TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Независен - 21.01.2022

САД – Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Во Центар - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака Хари и внуците да дојдат во Британија

Фокус - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Опсервер - 21.01.2022

– Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Бриф - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

ЧАРЛС ПРЕГОВАРА ДА ГИ ВИДИ ВНУЧИЊАТА Хари и Меган биле поканети на гости

+инфо - 21.01.2022

Откако принцот Хари и Меган Маркл се преселија во Лос Анџелес, според неименуваниот извор, принцот Чарлс немал многу можности да ги види двегодишниот Арчи и седуммесечната Лилибет, и тоа навистина го погодило.

Принцот Чарлс сака да се смири со Хари и Меган – една работа ужасно му недостасува, ќе сфатат само тие што го искусиле ...

4NEWS - 20.01.2022

Принцот Чарлс одлучил да се смири со својот син Хари со тоа што ќе го покани неговото семејство да остане со него следниот пат кога ќе ја посетат Англија. Принцот од Велс изрази силна желба да поминува време со своите внуци, бидејќи Арчи не го видел ...

Барање дозвола за брак и уште 6 традиции на британското кралско семејство кои полека исчезнуваат

Црнобело - 20.01.2022

Некои од овие традиции се бесмислени во модерно време, за некои кралицата смета дека се непотребни, а некогаш и другите членови на семејството суптилно ги менуваат бидејќи веројатно не им се допаѓаат.

ФОТО | Не бил само Вилијам неверен: Кејт страдала по поранешното момче кога почнала врска со принцот

Слободен Печат - 20.01.2022

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес имаат многу хармоничен брак, иако одвреме-навреме се шпекулира за неговите наводни неверства. Се шпекулираше дека Вилијам ја изневерувал Кејт додека била бремена, и тоа со својата прва девојка Џес Крег , а секако ...

Дали е на видик големо понижување за британските принцови? – Следи одземање на ова…

4NEWS - 20.01.2022

Откако му беа одземени сите титули на принцот Ендру поради судењето за малтретирање малолетничка, се чини дека засрамениот член на кралското семејство се соочува со нови неволји, но не само он.