TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган: На ​​Албанија и предаваме 522 станбени единици во вредност од околу 42 милиони евра

Во Центар - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и албанскиот премиер Еди Рама присуствуваа на церемонијата во албанскиот град Лац на која беа предадени клучевите од домот на семејствата кои останаа без покрив над главата по земјотресот во 2019 година, ...

Ердоган во албанскиот Парламент: Албанија стратешки партнер на Турција, но мора да преземе мерки против „ФЕТО“

А1 On - 17.01.2022

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, во обраќањето пред пратениците во албанскиот парламент рече дека Турција и Албанија изградиле односи кои имаат длабоки корени и дека Турција ја гледа Албанија како стратешки партнер.

Ердоган: Турција е гаранција за мирот и стабилноста на Балканот

Телма - 17.01.2022

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган и премиерот на Албанија Еди Рама одржаа заедничка прес-конференција по тет-а-тет средбата меѓу делегациите и церемонијата на потпишување на седум договори помеѓу Турција и Албанија.

Ердоган: „На Албанија ѝ предаваме 522 станбени единици во вредност од околу 42 милиони евра“

Zoom - 17.01.2022

ЛАЧ (АА) – Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, на церемонијата во албанскиот град Лач рече дека денеска предаваат 522 станбени единици во вредност од 42 милиони евра наменети за семејствата кои во земјотресот во 2019 година го ...

„Брат до брат кога е неопходно“: Турција и Албанија потпишаа седум договори

Локално - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска престојуваше во Албанија, каде што разговараше со албанскиот премиер Еди Рама за зајакнување на билатералните врски и присуствуваше на почетокот на изградбата на новите станови финансирани од Турција ...

Ердоган во Тирана: Присуството на ФЕТО во Албанија многу го повредува турскиот народ, преземете конкретни мерки

А1 On - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој денеска е во еднодневна посета на Албанија, заедничката прес-конференција со премерот Еди Рама, рече дека Турција стои до Албанија и посветува посебно внимание на културните знаменитости.

Ердоган во Тирана: Присуството на ФЕТО во Албанија многу го повредува турскиот народ, преземете конкретни мерки

ТВ21 - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој денеска е во еднодневна посета на Албанија, заедничката прес-конференција со премерот Еди Рама, рече дека Турција стои до Албанија и посветува посебно внимание на културните знаменитости.

Ердоган во Тирана: Присуството на ФЕТО во Албанија многу го повредува турскиот народ, преземете конкретни мерки

Вечер Прес - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој денеска е во еднодневна посета на Албанија, заедничката прес-конференција со премерот Еди Рама, рече дека Турција стои до Албанија и посветува посебно внимание на културните знаменитости.

Ердоган го повика Рама да преземе конкретни мерки околу присуството на ФЕТО во Албанија

Слободен Печат - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган , кој денеска е во еднодневна посета на Албанија, заедничката прес-конференција со премерот Еди Рама , рече дека Турција стои до Албанија и посветува посебно внимание на културните знаменитости.

Ердоган во албанскиот Парламент: Албанија стратешки партнер на Турција, но мора да преземе мерки против „ФЕТО“

Вечер Прес - 17.01.2022

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, во обраќањето пред пратениците во албанскиот парламент рече дека Турција и Албанија изградиле односи кои имаат длабоки корени и дека Турција ја гледа Албанија како стратешки партнер.

Ердоган во Тирана: Присуството на ФЕТО во Албанија многу го повредува турскиот народ, преземете конкретни мерки

MakPress - 18.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој денеска е во еднодневна посета на Албанија, заедничката прес-конференција со премерот Еди Рама, рече дека Турција стои до Албанија и посветува посебно внимание на културните знаменитости.

Ердоган во албанскиот Парламент: Албанија стратешки партнер на Турција, но мора да преземе мерки против „ФЕТО“

MakPress - 18.01.2022

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, во обраќањето пред пратениците во албанскиот парламент рече дека Турција и Албанија изградиле односи кои имаат длабоки корени и дека Турција ја гледа Албанија како стратешки партнер.

Ердоган во Албанија, турски згради за помош од земјотресот во 2019

Алсат-М - 17.01.2022

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, ја посети Албанија, за да учествува на церемонијата на предавање на становите изградени од турската влада за домаќинствата кои останаа без нивните домови, по земјотресот во 2019 година кај Лач.

Ердоган во посета на Албанија, прогласен за почесен граѓанин на Курбин

Опсервер - 17.01.2022

– Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска престојува во еднодневна посета на Албанија, што е прва негова посета на некоја држава во оваа година. Ердоган кој пристигна со час задоцнување, на аеродромот во Тирана, со сите државнички почести ...

Ердоган во посета на Албанија, прогласен за почесен граѓанин на Курбин

А1 On - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска престојува во еднодневна посета на Албанија, што е прва негова посета на некоја држава во оваа година. Ердоган кој пристигна со час задоцнување, на аеродромот во Тирана, со сите државнички почести го ...

Ердоган во посета на Албанија, прогласен за почесен граѓанин на Курбин

MakPress - 18.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска престојува во еднодневна посета на Албанија, што е прва негова посета на некоја држава во оваа година. Ердоган кој пристигна со час задоцнување, на аеродромот во Тирана, со сите државнички почести го ...

Турскиот претседател Ердоган во посета на Албанија

Р.С.Европа - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе престојува во официјална посета на Тирана. Ердоган пред посетата изјави дека Турција ја гледа Албанија како пријател и природен сојузник, наведувајќи дека Алабнија е една од балканските земји со ...

Турскиот претседател Ердоган во посета на Албанија

Алсат-М - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе престојува во официјална посета на Тирана. Ердоган пред посетата изјави дека Турција ја гледа Албанија како пријател и природен сојузник, наведувајќи дека Алабнија е една од балканските земји со ...

Турскиот претседател Ердоган во посета на Албанија

Курир - 17.01.2022

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе престојува во официјална посета на Тирана. Ердоган пред посетата изјави дека Турција ја гледа Албанија како пријател и природен сојузник, наведувајќи дека Алабнија е една од балканските земји со ...

Ердоган: ФЕТО сè уште е активна во Тирана, постои опасност од државен удар во Албанија

Либертас - 16.01.2022

Претседателот на Турција Реџеп Таjип Ердоган, ден пред неговата посета на Албанија високо ги оценува билатералните односи, но покренува сомнеж за можност од државен удар од страна на организацијата на Фетула Ѓулен, која „сè уште е активна во ...

Ердоган: ФЕТО сè уште е активна во Тирана, постои опасност од државен удар во Албанија

MakPress - 17.01.2022

Претседателот на Турција Реџеп Таjип Ердоган, ден пред неговата посета на Албанија високо ги оценува билатералните односи, но покренува сомнеж за можност од државен удар од страна на организацијата на Фетула Ѓулен, која „ сè уште е активна во ...

Ердоган: ФЕТО сè уште е активна во Тирана, постои опасност од државен удар во Албанија

Република - 17.01.2022

Претседателот на Турција Реџеп Таjип Ердоган, ден пред неговата посета на Албанија високо ги оценува билатералните односи, но покренува сомнеж за можност од државен удар од страна на организацијата на Фетула Ѓулен, која „сè уште е активна во ...

Ердоган предупредува: Постои опасност од државен удар во Албанија

Локално - 17.01.2022

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган, ден пред неговата посета на Албанија изрази сомнеж за можност од државен удар од страна на организацијата на Фетула Ѓулен, која „ сè уште е активна во Тирана”, пренесува Ора њуз.