TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО| Нов Регрутен центар на СДСМ ќе избира професионални војници

Нетпрес - 29.09.2022

По скапналот со огранокот на СДСМ во Арачиново, кој преку официјалната фејсбук страница повика апликанти за работни места во армијата, кои, пак, требаше да да се јават кај шефот на огранокот, низ штабовите на СДСМ во Скопје повторно се појави плакат ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партиска регрутација на војска, СДСМ се оградува

24 Вести

Исчезна постот од СДСМ – Арачиново за вработување во АРМ

Алсат-М

Дали професионални војници се вработуваат во партиски штаб - СДСМ се оградува од огранокот во Арачиново

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Според кој НАТО стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партиска регрутација на војска, а СДСМ се огради

Телма

Ковачки: Вработување професионални војници преку партиски огранок во Арачиново е со знаење на дезертерот Ковачевски и калфата Зечевиќ, оставки и одговорност

24Инфо

Република MakPress MakPress Фокус Курир Скопје1 Нетпрес Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: ОО СДС Арачиново скандалозно избира професионални војници

24Инфо - 29.09.2022

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се вработат во Армијата како професионални војници.

ВМРО-ДПМНЕ: Трајната неспособност на Ковачевски може да предизвика голема штета

Сител

Скопје страда заради бизнис интересите на Арсовска, Ковачевски и Зечевиќ, сите се ставени во погон за штитење на провизиите од Турците

24Инфо

Тешки зборови од ВМРО-ДПМНЕ за Данела: Страда Скопје заради бизнис интересите

Скопје1

Стоилковски: Вработувањето со препорака од партиски штаб да престане

Вечер Прес

Стоилковски: Каков дебакл за СДС и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку партиските штаб

MakPress

Стоилковски: Каков дебакл за СДС и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку партиските штаб, оставка од Славјанка Петровска веднаш

Опсервер

Скопје1 А1 On Курир 24Инфо Канал5 Република MakPress Република

Ако Ковачевски има психофизички проблем кој му предизвикал трајна неспособност, тогаш може да носи погрешни одлуки, ...

Скопје1 - 29.09.2022

Дезертерот Ковачевски кукавички бега од одговори и одговорност. Тој треба да каже едноставно дали лажел за да избегне служење воен рок, или е точна дијагнозата за негова трајна неспособност, вели ВМРО-ДПМНЕ „Дезертерот Ковачевски со самиот факт што ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС призна вмешаност на чичкото на дезертерот Ковачевски, во неговото дезертирање

Канал5

Ковачки: Ајде дезертеру Ковачевски кажи, дали да избегнеш војска го злоупотреби чичко ти Александар Ковачевски?

Сител

Ковачки до Ковачевски: Ајде дезертеру, кажи дали си неспособен или лажомен, дали да избегнеш војска го злоупотреби чичко ти Александар Ковачевски

Курир

Ковачки до Ковачевски: Ајде дезертеру, кажи дали си неспособен или лажомен, дали да избегнеш војска го злоупотреби чичко ти Александар Ковачевски

24Инфо

(ВИДЕО) Ковачки до Ковачевски: Ајде дезертеру, кажи дали си неспособен или лажомен, дали да избегнеш војска го злоупотреби чичко ти Александар Ковачевски

А1 On

(Видео) Ковачки до Ковачевски: Ајде дезертеру, кажи дали го злоупотреби чичко ти Александар Ковачевски за да избегнеш војска

Макфакс

Press24 MakPress Република Канал5 +инфо Точка PressingTV МКД

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ падна прениско, дезертерот Драган Ковачки злоупотребува починати лица

Сител - 28.09.2022

ВМРО-ДПМНЕ падна прениско. Ова што го прави очајниот шпицен градоначалник Христијан Мицкоски е под секое човечко, културно и политичко ниво. Не поминаа селективно фабрикуваните лаги за претседателот Ковачевски и сега Драган Ковачки оди уште пониско, ...

ВМРО-ДПМНЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ ТРАГЕДИЈАТА НА АЛЕКСАНДАР КОВАЧЕВСКИ Реакција од СДСМ – имате ли срам?

+инфо

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ падна прениско, дезертерот Драган Ковачки злоупотребува починати лица

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ падна прениско, дезертерот Драган Ковачки злоупотребува починати лица

24Инфо

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ падна прениско, дезертерот Драган Ковачки злоупотребува починати лица

Канал5

СДСМ: Ковачки злоупотребува починати лица

Press24

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е нормално за политички цели да се злоупотребува судбина на починати

Нетпрес

Локално Бриф Frontline