TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Ќе предложам 24 часовен полициски час

Алсат-М - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во телевизијата „Прва“, рече дека е подготвен да воведе 24 часовен полициски час ако однесувањето на луѓето не се промени. Тој посочи дека и покрај сите апели, воведениот полициски час ...

Поради однесувањето на граѓаните Србија размислува да воведе 24 часовен полициски час

24Инфо - 30.03.2020

Од однесувањето на граѓаните кон воведените мерки за спречување на пандемијата со коронавирусот че зависи дали Србија во наредните денови ќе се одлучи и за најригорозната мерка 24 часовен полициски час, најави српскиот претседател Александар Вучиќ.

Србија размислува за воведување 24 часовен полициски час

Курир - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека во наредните неколку дена ќе се донесе одлука дали земјата ќе воведе 24 часовен полициски час. Според Вучиќ тоа ќе зависи само од однесувањето на граѓаните.

Србија: Минималец за дуќанџиите три месеци, по 100 евра за секој полнолетен граѓанин, најави Вучиќ

Независен - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вуќиќ, за вторник најави пакет мерки со кои Србија ќе им помогне на претпријатијата и граѓаните да ја пребродат корона кризата. Во тие мерки спаѓа и исплата на минимална плата во наредните три месеци за с ите ...

Вучиќ: во Србија е можен и 24 часовен полициски час

Р.С.Европа - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави во неделата вечер дека е подготвен да воведе забрана за патување од дваесет и четири часа доколку однесувањето на луѓето не се промени. „Немате право да ги загрозувате другите луѓе, вие мора да бидете ...

Секој фризер, чевлар, пекар, ќе добие минималец, а секоj полнолетен граѓанин ќе добие 100 евра: Вучиќ објави добри ...

Република - 30.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги претстави економските мерки со кои Србија би требало да ги преброди последиците од коронавирусот. Имаме пари за економија, имаме и за уште нешто.

Вучиќ: Секој полнолетен граѓанин ќе добие помош од 100 евра (ВИДЕО)

Локално - 30.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги претстави економските мерки за помош на Србија и економијата во надминување на коронавирусот. – Имаме пари за економијата, а имаме и за нешто друго.

Вучиќ најави помош од по 100 евра за секој полнолетен жител на Србија

ММС - 30.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во телевизиско интервју ги претставил економските мерки за помош и надминување на кризата со коронавирусот. „Имаме пари за економијата, но има и уште нешто.

Секое полнолетно лице во Србија ќе добие 100 евра помош најави Вучиќ

Пулс24 - 30.03.2020

„Имаме пари за економијата, но има уште нешто. Размислуваме на секој полнолетен граѓанин на Србија да му доделиме помош од 100 евра. Неважно дали е вработен, невработен, пензионер. Тоа е околу 520 милиони евра“ – кажа во интервју Вучиќ.

Секој полнолетен граѓанин на Србија ќе добие 100 евра помош од државата

А1 On - 29.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги претстави економските мерки со кои Србија и економијата би го преброделе коронавирусот. „Имаме пари за економијата, имаме и за уште нешто. Размислуваме да дадеме на секој полнолетен граѓанин на Србија ...

Секое полнолетно лице ќе добие 100 евра помош – Вучиќ најави нови мерки за помош на граѓаните

ТВ21 - 29.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во интервју ги претстави економските мерки за помош на Србија и економијата во надминување на кризата од коронавирусот. „Имаме пари за економијата, но има уште нешто.

ВУЧИЌ: Размислуваме, на секој граѓанин по 100 евра помош, тоа се 500 милиони за верба во државата!

Денешен - 29.03.2020

Во вечерашниот ТВ настап , српскиот претседател Александар Вучиќ, претставувајќи ги новите мерки рекол дека се размислува на секој граѓанин на Србија да му бидат дадени по 100 евра државна помош. -Станува збор за еднократна помош.

Вучиќ: Ќе воведеме полициски час од 24 часа уште следната недела доколку резултатите не се подобрат

Centar - 29.03.2020

„Во ваква ситуација, морам да кажам дека не ме интересира што велат некој, туку само што велат лекарите“, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. „Јас ќе и предложам на Владата 24-часовен полициски час,“ рече тој, додавајќи: „Никој нема да може ...

Вучиќ: Секој полнолетен граѓанин ќе добие помош од 100 евра, можен 24 часовен полициски час

Република - 30.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги претстави економските мерки за помош на Србија и економијата во надминување на коронавирусот. Имаме пари за економијата, а имаме и за нешто друго.

Вучиќ: Секој полнолетен граѓанин ќе добие помош од 100 евра, можен 24 часовен полициски час во Србија

Скопје24 - 30.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги претстави економските мерки за помош на Србија и економијата во надминување на коронавирусот. Имаме пари за економијата, а имаме и за нешто друго.

Вучиќ: Размислуваме да дадеме помош од 100 евра на секој возрасен граѓанин на Србија

Слободен Печат - 30.03.2020

Вучиќ најави помош на претприемачите, но рече дека само оние кои не отпуштиле над 10 проценти од работниците, ќе можат да сметаат на тоа. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вчера вечер ги претстави мерките за помош на Србија и економијата во ...

Нови мерки за помош на граѓаните и малите бизниси во Србија!

Иновативност - 30.03.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги претстави економските мерки за помош на Србија и економијата во надминување на коронавирусот. Имаме пари за економијата. Размислуваме да им дадеме помош по 100 евра на секој возрасен граѓанин на Србија.

Србија размислува за воведување 24 часовен полициски час

Пулс24 - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека во наредните неколку дена ќе се донесе одлука дали земјата ќе воведе 24 часовен полициски час. Според Вучиќ тоа ќе зависи само од однесувањето на граѓаните.

Вучиќ: Државата три месеци ќе им обезбеди минимална плата на фризери, пекари, чевлари…

24Инфо - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вуќиќ, за утре најави дека ќе соопшти нов пакет мерки со кои државата ќе им помогне на фирмите и граѓаните да ја пребродат корона-кризата. Во тие мерки спаѓа и исплата на минимална плата во наредните три месеци за с ...

Вучиќ: Ќе предложам 24 часовен полициски час!

Фокус - 30.03.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во телевизијата „Прва“, рече дека е подготвен да воведе 24 часовен полициски час ако однесувањето на луѓето не се промени. Тој посочи дека и покрај сите апели, воведениот полициски час ...