TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се пријавуваат штети по големото невреме во Делчево, рокот е до 8 јули

360 степени - 27.06.2022

За настанатите штети и нивна проценка, денеска е закажана и седница на Советот на Општина Делчево Се бројат штетите по силното невреме во Делчево, кое во саботата поплави голем број улици од градот, предизвика прекини во електричната енергија и ...

СЛИКИ И ВИДЕО ОД НЕВРЕМЕТО ВО ДЕЛЧЕВО Незапаметена олуја, поплава, искорнати дрва и ќерамиди

+инфо

Урнати покриви, откорнати бандери, поплавени домови во невремето во Делчево, нема повредени

Канал5

Одржан кординативен состанок по невремето во Делчево

Сител

Поплавени улици, домови без струја: Големо невреме во делчевско

Курир

Поплавени улици и подруми, срушени бандери, покриви и соларни панели како последица на силно невреме во Делчево

MakPress

Одржан кординативен состанок по невремето во Делчево

Канал5

ТВ21 еМагазин Press24 Р.С.Европа Н.Македонија Телма Нова ТВ Фокус