TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем бран отпуштања во Tesla

Авто Магазин - 14.06.2018

Во обид да ја поврати профитабилноста, Tesla започна со преструктурирање на компанијата која предвидува отпуштање на голем број вработени. Веста ја потврди лично Елон Маск, наведувајќи дека одлуката била тешка, но неопходна.

Tesla отпушта за конечно да започне да профитира

Кајгана - 14.06.2018

Еден од лидерите во производството на електрични автомобили, американската компанија Tesla ќе отпушти околу 9 отсто од работната сила. Целта на Tesla е после повеќегодишниот финансиски минус конечно да се претвори во профитабилна компанија.

„Тесла“ ќе отпушти околу 4.000 работници

+инфо - 13.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста, тврдејќи дека отказите нема да влијаат на најавеното интензивирано производство на новиот Модел 3.

Tesla брка илјадници вработени за да го спаси профитот

Кајгана - 13.06.2018

Компанијата за производство на електрични возила Tesla ќе намали 9% од работната сила како дел од планот за реструктурирање чија цел е да се намалат трошоците и да се зголеми проофитабилноста.

Tesla ќе го намали бројот на вработените

USB - 13.06.2018

Американскиот производител на автомобили на електричен погон Tesla, објави дека ќе изврши намалување на бројот на своите вработени за 9 проценти. Причината за намалувањето на бројот на вработени се базира на потребата да се намалат трошоците на ...

Маск отпушта 9 отсто од вработените, што ќе биде со Модел 3?

Курир - 13.06.2018

Извршниот директор на компанијата Тесла, Елон Маск најави дека компанијата ќе отпушти девет отсто од работниците. Маск рече дека потегот да се намали бројот на работниците е направен по обидов да се намалат трошоците и постигнување на одржлива ...

Елон Маск одлучи да го намали бројот на вработени во Tesla за 9%

Smartportal - 13.06.2018

Проблемите со навременото производство на Tesla Model 3 изгледа конечно направија да основачот и директор на Tesla не може веќе да замижува пред одредени работи кои со години се под знак прашалник во компанијата.

Тесла би бил горд

Panika.be - 13.06.2018

Иноваторството не е мртво, а ова е иновација која може да го смени ...

Маск: Tesla никогаш нема да произведува мотоцикли

USB - 13.06.2018

Директорот на Tesla, Елон Маск истакна дека оваа компанија никогаш нема да произведува електрични мотоцикли. Tesla полека ја проширува гамата на своите возила, после спортскиот седан Model S пристигна SUV Model X, по нив и достапниот седан Model 3, ...

„Тесла“ ќе воведе целосен автопилот од август 2018 година

Локално - 12.06.2018

Шефот на „Тесла“, Елон Маск ги откри плановите на компанијата да започне да имплементира комплетен систем за самоуправување (автопилот) во своите електрични автомобили уште во август оваа година.

„Тесла“ ќе отпушти околу 4.000 работници

Независен - 13.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста, тврдејќи дека отказите нема да влијаат на најавеното интензивирано производство на новиот Модел 3.

Компанијата „Тесла“ брка вработени за да го зачува профитот

Република - 13.06.2018

Компанијата за производство на електрични возила Tesla ќе намали 9% од работната сила како дел од планот за реструктурирање чија цел е да се намалат трошоците и да се зголеми проофитабилноста.

Маск најави: Во август пристигнува целосниот автопилот во моделите од Tesla

Таратур - 13.06.2018

Првиот човек на „Tesla“, Илон Маск, ги откри плановите за отпочнување на имплементација на комплетен систем за самоуправување (автопилот) во своите електрични автомобили со кој ќе се започне уште во август оваа година.

„Тесла” ќе отпушти околу 4.000 работници

Слободен Печат - 13.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста, тврдејќи дека отказите нема да влијаат на најавеното интензивирано производство на новиот Модел 3.

„Тесла“ ќе воведе целосен автопилот од август 2018 година

Либертас - 13.06.2018

Шефот на „Тесла“, Елон Маск ги откри плановите на компанијата да започне да имплементира комплетен систем за самоуправување (автопилот) во своите електрични автомобили уште во август оваа година.

Тесла ќе отпушти околу 4.000 работници

Стандард - 13.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста, тврдејќи дека отказите нема да влијаат на најавеното интензивирано производство на новиот Модел 3.

„Тесла“ ќе отпушти околу 4.000 работници

Н.Македонија - 13.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста, тврдејќи дека отказите нема да влијаат на најавеното интензивирано производство на новиот Модел 3.

Илон Маск отпушта 9% од работниците во „Тесла“

Иновативност - 14.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста. Првиот човек Илин Маск тврди дека отказите нема да влијаат на најавеното интензивирано производство на новиот ...

„Тесла“ ќе отпушти повеќе од три илјади работници

Макфакс - 14.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста. Првиот човек Илон Маск тврди дека одлуката била тешка, но неопходна.

„Тесла“ ќе отпушти повеќе од три илјади работници

Денар - 14.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста. Првиот човек Илон Маск тврди дека одлуката била тешка, но неопходна.

„Тесла“ ќе отпушти повеќе од три илјади работници

Sky - 14.06.2018

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ соопшти дека ќе отпушти девет проценти од работниците за да се подобри профитабилноста. Првиот човек Илон Маск тврди дека одлуката била тешка, но неопходна.