TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крива Паланка се спријатели со Жупања, Хрватска

+инфо - 21.02.2020

Општина Крива Паланка и општина Жупања, Република Хрватска од денеска ќе ја зајакнуваат соработката согласно потпишаната повелба од страна на градоначалниците на двете општини. Повелбата ја потпишаа градоначалникот на Општина Крива Паланка, Борјанчо ...

Во Крива Паланка отворена изложбата „Лазар Софијанов“

А1 On - 21.02.2020

Во галерискиот простор на Националната установа Центар за култура Крива Паланка денеска беше отворена изложбата на дела од последната 26-та Детска ликовна колонија „Лазар Софијанов“, Кратово 2019.

Физички нападнат вработен во казино во Крива Паланка

iPortal - 21.02.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднeсе кривична пријава против Т.В.(38) од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Јанушев: Стопанствениците очекуваат значителна помош и придонес од новата влада која ќе биде предводена од ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 21.02.2020

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики односно производствени капацитети. Имаме средби со неколку целни групи и секако денот ќе заврши ...

Општина Крива Паланка потпиша повелба за соработка со градот Жупања

iPortal - 21.02.2020

Делегација од општина Крива Паланка предводена од градоначалникот Борјанчо Мицевски е во посета на градот Жупања, Република Хрватска. Во рамки на официјалната посетата, денес беше потпишана Повелба за пријателство и соработка меѓу град Жупања од Р.

Во Крива Паланка отворена изложбата „Лазар Софијанов“

iPortal - 21.02.2020

Во галерискиот простор на Националната установа Центар за култура Крива Паланка денеска беше отворена изложбата на дела од последната 26-та Детска ликовна колонија „Лазар Софијанов“, Кратово 2019.

Во Крива Паланка отворена изложбата „Лазар Софијанов“

Сител - 21.02.2020

Во галерискиот простор на Националната установа Центар за култура Крива Паланка денеска беше отворена изложбата на дела од последната 26-та Детска ликовна колонија „Лазар Софијанов“, Кратово 2019.

Крива Паланка се збратими со хрватската општина Жупања

Kumanovo News - 21.02.2020

- Целата на ова ново пријателство е унапредување на взаемните односи, размена на искуства во насока на подобрување на економскиот, социјалниот и културниот развој. Градење на блиски врски, размена на искуства и широка соработка на полето на ...

Потпишана повелба за пријателство и соработка помеѓу Жупања и Општина Крива Паланка

Макфакс - 21.02.2020

Деновиве во посета на градот Жупања, Република Хрватска, престојува делегација од општина Крива Паланка предводена од градоначалникот Борјанчо Мицевски, со претставници од Советот на Општината, како и претставници на локалната општинска ...

Јанушев од Крива Паланка: Стопанствениците очекуваат значителна помош и придонес од новата влада предводена од ...

Курир - 21.02.2020

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики односно производствени капацитети. Имаме средби со неколку целни групи и секако денот ќе заврши ...

Јанушев од Крива Паланка: Стопанствениците очекуваат значителна помош и придонес од новата влада која ќе биде ...

Канал5 - 21.02.2020

​Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики односно производствени капацитети.

Јанушев од Крива Паланка: Стопанствениците очекуваат значителна помош и придонес од новата влада предводена од ...

Република - 21.02.2020

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики односно производствени капацитети. Имаме средби со неколку целни групи и секако денот ќе заврши ...

Потпишана повелба за пријателство и соработка помеѓу град Жупања, Хрватска и Општина Крива Паланка

Опсервер - 21.02.2020

Општина Крива Паланка и општина Жупања, Република Хрватска од денеска ќе ја зајакнуваат соработката согласно потпишаната повелба од страна на градоначалниците на двете општини. Повелбата ја потпишаа градоначалникот на Општина Крива Паланка, Борјанчо ...

Потпишана повелба за пријателство и соработка помеѓу град Жупања, Хрватска и Општина Крива Паланка

24Инфо - 21.02.2020

– Општина Крива Паланка и општина Жупања, Република Хрватска од денеска ќе ја зајакнуваат соработката согласно потпишаната повелба од страна на градоначалниците на двете општини. Повелбата ја потпишаа градоначалникот на Општина Крива Паланка, ...

Јанушев од Крива Паланка: Стопанствениците очекуваат значителна помош од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 21.02.2020

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики односно производствени капацитети. Имаме средби со неколку целни групи и секако денот ќе заврши ...

Жител на Крива Паланка „удрил“ по обезбедувач и апарат во казино

еМагазин - 21.02.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднeсе кривична пријава против Т.В.(38) од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, ...

Потпишана повелба за пријателство и соработка помеѓу град Жупања, Хрватска и Општина Крива Паланка

MakPress - 21.02.2020

Општина Крива Паланка и општина Жупања, Република Хрватска од денеска ќе ја зајакнуваат соработката согласно потпишаната повелба од страна на градоначалниците на двете општини. Повелбата ја потпишаа градоначалникот на Општина Крива Паланка, Борјанчо ...

Во Крива Паланка отворена изложбата „Лазар Софијанов“

MakPress - 21.02.2020

Во галерискиот простор на Националната установа Центар за култура Крива Паланка денеска беше отворена изложбата на дела од последната 26-та Детска ликовна колонија „Лазар Софијанов“, Кратово 2019.