TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рибиве шо ме гледет си викет овој не е нормален, рекоа охридските нуркачи откако од езерото извадија вреќа со плочки

Сакам да кажам - 22.07.2019

Нуркачите од „ Акватек” вчера од Охридското Езеро извадија вреќа полна со плочки, која ја лоцирале во 2018 година. „Полека, но сигурно, до крајот на сезонава ќе го реновираме апартманчето“, се пошегуваа од „Акватек”, алудирајќи на веќе извадените ...

СРАМОТА: По кадата пронајдена и вреќа со плочки на дното на Охридско езеро

Магазин - 22.07.2019

Дека сами си го уништуваме културното наследство, и нашите скапоцености говори и оваа фотографија. Откако пред само неколку дена од дното на Охридското езеро на 100 метри оддалеченост од брегот, беше извлешена када, сега повторно на истата локација ...

ФОТО и ВИДЕО Вреќа со плочки извадена од Охридско Езеро

Фокус - 22.07.2019

Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријава на граѓаните. -Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена….

Нуркачите ќе си го реновираат апартманчето: Од Охридско Езеро извадија вреќа плочки (ВИДЕО+ФОТО)

+инфо - 22.07.2019

По резилот со кадата , нуркачкиот центар во Охрид, „Акватек“, објави за уште еден. Овој пат, станува збор за вреќа со плочки која нуркачите ја извадиле од дното на Охридското Езеро. „Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена….

По кадата, од Охридско извадена и вреќа плочки, веројатно од истото реновирано веце (ВИДЕО)

365 - 22.07.2019

Како што тргнале нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ од Охрид, наскоро од Охридското езеро ќе извадат доволно материјал за да опремат и цела куќа. Сето тоа благодарение на несовесни граѓани кои без тронка совест во езерото фрлаат отпад од ...

Ќе стане ли дното на Охридското езеро нова депонија?

Мета - 22.07.2019

Неодамна нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ од водите на Охридското Езеро извадија када, што впрочем беше само дел од пообемното количество градежен шут кој несовесни граѓани го фрлиле во водите на езерото.

(ВИДЕО) По кадата, во Охридското Езеро пронајдени и плочките од бањата

Независен - 22.07.2019

По пронаоѓањето на кадата фрлена во Охридското Езеро во близина на брегот, од нуркачкиот клуб „ Акватек “ информираат дека пронашле и плочки. Спакувани во вреќа се пронајдени плочките, кои веројатно се фрлени откако сопственикот ја реновирал бањата.

Видео+фото: По када од Охридското Езеро извадени и плочки, фалат уште керамиди

OhridNews - 22.07.2019

Се сеќавате на кадата што неодамна во водите на Охридското Езеро ја пронајдоа нуркачите на „Акватика“? Откако ја извадија од езерото се’ уште стои на плажата Сараиште во центарот на Охрид и чека да биде подигната.

По кадата, пронајдени и плочките од реновирањето на дното на Охридско езеро

Фактор - 22.07.2019

Фото: Акватек По фамозната када која беше пронајдена на дното на Охридското езеро на 100 метри оддалеченост од брегот, на истата локација извадена е и вреќа со градежни плочки, а нуркачкиот клуб претпоставува дека се работи за санитарни реквизити од ...

Охридски нуркачи од езерото извадија вреќа со плочки

iPortal - 22.07.2019

Нуркачите од „Акватек” вчера од дното на Охридското Езеро извадија вреќа полна со плочки, која била лоцирана во 2018 година. Пред само неколку дена од дното на езерото беше извадена када, фрлена кај Мостот на желбите, на околу 100 метри од брегот.

Вреќа со плочки извадена од Охридско Езеро: До крајот на сезонава, апартманчето ќе го реновираме! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.07.2019

Кадата и шутот се уште стојат на плажата Сараиште во центарот на Охрид и чекаат да бидат подигнати. Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријавувањето ...

(Видео+Фото) По кадата од Охридско езеро извадија и вреќа со плочки

еМагазин - 22.07.2019

По кадата од Охридското езеро, нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ извадија и вреќа со плочки. „Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена… Полека, но сигурно до крајот на сезонава апартмачето ќе го реновираме…Рибиве шо ме ...

Покрај када, од Охридско езеро се извади и вреќа со плочки

CivilMedia - 22.07.2019

Неодамна нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ од водите на Охридското Езеро извадија када, што впрочем беше само дел од пообемното количество градежен шут кој несовесни граѓани го фрлиле во водите на езерото, јавува МЕТА.

По кадата најдени и плочки во Охридското Езеро (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 22.07.2019

По пронаоѓањето на кадата фрлена во Охридското Езеро во близина на брегот, од нуркачкиот клуб „Акватек" информираат дека пронашле и плочки. Спакувани во вреќа се пронајдени плочките, кои веројатно се фрлени откако сопственикот ја реновирал бањата.

По кадата, пронајдени и плочките од реновирањето на дното на Охридско езеро

Курир - 22.07.2019

По фамозната када која беше пронајдена на дното на Охридското езеро на 100 метри оддалеченост од брегот, на истата локација извадена е и вреќа со градежни плочки, а нуркачкиот клуб претпоставува дека се работи за санитарни реквизити од истото ...

„Реновирањето“ продолжува – најдена и вреќа со плочки во Охридско Езеро

Радио МОФ - 23.07.2019

Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по пронаоѓањето на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа и вреќа со плочки. „Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена…. Полека но сигурно до крајот на сезонава апартмачето ќе го ...

„Реновирањето“ продолжува: По кадата, од Охридско Езеро извлечена вреќа со плочки

Таратур - 23.07.2019

Охридскиот нуркачки клуб „Акватек“, по извлекувањето на када минатата недела од водите на Охридското Езеро, сега изваде и вреќа со санитарни плочки во близина на брегот. Спакувани во вреќа се пронајдени плочките, кои веројатно се фрлени откако ...

Некогаш репер за најчисто, а денес од Охридско езеро речиси секој ден се вадат отпадни материјали (Фото + Видео)

Бизнис Вести - 23.07.2019

По фамозната када која беше пронајдена на дното на Охридското езеро на 100 метри оддалеченост од брегот, на истата локација извадена е и вреќа со градежни плочки. Од нуркачкиот клуб претпоставуваат дека се работи за санитарни реквизити од истото ...

По кадата, пронајдени и плочките од реновирањето на дното на Охридско езеро (ФОТО)

Скопје24 - 22.07.2019

По фамозната када која беше пронајдена на дното на Охридското езеро на 100 метри оддалеченост од брегот, на истата локација извадена е и вреќа со градежни плочки, а нуркачкиот клуб претпоставува дека се работи за санитарни реквизити од истото ...