TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот човек на Фолксваген отвори налог на Твитер

Канал5 - 22.01.2021

Во првиот „твит“ му се закани на Маск Првиот човек на Фолксваген, Херберт Дис, се придрижи на Твитер вчера, а во првиот твит што го објави му се обрати на својот ривал Илон Маск. Во првиот твит напишан од Дис, тој ги поздрави сите луѓе, а потоа го ...

„Тесла“ бара работник кој ќе ги следи пораките и критиките што Маск ги добива на „Твитер“

Факултети - 22.01.2021

„Твитер“ е можеби најважниот начин на комуникација на Илон Маск. На оваа мрежа тој често ги објавува новостите и плановите на своите компании и комуницира со фановите и критичарите на „Тесла“ и „Спејс екс“, кои понекогаш го „тролаат“, а понекогаш ...

Илон Маск му дозволи на равојниот програмер да ја користи SpaceX во играта

Пари - 21.01.2021

Љубомир Владимиров, независен развивач на игри, вети дека ќе го објавува истиот твит 365 дена секој ден сè додека не го привлече вниманието на Илон Маск. Да се привлече вниманието на една од најбогатите лица во светот не е лесна задача, но ...

Илон Маск има уште поголеми планови за „Tesla“: Но, дали има конкуренција?

Слободен Печат - 21.01.2021

Познатиот производител на електрични автомобили „Tesla Inc“, оваа година може да продолжи со неверојатниот раст што го доживеа во 2020 година. Акциите на компанијата „скокнаа“ за неверојатни 90% само во последните три месеци.

Колку изнесува коефициентот на интелигенција на Илон Маск: Висок просек или итар бизнисмен?

Фактор - 21.01.2021

Визионер!!! Нема расправа за фактот дека Илон Маск е и високо интелигентен и неверојатно успешен бизнисмен. Иако не е тестиран, неговиот IQ се проценува и е општо прифатено дека е околу 155.

Илон Маск за еден ден „осиромаши“ за 14 милијарди долари

Кајгана - 21.01.2021

Сопственикот на компаниите Tesla и SpaceX, Илон Маск, кој неодамна беше прогласен за најбогат човек на светот, повторно се најде на второто место на листата најбогати, откако неговото богатство падна за скоро 14 милијарди долари за еден ден.

„Спејс екс“ од нафтени платформи ќе лансира ракети на Марс

Кумановски м. - 21.01.2021

SpaceX минатата година влезе во историјата како прва приватна компанија што однесе астронаути во Меѓународната вселенска станица, но амбициите на Маск се многу поголеми од тоа. Веќе некое време, развојот и тестирањето на ракета што може да ги одведе ...

Првиот човек на „Volkswagen“ отвори Твитер профил, па му се закани на Маск...

Точка - 21.01.2021

Како што знаеме „Tesla“ се наоѓа меѓу највредните светски автомобилски компании. Првиот човек на „Volkswagen“, Херберт Диес вчера си отворил профил на Твитер, а во првиот твит кој што го објави му се обрати на ривалот Илон Маск.

Бугарин му пишувал 154 пати на Елон Маск на Твитер, a тој конечно му одговори

Бизнис Вести - 21.01.2021

Развивач на видео игри посака да го привлече вниманието на Илон Маск, и тој тоа го стори. Бугаринот Љубомир Владимиров му пишувал на Маск 154 дена по ред пред да добие одговор од извршниот директор на Tesla и SpaceX, пишува Профит.

Дали Илон Маск е магепсник: Автомобилот „Тесла“ регистрираше необјаснива појава на гробиштата

Фактор - 21.01.2021

Навистина е необјасниво... Компанијата на Илон Маск ги опреми автомобилите „Тесла“ со невообичаени карактеристики - пример возачот може да ги изненади своите патници со свиреж од звук на коза, како и многу други звуци.

Програмер од Бугарија секој ден му пишувал на Илон Маск, а по 154-от ден добил порака дека можеби нема да биде тужен ...

+инфо - 21.01.2021

„Можеш да ни го украдеш името/логото и веројатно нема да те тужиме“, одговорил Маск во свој стил. Бугарскиот програмер Љубомир Владимиров е можеби најупорниот програмер на светот. Тој на Твитер го прашал Илон Маск дали може да го користи неговиот ...

Челниот човек на Фолксваген отвори профил на Твитер – првиот твит му беше „закана до Илон Маск“

Таратур - 22.01.2021

Херберт Дис, првиот човек на автомобилскиот производителски гигант Фолксваген, се придрижи на Твитер отворајќи личен профил на оваа социјална платформа, а во првиот твит што го објави му се „закани“ на својот ривал Илон Маск.

Кој е планот на Илон Маск за Марс?

Пари - 21.01.2021

Како што знаат скоро сите што го следат Илон Маск веќе некое време, колонизирањето на Марс е дефинитивно една од најголемите амбиции на Милјардерот. Уште во декември, тој дури му рече на Матијас Допфнер, сегашен извршен директор на матичната ...

Бугарски програмер доби одговор од Eлон Маск по 154 дена чекање

USB - 21.01.2021

Упорноста некогаш се исплати – ова неодамна го докажа и бугарскиот програмер Љубомир Владимиров. Имено, тој на Twitter го прашал Eлон Маск дали може да го користи неговиот лик и лого за видео играта која ја развива.

Илон Маск бара експерт за да го „штити“ на социјалните мрежи

Денар - 21.01.2021

Извршниот директор на Тесла, милијардерот Илон Маск, очигледно е дека тешко се справува со непријатните и злонамерни коментари што му ги испраќаат на социјалните мрежи, па реши да ангажира личност која ќе го ублажи неговиот проблем.

Tesla ќе вработи човек за да ги следи пораките и критиките на Маск на Twitter

Телефони.мк - 21.01.2021

Twitter е веројатно најважниот начин на комуникација на Илон Маск, каде што често објавува новитети и комуницира со бројни фанови и критичари на Tesla и SpaceX. Понекогаш го тролаат, а понекогаш поставуваат прашања за иднината на компанијата и ...

Илон Маск донираше 5 милиони долари за образовната онлајн-платформа „Кан Академи“

Факултети - 21.01.2021

Со години, „Кан Академи“ е во првите редови на онлајн-образованието, нудејќи бесплатни квалитетни курсеви и инструкции за ученици од основно образование, средно и секако, за студенти. Студентите и наставниците можат да изберат помеѓу различни ...

Маск му одговори на бугарски програмер: „Укради го нашето име и лого, веројатно нема да те тужиме“

Локално - 21.01.2021

Упорноста понекогаш навистина се исплати – тоа го докажа бугарскиот програмер Љубомир Владимиров. Имено, Владимиров на својот Твитер профил го праша Илон Маск дали може да ги искористи неговиот лик и лого за видео играта што ја развива.

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Кајгана - 20.01.2021

Упорноста понекогаш навистина се исплати - тоа го докажа бугарскиот програмер Љубомир Владимиров. Имено, Владимиров преку својот Twitter профил го праша Илон Маск дали може да ги искористи неговиот лик и лого за видеоиграта на која работи.