоинот во средата поставија рекорд на сите времиња, надминувајќи го нивото од 65.000 долари и приближувајки се речиси до 67.000 долари, бидејќи инвеститорите го прославија успешниот почеток на тргување со фјучерси на биткоини на ...

Нов пробив за биткоинот

Фактор

Биткоинот го собори рекордот

Локално

НАЈВИСОКА ЦЕНА ДО СЕГА: Биткоинот го собори рекордот

Lider

Нов рекорд: Биткоин се приближува кон 67.000 долари

Слободен Печат

Биткоинот со рекордна цена

Скопје1 - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментов над 65.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари во април оваа година. За 24 часа биткоинот се зголеми за 4,2% и сега се продава за околу 65.607 долари, ...

Биткоинот достигна досега највисока цена

Centar

Биткоинот достигна досега највисока цена

MTM

Биткоинот достигна рекордна цена

Денар

Биткоинот достигна досега највисока цена

Н.Македонија