TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жбогар: Нема политичка криза, институциите функционираат да го расчистат целосно случајот „Рекет„

Сител - 22.07.2019

Случајот „Рекет“ се трудам да го гледам од позитивна гледна точка, истакна денеска при посетата на Општина Новаци, евроамбасадорот Жбогар. Според него, нема причини за политичка криза во земјата.

Жбогар: На случајот ,,Рекет“ да не се гледа од негативна страна

Канал5 - 22.07.2019

Хан во четврток, Рикер во петок, двајцата високи претставници на ЕУ и САД доаѓаат во Македонија во екот на контроверзиите околу најновиот случај „Рекет“. Оставката на Јанева, но и судбината на СЈО односно новиот закон за јавното обвинителство, кој ...

Жбогар: Законот за обвинителството ќе биде донесен со консензус

Телма - 22.07.2019

Случајот Рекет покажува дека јавното обвинителство се бори против корупција та на високо ниво, вели евроамбасадорот Самуел Ж богар . Се надева дека законот за обвинителството ќе биде донесен со ...

Жбогар е уверен дека законот за обвинителството ќе биде донесен со консензус

Макфакс - 22.07.2019

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар, при денешната посета на Општина Новаци, изрази надеж дека парламентот ќе го донесе законот за обвинителството со консензус. Според него случајот „Рекет“ покажуава дека јавното обвинителство се бори против корупцијата и ...

Жбогар: „Рекет“ покажува дека обвинителството се бори против корупцијата

24 Вести - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави шефот на делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Општина Новаци успешно ги искористува европските фондови

Н.Македонија - 22.07.2019

Општината Новаци е мошне успешна во пристапувањето и искористувањето на европските фондови – изјави денеска за време на посетата на Новаци евроамбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар.

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Фактор - 22.07.2019

Нема политичка криза, институциите функционираат, да го расчистат целосно случајот „Рекет“, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар. Рече дека случајот „Рекет“ се труди да го гледа од позитивна гледна точка.

Жбогар: „Рекет“ покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

Сител - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

На случајот „Рекет“ гледам позитивно, нема причина за политичка криза, вели еу амбасадорот Жбогар

Сакам да кажам - 22.07.2019

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денес во Новаци рече дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво и го поддржуваат да работи на вакви случаи.

Жбогар: Нема причинa за политичка криза

Н.Македонија - 22.07.2019

Случајот со СЈО и обвинителката Катица Јанева го гледам од позитивната страна. Гледаме дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата, дека води борба против корупцијата на високо ниво.

Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“

Локално - 22.07.2019

Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија, денеска ќе ги посети Новаци и регионот Мариово, во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“. Новаци изобилува со културно наследство кое е се’ уште непознато за пошироката јавност и беше на ...

Жбогар е уверен дека законот за обвинителството ќе биде донесен со консензус

Н.Македонија - 22.07.2019

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар, при денешната посета на Општина Новаци изрази надеж дека парламентот ќе го донесе законот за обвинителството со консензус. Според него случајот „Рекет“ покажуава дека јавното обвинителство се бори против корупцијата и ...

Евроамбасадорот Жбогар во посета на Новаци

Тера - 22.07.2019

Во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“ денес во посета на општина Новаци дојде евроамбасадорот Самуел Жбогар. При неговата посета оствари средба со градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузманоски на која што разговараа за реализираните проекти ...

Жбогар: „Рекет“ покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

Независен - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Евроамбасадорот Жбогар не гледа причина за политичка криза во Македонија

Р.С.Европа - 22.07.2019

Случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво и го поддржуваме да работи на вакви случаи, изјави денеска евроамбасадорот Самуел Жбогар и додаде дека не гледа причина за политичка криза во земјата.

Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“

Независен - 22.07.2019

Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија, денеска ќе ги посети Новаци и регионот Мариово, во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“. Новаци изобилува со културно наследство кое е се’ уште непознато за пошироката јавност и беше на ...

Жбогар е убеден дека законот за Обвинителството ќе биде донесен со консензус

Република - 22.07.2019

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар при денешната посета на Општина Новаци изрази надеж дека парламентот ќе го донесе законот за Обвинителството со консензус. Според него, случајот „Рекет“ покажуава дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата и ...

