TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Манекенка на 16 години се омажила за 50 години постар политичар: Ден по венчавката ја унапредиле мајка ѝ

Слободен Печат - 10.04.2024

Манекенката Кауане Роде (17) се најде во центарот на вниманието откако во 2023 година се омажи за 66-годишниот бразилски политичар Хисам Хусеин Дехаини. Убавицата тогаш имала само 16 години и одела во средно училиште каде што сè уште учи, а тој бил ...

Манекенка (16) се омажила за 50 години постар политичар, ден по свадбата мајка ѝ ја унапредиле

Канал5 - 09.04.2024

Манекенката Кауана Рода (17) се најде во центарот на вниманието, бидејќи во 2023 година се омажи за 66-годишниот бразилски политичар Хисам Хусеин Дехаини. Мисицата тогаш имала само 16 години и одела во средно училиште кое сè уште го немала завршено, ...

Преубава мисица на 16 години се омажи за 66 -годишен градоначалник: Целото семејство ѝ го унапреди, а таа се уште оди ...

Женски магазин - 09.04.2024

Кауани Роди, 17-годишна манекенка и поранешна победничка на детски натпревари за убавина, се најде во центарот на вниманието кога минатата година се омажи за 66-годишниот бразилски политичар Хишам Хусеин Дехаини.

Мисица (16) се омажила за 50-ГОДИШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК: И го вработил ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО, а потоа избил скандал

Во Центар - 09.04.2024

Кауани Роде (17) е во центарот на вниманието откако минатата година се омажи за 66-годишниот бразилски политичар Хисам Хусеин Дехаини. Таа тогаш имала 16 години и сè уште го завршува средното училиште, а тој беше градоначалник.

Мисица (16) се омажила за 50-ГОДИШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК: И го вработил ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО, а потоа избил скандал

Пулс24 - 09.04.2024

Кауани Роде (17) е во центарот на вниманието откако минатата година се омажи за 66-годишниот бразилски политичар Хисам Хусеин Дехаини. Таа тогаш имала 16 години и сè уште го завршува средното училиште, а тој беше градоначалник.Нивната врска не е ...

Манекенка на 16 години се омажи за 50-годишен политичар! Само еден ден по венчавката ја унапредил нејзината мајка! ...

Убавина и Здравје - 11.04.2024

Манекенката Кауана Рода се најде во центарот на вниманието, бидејќи неодамна се омажи за 66-годишниот бразилски политичар Хисам Хусеин Дехаини . Кауана тогаш имала само 16 години и се уште била во средно училиште кое го немала завршено, а тој бил ...