TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стивен Спилберг повторно против Нетфликс

А1 On - 23.03.2019

Откако филмот „Рома“ на Нетфликс во режија на Алфонсо Куарон минатата недела освои три Оскари, филмскиот режисер Стивен Спилберг го повтори ставот дека стриминг сервиси како Нетфликс не треба да се натпреваруваат за наградите на Американската ...

Netflix ќе биде поевтин само за смартфон?

Телефони.мк - 23.03.2019

Стриминг гигантот Netflix тестира нов вид на претплата која ќе важи само за корисниците кои ќе ја активираат апликацијата преку својот смартфон. Голем број на корисници веќе гледаат серии и филмови на своите огромни смартфони па така специјализирана ...