TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев денеска кај Мицотакис во Солун

Фактор - 14.11.2019

Премиерот Зоран Заев денеска треба да се сретне со шефовите на Владите на Грција и Бугарија - Киријакос Мицотакис и Бојко Борисов на Самитот во Солун, кој се одржува под покровителство на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос.

Заев во Солун на средба со Мицотакис

Курир - 14.11.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува и ќе се обрати на четвртиот Самит во Солун, ќе одржи средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции и ќе се сретне со неговиот грчки колега Кирјакос Мицотакис.

Заев очекува засилена економска соработка со Грција

Телма - 13.11.2019

Премиерот Зоран Заев утре патува во Солун каде ќе учествува на на годинашниот Самит , и ќе биде дел од дискусијата „Југоисточна Европа: Иницијативи за регионална соработка и реформи”. На маргините од Самитот ќе се сретне и со премиерот Киријакос ...

Премиерот Заев утре заминува за Грција, планирана средба и со Мицотакис

Алсат-М - 13.11.2019

За време на неговата посета на Грција, премиерот Заев ќе се сретне со деловни лица, но и со премиерот Кирјакос Мицотакис. Ова денеска во одговор на новинарско прашање го откри лично премиерот додавајќи дека за време на престојот ќе има и свое ...

Заев на 14 ноември ќе учествува на годинашниот Самит во Солун

Press24 - 12.11.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември, информираат од владината прес-служба.

Премиерот Заев на годинашниот Самит во Солун

4NEWS - 12.11.2019

Премиерот Зоран Заев ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември. Извор: Сител ...

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Фокус - 12.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Премиерот Заев во четврток ќе учествува на годинашниот Самит во Солун

Канал5 - 12.11.2019

Претседателот на Владата , Зоран Заев, ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември.

Заев на годинашниот Самит во Солун

Денешен - 12.11.2019

Како што соопшти владината прес-служба, Заев на самитот е поканет заедно со претседателите на владите на Грција и Бугарија, Кирјакос Мицотакис и Бојко Борисов за да учествува на дискусијата „Југоисточна Европа: Иницијативи за регионална соработка и ...

Премиерот Заев на 14 ноември ќе учествува на Самитот во Солун

Слободен Печат - 12.11.2019

Заев на самитот е поканет заедно со претседателите на владите на Грција и Бугарија, Кирјакос Мицотакис и Бојко Борисов за да учествува на дискусијата „Југоисточна Европа: Иницијативи за регионална соработка и реформи”.

Заев ќе учествува на годинашниот Самит во Солун

Република - 12.11.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември, информираат од владината прес-служба.

Заев на годинашниот Самит во Солун

+инфо - 12.11.2019

Премиерот Зоран Заев ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември. Како што соопшти владината прес-служба, Заев на самитот е поканет ...

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Сител - 12.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Премиерот Заев на годинашниот Самит во Солун

Вечер Прес - 12.11.2019

Премиерот Зоран Заев ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември. Како што соопшти владината прес-служба, Заев на самитот е поканет ...

Заев заедно со Мицотакис и Борисов ќе учествува на Самит во Солун

24Инфо - 12.11.2019

Премиерот Заев на 14 ноември ќе учествува на годинашниот Самит во Солун Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, ...

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Либертас - 12.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев заедно со Мицотакис и Борисов ќе учествува на Самит во Солун

Макфакс - 13.11.2019

Премиерот Заев на 14 ноември ќе учествува на годинашниот Самит во Солун Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, ...

Заев, Мицотакис и Борисов во Солун ќе дискутираат за регионалната соработка

Н.Македонија - 13.11.2019

Премиерот Зоран Заев утре ќе учествува на годинашниот Самит во Солун. Претседателот на Владата ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи утре и задутре.

Заев заедно со Мицотакис и Борисов ќе учествува на Самит во Солун

Centar - 13.11.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, утре ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември.

Заев заедно со Мицотакис и Борисов ќе учествува на Самит во Солун

Точка - 13.11.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, утре ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на 14 и 15 ноември.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис

24 Вести - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре ќе оствари средба со Мицотакис

Слободен Печат - 13.11.2019

Самитот во Солун се одржува утре и задутре под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос. Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за ...

Заев утре на средби во Солун

Press24 - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Курир - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Канал5 - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Премиерот Заев патува за Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

iPortal - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис

Локално - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

CivilMedia - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Нетпрес - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

ММС - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции – најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

4NEWS - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Владиниот авион принудно слета во Скопје, Заев не стаса до Солун

Вечер Прес - 13.11.2019

Владиниот авион со кој премиерт Зоран Заев денеска полета од аеродромот Скопје, за утре и задутре да учествува на годинашниот Самит во Солун, кој е под покровителство на грчкиот претседател Прокопиус Павлопулос, повторно се врати и како што дознава ...

Владиниот авион принудно слета во Скопје премиерот во заминување Заев не стаса до Солун

Република - 13.11.2019

Владиниот авион со кој премиерот во заминување, Зоран Заев, денеска полета од аеродромот Скопје, за утре и задутре да учествува на годинашниот Самит во Солун, кој е под покровителство на грчкиот претседател Прокопиус Павлопулос, повторно се врати и ...

Заев и Мицотакис ќе се сретнат во Солун

MakPress - 13.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Заев денес ќе оствари средба со Мицотакис

Слободен Печат - 14.11.2019

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави вчера премиерот Зоран Заев. Премиерот Зоран Заев денеска треба да се сретне со шефовите на Владите на Грција и Бугарија – Киријакос Мицотакис и Бојко ...

Заев во Солун на средби со Мицотакис и со грчки бизнисмени

Канал5 - 14.11.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува и ќе се обрати на четвртиот Самит во Солун, ќе одржи средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции и ќе се сретне со неговиот грчки колега Кирјакос Мицотакис.

Средба на премиерите на Македонија и Грција во Солун

Република - 14.11.2019

Премиерот во заминување Зоран Заев денеска ќе учествува и ќе се обрати на четвртиот Самит во Солун, ќе одржи средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции и ќе се сретне со неговиот грчки колега Кирјакос ...

Заев во Солун на средби со Мицотакис и со грчки бизнисмени

Press24 - 14.11.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува и ќе се обрати на четвртиот Самит во Солун, ќе одржи средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции и ќе се сретне со неговиот грчки колега Кирјакос Мицотакис.