TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русите повторно му се нафрлија на Киев, најмалку две жртви

Алсат-М - 26.06.2022

Киев денеска беше цел на руски гранатирања. Украинските власти објавија дека најмалку две згради биле бомбардирани при воздушни напади. Жителите на погодените згради велат дека немале време ниту да се евакуираат откако ги чуле сирените за опасност.

Руските сили го ракетираа Киев (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО | Атовска од Киев: Има цивилни жртви во новиот ракетен напад врз Киев

Слободен Печат

Проектили го погодиле центарот на Киев на денот на самитот на Г7 и пред самитот на НАТО

Нетпрес

Руски проектили погодија станови во Киев

Р.С.Европа

ВИДЕО: Објавени снимки од гранатираните објекти во Киев, први информации за жртви

А1 On

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО | Девојче и нејзината мајка тешко повредени во гранатирањето на Киев

Слободен Печат

Фактор А1 On Во Центар Точка Press24 Скопје1 4NEWS Локално

Експлозии одекнуваат низ Киев. Велика Британија, САД, Канада и Јапонија воведуваат нови санкции кон Русија

Пулс24 - 26.06.2022

Денеска е 124 ден од руската инвазија на Украина. Супериорноста на Русија во артилерија на бојното поле во Донбас зема значителен данок за украинските воени сили. Кличко: Ракетните напади уништија повеќе од 220 станови Градоначалникот на Киев ...

Најмалку петмина повредени во Киев при ракетен напад врз станбена зграда

MakPress

(ФОТО) Ракета погоди зграда во Киев

Скопје1

Најмалку петмина повредени во Киев при ракетен напад врз станбена зграда

Курир

РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ КИЕВ: Најмалку 5 повредени во нападот врз станбена зграда, под урнатините се верува дека има затрупани луѓе

Денешен

Најмалку петмина повредени во Киев при ракетен напад врз станбена зграда

Frontline

Најмалку петмина повредени во Киев при ракетен напад врз станбена зграда

ТВ21

Фокус Опсервер Кајгана 24Инфо Либертас Н.Македонија Сител Zoom

ЛАЖЕН КЛИЧКО МАМИ ЕВРОПСКИ ПОЛИТИЧАРИ Градоначалниците на Берлин, Виена и Мадрид жртви на измама

Локално - 26.06.2022

По градоначалникот на Берлин Франциско Гифеј и градоначалникот на Виена Михаел Лудвиг бил измамен од лажниот Виталиј Кличко. Лудвиг призна дека имал видео разговор со лажниот градоначалник на Киев.

Лажен Кличко разговарал со градоначалниците на Берлин, Мадрид и Виена

Макфакс

Виталиј Кличко побара истрага за телефонските повици на лажниот градоначалник на Киев

Вечер Прес

Кличко бара истрага за телефонските разговори со лажниот градоначалник на Киев

Нетпрес

Градоначалниците на Берлин, Мадрид и Виена разговарале со лажен Кличко, кој е градоначалник на Киев

еМагазин

Звучи познато – Градоначалничката на Берлин 15 минути разговарала со лажен градоначалник на Киев!

Вечер Прес

Лажен Виталиј Кличко разговарал со градоначалниците на Берлин, Мадрид и Виена

Независен

Фактор +инфо Локално CivilMedia Република А1 On Нетпрес 24Инфо