Жбогар: „Рекет“ покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

Нова ТВ - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ одпозитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителствосе бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата наЕвропската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар за случајот „Рекет“

Тера - 22.07.2019

Случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво и го поддржуваме да работи на вакви случаи, изјави денеска евроамбасадорот Самуел Жбогар и додаде дека не гледа причина за политичка криза во земјата.

Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“

Опсервер - 22.07.2019

Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија, денеска ќе ги посети Новаци и регионот Мариово, во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“. Новаци изобилува со културно наследство кое е се’ уште непознато за пошироката јавност и беше на ...

Жбогар е уверен дека законот за Обвинителството ќе биде донесен со консензус

Точка - 22.07.2019

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар при денешната посета на Општина Новаци изрази надеж дека парламентот ќе го донесе законот за Обвинителството со консензус. Според него, случајот „Рекет“ покажуава дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата и ...

Жбогар: „Рекет” покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

Слободен Печат - 22.07.2019

Жбогар појасни дека знае за многу шпекулации во однос на оставката на Јанева. Се трудам да го гледам случајот „Рекет” од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на ...

Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе"

Канал5 - 22.07.2019

Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија, денеска ќе ги посети Новаци и регионот Мариово, во рамки на кампањата „ЕУ за тебе". Новаци изобилува со културно наследство кое е се' уште непознато за пошироката јавност и беше на ...

Жбогар: „Рекет“ покажува дека имате институции што функционираат

Фокус - 22.07.2019

Според евроамбасадорот Самуел Жбогар случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата и не гледа причина за политичка криза. -Имате институции што функционираат.

Жбогар: Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект, Обвинителството се бори против корупцијата

Press24 - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Еврпската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“

MakPress - 22.07.2019

Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија, денеска ќе ги посети Новаци и регионот Мариово, во рамки на кампањата „ЕУ за тебе“. Новаци изобилува со културно наследство кое е се’ уште непознато за пошироката јавност и беше на ...

Жбогар: Случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво

Скопје1 - 22.07.2019

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денес во Новаци рече дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво и го поддржуваат да работи на вакви случаи.

Амбасадорот Жбогар ќе ја посети Општина Новаци во рамки на кампањата „ЕУ за тебе”

Скопје1 - 22.07.2019

Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на Делегацијата на Европската Унија, денеска ќе ги посети Новаци и регионот Мариово, во рамки на кампањата „ЕУ за тебе”. Новаци изобилува со културно наследство кое е се’ уште непознато за пошироката јавност и беше на ...

Жбогар: „Рекет" покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

Канал5 - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет" од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар: Нема причина за политичка криза поради „Рекет“

24Инфо - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар: „Рекет“ покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

ТВ21 - 22.07.2019

Видливо оти во земјава се поставува судска пракса за борба против корупција на високо ниво и во таа смисла изрази поддршка на Јавното обвинителство со цел да биде поангажирано и да работи на вакви случаи, нагласи Жбогар.

Жбогар: „Рекет“ го гледам од позитивен аспект – покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

Либертас - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар: „Рекет“ го гледам од позитивен аспект – покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

iPortal - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар: Нема причини за политичка криза, институциите функционираат

МКД - 22.07.2019

Евроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата и дека нема причина за политичка криза во државата. Изјавувајќи дека се труди да го гледа случајот од позитивен аспект, Жбогар ...

Жбогар: Нема причини за политичка криза, институциите функционираат

1tv - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет“ од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар: Акцијата „Рекет" нема да предизвика политичка криза

MakPress - 22.07.2019

Се трудам да го гледам случајот „Рекет" од позитивен аспект и сметам дека тој покажува оти Јавното обвинителство се бори против корупцијата, изјави денеска шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар.

Жбогар: „Рекет“ покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

PressingTV - 22.07.2019

Амбасадорот Жбогар нагласи дека е видливо оти во земјава се поставува судска пракса за борба против корупција на високо ниво и во таа смисла изрази поддршка на Јавното обвинителство со цел да биде поангажирано и да работи на вакви случаи.