TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две експлозивни направи фрлени во Северна Митровица на Косово

360 степени - 08.12.2022

Во инцидентот нема повредени лица, а како што информира директорот на косовската полиција за северниот регион станува збор за шок бомби кои немаат деструктивно дејство, но имаат исклучително силен звучен ефект Две експлозивни направи во петок – 7 ...

ЕУЛЕКС ги зголеми патролите на северот од Косово за да го смири локалното население

Слободен Печат

ЕУЛЕКС ја следи ситуацијата на северот на Косово

Р.С.Европа

Инциденти за време на подготовките за избори на северот на Косово

Р.С.Европа

Вучиќ додека чека болнички извештај од Митровица: Добро е што нема жртви

Фактор

Вучиќ: Приштина и денес се однесува спротивно на Бриселскиот договор, добро е што нема жртви

Слободен Печат

Косовска полиција: Нема повредени во денешните инциденти во Зубин Поток и во Косовска Митровица

А1 On

Фактор Press24 Слободен Печат Канал5 Република 24Инфо Локално Алсат-М

„ЗОШТО БРЗАШ АЉБИНЕ“ Харадинај се обрати на косовскиот премиер

Во Центар - 07.12.2022

Претседателот на АБК, Рамуш Харадинај му порача на косовскиот премиер Аљбин Курти да престане со избрзаните одлуки и обидите за „окупација на северот“ и да закаже избори за градоначалници.

Харадинај му се нафрли на Курти: Зошто брзаш, го правиш Косово губитник!

МКД

ВИДЕО | Косовската полиција неутрализираше неексплодирана рачна бомба во С. Митровица

Слободен Печат

Косовската полиција неутрализираше рачна граната во ОИК во Косовска Митровица

Локално

Косовската полиција и ЕУЛЕКС влегоа во просториите на Општинската изборна комисија во Северна Митровица

А1 On

УЗБУНА НА СЕВЕРОТ НА КиМ! Специјалците на Курти повторно влегоа во Косовска Митровица

Во Центар

УЗБУНА НА СЕВЕРОТ НА КиМ! Специјалците на Курти повторно влегоа во Косовска Митровица

Пулс24

Пулс24

Курти го обвини Вучиќ за бомбите на северот на Косово: Србија ги плаќа криминалците

А1 On - 07.12.2022

Косовскиот премиер Албин Курти одлучи да го зголеми присуството на полицијата на северот на Косово. Вчера најмалку два инцидента се случија во Зубин Поток и Северна Митровица кога општинските изборни комисии (ОИК) се обидоа да влезат во просториите ...

Курти: Бандите диригирани од Вучиќ ги интензивираа нападите во северно Косово

MakPress

Курти за инцидентите во Косово: Ќе обезбедиме уште полицајци - oва е судир со криминалци

Press24

Хоти: Србија е главен трговски партнер на Приштина

Слободен Печат

Курти лежеше во српски затвор за тероризам (ВИДЕО)

PressingTV

Курти за инцидентите со бомбите на северот од Косово го прозва Вучиќ

24Инфо

Курти: Бандите диригирани од Вучиќ ги интензивираа нападите во северно Косово

Опсервер

Слободен Печат +инфо Независен Нетпрес Нова ТВ Фокус Во Центар Сител

Вучевиќ: Во Косово е тензично и доволно е кибритче да се запали, за се да оди во непосакувана насока

А1 On - 07.12.2022

Српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ изјави дека утринава немало инциденти на северот на Косово, но дека „атмосферата е тензична и доволно е кибритче за се да оди во непосакувана насока“.

Вучевиќ за ситуацијата на Косово и Метохија: Доволно е едно чкорче за сѐ да се запали

360 степени

Вучевиќ: Ситуацијата на Косово е тензична, доволно е едно чкорче за ескалација

MakPress

Вучевиќ: Ситуацијата на Косово е тензична, доволно е едно чкорче за ескалација

Опсервер

Вучевиќ: Ситуацијата на Косово е тензична, доволно е едно чкорче за ескалација

Курир

Вучевиќ: Ситуацијата на Косово е тензична, доволно е едно чкорче за ескалација

Нетпрес

Вучевиќ со предупредување: Тензиите во Косово се големи, доволно е едно чкорче за ескалација

Слободен Печат

+инфо Фокус OhridNews Во Центар